Як на Андріївські вечорниці

андріївські«Гей, на наших вечорницях

Хто сумний – розвеселиться!»

Відомо, що з-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим і найочікуванішим є день святого Андрія Первозванного, коли молодь збирається в одній хаті на так званих великих вечорницях і влаштовує  там усілякі забави.

З метою відродження українських традицій, пошанування народних обрядів і звичаїв, за ініціативи студентської ради гуртожитку № 2 педколеджу, провели веселі й колоритні Андріївські вечорниці. Цікаві конкурси, чарівне ворожіння, запальні танці дарували радість та зігрівали серце. Це було свято народної мудрості й української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої та дорогої нам з дитинства?

Упродовж усього вечора дівчата із захопленням ворожили та частували хлопців і гостей смачними варениками, які приготували власноруч під керівництвом вихователя Олени Правосудович. А наліпили їх по сто видів: різноманітних вареників з картоплею, капустою, вишнями, грибами, солодким і солоним сиром тощо.

Господиня заходу, вихователь гуртожитку № 2 Світлана Щербан, і гурти дівчат і хлопців із задоволенням демонстрували знання легенд, прислів’їв, приказок, оповідань про виникнення празника й самобутність святкування його в Україні. Ожививши українські традиції, студенти нагадали, як наші  пращури свято берегли й примножували народну скарбницю  та показали таємничість ритуалів українського народу.

Дійство, яке представила молодь, заворожувало й захоплювало. Адже де панує неповторний дух жартів, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки, розквітають від задоволення приготування вареничків та вишивання, там завжди щиро і невимушено проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.андріївські2

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz