Посмакували?

Нещодавно, за повідомленням головного державного інспектора Рівнерибоохорони Р. Онисковця, на ринку в Сарнах, що по вулиці Пушкіна,  місцеві громадяни намагалися неправомірно продати 42 кг свіжої риби.

В одного виявили сома та щуку (по 1 кг) без документів, що підтверджували б законність її придбання та якість. Другий збував 20 кілограмів товстолобик й стільки ж карася (сріблястого), й теж без належних паперів.

Цими діями вони порушили ст. 7, 63 Закону України «Про тваринний світ», п.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, в якій вказано, що порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу (наприклад, риби) тягне за собою накладання штрафу від 3 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із їх конфіскацією чи без неї.

Відповідно до п. 40 Правил торгівлі на ринках рибу й рибопродукти, інші гідробіонти промислового виробництва можна реалізовувати за наявності копії документа виробника, що підтверджує належну якість (сертифікат якості), та копії сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов’язковій сертифікації, а також відповідних ветеринарних документів. У випадку ж непромислового виробництва – за наявності ветеринарного свідоцтва (довідки) місцевої установи ветеринарної медицини та висновку Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку. Отож, як бачимо, дія цих правил обмежується ринками.

Законодавство передбачає також відшкодування збитку, завданого під час браконьєрського вилову риби, що визначає рибінспекція і передає до суду для прийняття ухвали про його компенсацію. Незалежно від ваги незаконно виловленої рибини сума вираховується за певними таксами, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Цілком можливо, що ці штрафи не дуже налякають рибалок, які ладні вдатися до порушень правил. Але вони повинні знати й пам’ятати, що їх недотримання зіпсує улюблений відпочинок і завдасть шкоди навколишньому природному середовищу.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz