Пізнання істини, добра й краси

Рівень вихованості дітей уже давно викликає стурбованість у педагогів і батьків. Адже в період глобалізації, коли переоцінюються цінності й на перший план ставиться все матеріальне, в дитячу, не сформовану ще свідомість, яка не може дати відсіч, цим вносять багато негативу.

«Нам потрібно захищати їх душі, розповідаючи повчальні приклади, які є в Біблії. Саме на цьому й грунтуються «Основи християнської етики», – розповідає вчитель Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Катерина КРУГЛИК-ІЗДЕПСЬКА. Однак наголошує, що неприпустимо на уроках порівнювати різні християнські конфесії. Натомість показує дітям інші ідеали, не ті, що бачать по телевізору, – на основі насилля, жорстокості. Тож предмет вважає дуже потрібним для школярів.

Катерина Круглик-Іздепська закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і столичну Академію адвокатури України. Трудиться й над кандидатською дисертацією з релігієзнавства. Основа наукової праці – порівняння Київського та Московського патріархатів на території всієї України. Робота забирає чимало часу та коштів, адже буває в різних куточках держави, й не всюди спокійно через події, що нині відбуваються в країні.

Окрім того, вчитель створила гурток юних журналістів. Газету ж, яку випускають старшокласники, назвали «Підслухано в школі». Висвітлюють події учнівського життя-буття, визначні свята. Скажімо, зі стіннівки дізналися про поїздку школярів у Будинок милосердя в Сарни в Міжнародний день інвалідів. Також юні кореспонденти взяли інтерв’ю в новообраних люхчанського сільського голови та секретаря.

А нещодавно вихованка Катерини Олексіївни  Анастасія Гаврильчик узяла участь у Всеукраїнській олімпіаді з релігієзнавства, що проводила кафедра релігієзнавства й теології Національного  університету «Острозька академія». У заклад з’їхалися представники з різних областей України – усього 22 учасники: учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ і студенти вищих навчальних закладів, переможці шкільних і  регіональних олімпіад, які вивчають  предмети духовно-морального спрямування: «Етика»,  «Основи християнської етики», «Етика: духовні засади», «Людина і світ».

Усі конкурсанти мали високий рівень підготовки, представили цікаві роботи й достойно виступали, розповіла педагог. Дев’ятикласниця Анастасія повернулася додому з масою вражень, фотографій, спогадів про конкурс та екскурсію в славному закладі. А ще привезла сертифікат лауреата олімпіади. До речі, Сарненщину представляла тільки вона. Дівчинка розкрила тему: «Релігійний діяч твого краю», де написала про місцевого священика.

Катерина Круглик-Іздепська розповідає про свій навчальний предмет із захопленням. Головне його завдання, каже, – виховання моральних й етичних норм, базуючись на прикладах із Біблії. Учитель переконана, що цю роботу мають виконувати ентузіасти, люди, які відчувають до неї внутрішній потяг. У Люхчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів такі є, – наголошує директор Іван Круглик:

– Навчання курсу відбувається лише на добровільній основі – після письмової згоди батьків. Приємно спостерігати за цими уроками, тому що вони незвичні. Вчитель наводить приклад зі шкільного життя, складних конфліктних ситуацій й проводить паралелі з біблійними історіями. Діти можуть висловлювати свою думку, що іноді буває по-дорослому мудрою. Недарма кажуть, що вустами немовляти говорить істина. Вони не бояться  сказати щось неправильно, – Іван Васильович не приховує задоволення цими заняттями.

Уроки християнської етики потрібно проводити в школах, насамперед, заради того, упевнена Катерина Круглик-Іздепська, щоб відродити в душах дітей слухняність і повагу до батьків, учителів і всіх, хто їх оточує, виховати почуття любові й обов’язку, відповідальності перед Батьківщиною. А сам курс, ще раз наголосила, нічого не нав’язує, адже в одному класі можуть бути діти різних віросповідань: і православні, й греко-католики, й римо-католики тощо. Бо на уроках не надають перевагу жодній релігії. Програму «Основи християнської етики» розробили таким чином, що справді вчить лише пізнанню істини, добра та краси. Ну яка мама буде проти, щоб її дитину навчали в школі пристойної поведінки чи життя за законами моралі?

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz