У «Лісовичку» або на ринку

Там напередодні новорічних і різдвяних свят передбачливі громадяни можуть придбати вічнозелені лісові красуні.

Для сарненських лісівників настає відповідальна пора – необхідно забезпечити всіх бажаючих новорічними ялинками та зберегти ліси неушкодженими. Директор ДП «Сарненський лісгосп» Сергій Белеля радить це робити в законний спосіб, аби не зіпсувати собі радість. Як і в попередні роки, цьогоріч ялинки та сосни реалізовуватимуть для населення всі 8 лісництв, розповіла інженер з лісовідновлення лісових культур Ольга Глодовська. Тому по ялинку краще йти не в ліс, а звернутися в лісництва або ж відвідати ялинковий базар, що працюватиме в райцентрі з 26 по 30 грудня.

За словами головного економіста лісгоспу Михайла Михайлюка, вартість одного деревця буде залежати від  висоти. До речі, попри суцільне передноворічне подорожчання, ціна на новорічну красуню залишиться на рівні минулих років. Тож сосну до 1 м можна придбати за 25 грн., а ялинку за 30 грн.; від 1,1 м до 2 м – відповідно 30 і 35 грн., від 3,1 до 4 м – 130 і 150 грн. А якщо захочете купити заввишки до 6 м, то вартість сосни становитиме 250, а ялинки – 270 грн.

Побували також у павільйоні «Лісовичок», що розташований поблизу Костянтинівського лісництва. Побачили тут ялинки канадські – форми коніка, білу та голубу, сосни – Веймутову, гірську, кедрову. Про них нам розповіла Лілія Шевня. Скажімо, найбільшою популярністю користується сосна Веймутова. Та й не дивно – приголомшливо елегантна, неповторна й витончена, вона додасть унікальності вашій ділянці. А надзвичайно красива ялинка голуба (найдорожча – майже 400 грн.) виділяється  блакитною хвоєю влітку  на фоні зеленого газону, а взимку – після снігопаду. Підготували також сосни та ялинки,  висаджені у відра. Їх згодом можна пересадити в землю на власних обійстях чи подарувати.

Останнім часом садівники все частіше використовують для озеленення присадибних ділянок хвойні породи дерев. Їх існує безліч, що відрізняються формою крони, розміром, забарвленням. Деякі мають щільну крону, добре піддаються стрижці, тому їх широко використовують для створення живих огорож. У списку ж рекомендованих лісівниками одне з перших місць займає ялина.

Цьогоріч лісове господарство Сарненщини запланувало виставити на продаж, аби забезпечити потреби населення, понад 22 тисячі ялинок. Вони росли на плантаціях площею 22,2 га. Щоб виростити новорічне дерево, за ним треба доглядати впродовж 7-10 років, розповіла Ольга Глодовська. Тож лісова красуня проходить довгий шлях від шишки й насінини до нашої оселі. У зимовий час такі насадження працівники особливо ретельно охороняють, аби зупинити самовільне їх вирубування. А в передноворічний період у лісах проводитимуть посилене патрулювання хвойних молодняків.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна рубка одного карається штрафом у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.). Крім того, згідно з таксами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року та проіндексованими у 2015 році, за кожне зрубане дерево нараховують завдані державі збитки, що залежать від діаметру пня і становлять щонайменше 247,89 грн. Тому одна незаконна оборудка обійдеться щонайменше в 332,89 грн., розповів інженер з охорони та захисту лісу державного підприємства Руслан Корж.

Уже впродовж декількох років поспіль новорічні ялинки та сосни маркують спеціальними бирками зі штрих-кодом, за яким можна перевірити легальність і законність їх походження. Тож ДП «Сарненський лісгосп» закликає всіх сарненців купувати хвойні деревця в законний спосіб, щоб не мати проблем напередодні свят.

DSC_8727 (1)
Фото Василя СОСЮКА

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz