Це твої особливі діти, Україно!

DSC_7556Минулого четверга, 3 грудня, коли світова спільнота відзначала Міжнародний день інвалідів, у КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради, де проходив загальношкільний фестиваль «Повір у себе», завітало чимало гостей, яких представив присутнім директор закладу Валерій Малюжинський.

Насамперед зауважив, що за всі роки тут не бачили стільки відвідувачів. Серед них знаний і завжди бажаний тут уже впродовж тривалого періоду голова піклувальної ради школи-інтернату Олександр Поляков, який допоміг не одній дитині з лікуванням, залучаючи до доброчинної справи бізнесменів. Підприємець і спонсор Олег Скринніков теж ніколи не залишається осторонь. Приїхали також і   директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Оксана Скуловець, представник волонтерської організації  Ольга Лук’яненко, депутати районної та міської рад Василь Іванюк і Катерина Павлуш, завідувач психолого-медико-педагогічним консультаційним відділом освіти Рокитнівської райдержадміністрації Тамара Гречко, працівники міського Будинку культури «Залізничник», активісти сарненської «Самопомочі», казкові герої від Майстерні свят «Коко». Насамкінець під’їхали директор Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів Світлана Симоненко та педагог-організатор закладу Тетяна Войтко разом зі школярами, аби подарувати дітям солодощі й канцелярське приладдя.

Багато хто відкрив заклад для себе вперше. Валерій Малюжинський щиро подякував усім, хто із задоволенням не тільки став учасником уже традиційного фестивалю «Повір у себе», а й надав суттєву допомогу інтернатові. Акцентував увагу присутніх, що День людей із обмеженими фізичними можливостями – не свято, а швидше нагода ще раз нагадати про проблеми й потреби осіб, які несуть тяжкий хрест інвалідності.

Як завжди, до події ретельно готувалися. І дорослі, й діти добросовісно прибирали кімнати, а ще святково прикрасили сцену актового залу, в якому педагоги організували виставку робіт вихованців. Серед них індивідуальні та колективні творчі учнівські проекти. Адже діти тут не тільки навчаються, їх готують до самостійного життя. І разом із наставниками вони виготовляють вироби у швейних, малярно-штукатурних, столярних і майстернях із ремонту взуття. Учителі, вихователі, художні керівники та діти потрудилися на славу, щоб виступи вийшли цікавими. Найголовніше, що й костюми також пошиті власноруч.

У школі-інтернаті № 2 мешкають та навчаються 106 дітей із особливими потребами, 45 із них мають статус інвалідів. Але кожен хлопчик і дівчинка потребують виняткової уваги. Бо ніхто не винен у тому, що маленька або доросла людина має ту чи іншу ваду, не завжи вроджену, її могла отримати в побуті, автокатастрофі, одно слово, деінде.

Виступаючі хоча й хвилювалися, показали неабияку майстерність у співі й танцях, а головне – сміливість і наполегливу працю. Усі присутні ще раз переконалися, що в Чудельській спеціальній школі-інтернаті № 2 незвичайні й талановиті школярі. А педагоги, вихователі, няні, весь обслуговуючий персонал, які заміняють малечі батьків, дбають, аби вихованці не відчували потреб і більше посміхалися. Насамперед покращують умови проживання й роблять усе, аби в майбутньому вони могли інтегрувати в суспільство. Найголовніше, щоб були здорові й раділи життю. Щоб їхнє дитинство проходило щасливо, ними мають опікуватися люблячі люди, які вкладають у них частинку своєї душі, запалюють іскорку доброти в юних душах, переконаний Валерій Малюжинський.

Заступник директора з виховної роботи Ірина Рощик урочисто оголошувала номер за номером. Ведучі Микола Опанасюк, Олег Берташ і Михайло Микосянчик із любов’ю розповідали про школу, що стала їхньою домівкою, прекрасний куточок, захищений лісом.

Щирі оплески викликали учасники молодшої групи фольклорного гуртка Ірина Берташ, Наталія Федас і Людмила Фогороші з музичною композицією «Квітка-душа». Як учні звичайних шкіл, вихованці інтернату співали, танцювали, випромінювали усмішки, ніби весняні світлячки. Вони то веселилися на сцені, почуваючись легенькими пір’їнками, то задумливо й чуттєво виконували «Чорнобривці». Лірична композиція «Мій милий пупсик» викликала посмішки присутніх, а танок для матусі з великими червоними серцями – сльози. Тему єдності, патріотизму, любові до Батьківщини, переплітаючи жовті й блакитні кольори,  передали в цілій низці композицій, що підготували музичні керівники Світлана Баранова, Любов Тишковець, Алла Жигула, Вікторія Абрамчук, Людмила Тишкова, Тетяна Жук, Ірина Мелещук, Ольга Михаревич, Ольга Яковець, Оксана Савельєва, яким треба віддати належну шану. Адже в особливих дітей і педагоги талановиті. Бо не так просто щоразу підготувати нові художні номери.

У «Молитві за Україну» всі учасники фестивалю просили Всевишнього послати українцям миру, щастя й добра. Молилися за   державу, аби вона була єдиною, а ще – за Боже благословення всього українського народу. Завершили святкове дійство флеш-мобом «Перлина Україна».

Відрадно констатувати той факт, що не один благодійник чи меценат переймається долею дітей, які навчаються в школах-інтернатах району. Їх число щороку збільшується. І кожен із них ініціатор багатьох добрих традицій. Благодійну допомогу надають небайдужі мешканці Сарненщини й інших населених пунктів області, навідуючись у заклад, де двері завжди гостинно відкриті. От і цьогорічний фестиваль «Повір у себе»  подарував яскраві миті казковості й справжнього дива, став ще одним тому підтвердженням.

Щиру подяку висловили організатори дійства спонсорам і благодійникам за суттєву допомогу: управлінню освіти ОДА, обласній раді, усім, хто опікуються долею дітей із особливими потребами й обмеженими фізичними можливостями та порушеннями мови. Насамкінець Валерій Малюжинський запросив гостей до слова. Храмом добра, милосердя й науки назвала Чудельську спеціальну школу-інтернат № 2 І-ІІ ступенів, де перебувають і діти з Рокитнівщини, Тамара Гречко, яка презентувала закладу ікону святого Миколая з сонячного каменю. Колективу ж подякувала за співпрацю. Перейнявся проблемою дітей і Василь Іванюк. Переконаний, що, зростаючи, вони мають приносити користь державі, а не бути тягарем для неї. Ніколи надалі не залишати малечу пообіцяв керівник «Самопомочі» Олександр Добринський із командою, бо найголовніше у світі – любов. А Оксана Скуловець назвала основною рисою особливих дітей те, що вони навчають нас цінувати життя. Представники Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції побажали дітям з особливими потребами й усім присутнім здоров’я та мирного неба над головою. Затим усіх разом потішили мильними бульбашками казкові герої  від Майстерні свят «Коко».

Благодійність і співчуття завжди були ознакою високої освіченості, людяності й особливої духовної краси в будь-якій країні. Учні КЗ  «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» потребують любові й розуміння.

DSC_7403
Фото Василя СОСЮКА

Хочеться також подякувати й директору школи-інтернату, всьому педагогічному колективові за важку працю, піклування та виховання дітей із особливими потребами, які вміють радіти життю, прагнуть бути соціально активними й викликають повагу та захоплення. Валерій Малюжинський запросив присутніх на Свято Миколая, що відбудеться 19 грудня.DSC_7616  DSC_7488 DSC_7478

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz