Збережемо Україну – збережемо себе

DSC_9204Минулої п’ятниці в актовому залі Клесівської селищної ради урочиста подія зібрала представників шанованої громади, воїнів АТО, школярів і гостей.

Серед них були завідувач сектором оборонної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації Петро Намартович і військовий комісар районного військкомату Петро Луцишин, які приїхали, аби за дорученням Президента України, особистою вказівкою Міністра оборони України, генерала армії Степана Полторака, вручити учасникові АТО, патріоту, мешканцю Клесова Олексію Дудичу   медаль «Захисник Вітчизни». А його донечці напередодні свята Миколая – пухнасту іграшку й солодощі.

Скромний, надійний, наполегливий і принциповий у мирному житті в годину смертельної небезпеки залишив родину, молоду дружину, маленьку доньку й пішов на схід боронити українську землю. Олексій Дудич уже вписав свій рядок у новітню історію України. Ведуча дійства, заступник директора з виховної роботи Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею Оксана Вавілова разом зі школярами підготували концерт-привітання землякові. Вони щиро розповідали про почуття гордості за нього:

– Повірте, ми ще діти, але знаємо, як Вам було важко. На жаль, не можемо допомогти, та щодня сердечно молимося та віримо, що дуже скоро всі бійці  повернуться додому живими та здоровими. Сподіваємося, що незабаром настане той світлий день, коли нам усміхнеться Перемога, а зло зникне назавжди, навіки покине нашу державу. Без сумніву, мине зовсім небагато часу, й про Вас писатимуть книги, на прикладах беззавітного служіння Батьківщині зніматимуть кінофільми.

Вихованці закладу освіти ще ніколи не відчували такого почуття гордості за співвітчизника, випускника їхньої школи. Вони пообіцяли стати справжніми патріотами України, боротися за честь, волю та народ. Дякували за мирне небо над домівками.

Вручаючи нагороду, Петро Луцишин подякував воїнові за стійкість, мужність і самопожертву, адже не ховався за чужими спинами, а став на захист нашої країни. Висловив гордість і за інших клесівців, бо саме в цьому населеному пункті чи не найбільше тих, хто перебував чи перебуває на сході країни, обороняючи її.

Підтримку й допомогу влади героям АТО, учасникам бойових дій пообіцяв  Петро Намартович. Скажімо, сім’я Олексія Дудича потребує покращання житлових умов. За витримку, мужність і відкриту душу подякував своєму працівникові директор ДП «Клесівський лісгосп» Михайло Ониськевич, який разом із головою профкому господарства Галиною Самолюк вручив Олексію премію та квіти.

Особливу подяку висловив бійцю голова Клесівської об’єднаної територіальної громади Василь Гриник, який також відзначив його матеріальною допомогою. Слова вдячності родині, батькам, які все витримали, чекаючи від нього звістку, молилися за нього. Такі нагороди не дають просто так, і відзнаки, за словами Василя Гриника, завжди знаходять своїх героїв. Адже добре пам’ятає, як рота Олексія боронила й утримувала маленький плацдарм землі біля Донецького аеропорту на відкритому просторі, не пропускаючи ворога. Під час АТО в 93 бригаді загинули 198 бійців. Про це на зустрічі Президента України Петра Порошенка з командирами бригад і батальйонів заявив її командир Олег Мікац. Особовий склад 93-ої пройшов бої в Карлівці, Пісках, Авдіївці, а також брав участь у бойових діях у Донецькому аеропорту. Зараз бригада перебуває на передовому рубежі біля Пісок.

Сам Олексій Дудич був небагатослівним. Коли ж запитала, які почуття заполонили душу, скромно й лаконічно відповів: «Смуток через те, що відбувається на сході країни». Прикро, що інколи скорбні сторінки історії повторюються. Ще зовсім недавно ніхто не міг би й подумати, що життя українського народу розділиться на «до війни» та «війну за незалежність». Наші бійці перебувають під обстрілами сумнозвісних «Градів», зазнають гіркоту втрат бойових побратимів і ризикують власним життям заради миру та спокою в державі. Це свідчення справжнього патріотичного подвигу. Коли чуємо: «Служу на вірність народу України», то це не просто слова присяги, а героїзм, мужність, непохитність, що дарують нам упевненість у завтрашньому дні.

Петро Луцишин і   Петро Намартович цього дня також відвідали родину клесівця Богдана Онопрійчука, який був поранений у зоні бойових дій. Заставши меншу доньку з бабусею, привітали малечу зі святом Миколая. Окрім того, завідувач сектором оборонної та режимно-секретної роботи апарату РДА розповів про деякі пільги, що гарантує держава, якими можуть скористатися учасники антитерористичної операції після отримання посвідчення учасника бойових дій. Зокрема в трудовій сфері в п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» йде мова про використання чергової щорічної відпустки в зручний час, а також одержання додаткової зі збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів (на наступний рік не переносяться).

DSC_9216
Фото Василя СОСЮКА

DSC_9195 DSC_9175 DSC_9176 DSC_9196

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz