«Казці» – три роки, а про початкову школу мріють

DSC_9597Минулого понеділка дошкільному навчальному закладу «Казка», що в Костянтинівці, виповнилося три роки. Очолює його Мирослава Белік-Галушко. За плечима молодого керівника – Сарненський педагогічний коледж, навчання в Рівненському державному педагогічному університеті, а також робота вихователем у міському ДНЗ № 8 упродовж восьми років.

Під керівництвом Галини Півнєвої вона пройшла хорошу школу гарту, чому можна щиро позаздрити. Свого часу також довелося працювати (хоча й недовго) з Галиною Бенедиктівною. Про таких завідувачів кажуть: «На своєму місці».

У «Казці» трудиться молодий колектив, а у двох групах виховують 50 дітей. У садочку дуже тепло (встановлений гідролізний твердопаливний котел). Дітьми опікуються і вихователі, й батьки, які допомагають, чим можуть. Підтримують і матеріально за потреби, й власними силами організовують ремонти. Приходять і депутати районної ради Олександр Хомук і Роман Ковальчук. Пан Роман із одним із батьків Анатолієм Босим подарували закладу плазмовий телевізор.

А от ялинку тут придбали штучну, недарма ж розповідають дітлахам, що природу треба оберігати. Прикро, звісно, що немає спортивного й актового залів. Бракує й практичного психолога. Однак закупили меблі для сюжетно-рольових ігор («Лікарня», «Перукарня», «Паркування»), а також гімнастичні стінки тощо.

У кожній групі створили батьківський комітет, який разом із вихователями вирішує нагальні питання. Відповідно до проблемної теми закладу «Використання спадщини Василя Сухомлинського в моральному вихованні дітей» акцент роблять саме на моральне виховання. А самі дітлахи добре знають, хто такий Сухомлинський, і його казки. А разом із дорослими, чому сприяють також батьки, інсценізують їх. Серед гуртків малечу приваблюють «Нетрадиційні методи малювання»: ватними паличками, зубною щіткою, штампами, свічкою, одно слово всім, окрім пензлика.

І завідувачка, й працівники завдячують сільському голові Роману Боровику за постійну підтримку, зокрема й за придбані комп’ютер і принтер. До речі, день народження Романа Володимровича співпав із маленькою річницею дитячого садочка.

Ніна Хомук починала трудову діяльність ще 14 років тому в ДНЗ «Пролісок» у Костянтинівці, де була і нянею, і поваром, і вихователем, а щойно запрацював дитсадок «Казка», одразу прийшла сюди на роботу. Трудиться в групі «Ромашка» разом із Катериною Зелінською (до речі, своєю колишньою вихованкою, а тепер колегою). Закінчила Білоцерківське педагогічне училище й переконана на 100%, що професію обрала правильно. І найбільше про це свідчать її очі.

Ніна Павлівна пишається власними, вже нині дорослими дітьми. Так, донька Тетяна вчителює в Сарненській № 2 ЗОШ І-ІІІ ступенів  (нині у відпустці по догляду за дитиною). Син Юрій здобув вищу освіту  в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. У Києві практикує дитячим хірургом-травматологом. А Олександр – головний бухгалтер Селищенського гранкар’єру. Радіє та тішиться ще молода жінка чотирма внуками.

Про найближчі плани костянтинівської громади розповіли секретар сільської ради Антоніна Троць і головний бухгалтер Марія Усачик. Так, у задумах – перекрити дах котельні місцевого дошкільного закладу, облаштувати ігрові майданчики. Наступного року передбачають зробити ремонт дорожнього покриття вулиці Садової в Іванівці та ямковий – вулиці Миру в селі Орлівка, провулку Лехівського (колишнього Радянського) – в Костянтинівці. До речі, нова назва пов’язана з прізвищами перших поселенців населеного пункту. Серед намірів також введення в експлуатацію трансформаторної підстанції в провулку Поліський села Іванівка та виготовлення необхідної технічної документації за кошти забудовників вул. Лісової в Костянтинівці.

Майже 10 років тому відділ освіти РДА викупив приміщення колишньої колгоспної контори «Пролісок», аби побудувати початкову школу, якої потребує населення. Стільки ж часу костянтинівський сільський голова стукає в усі двері, але справу так і не зрушили з місця. А з контори скоро не залишиться нічого.

 

Виховують патріотів

Гарні слова в сільській раді сказали на адресу й Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ступенів, куди завітали згодом. Директор закладу Галина Корень, заступник Антоніна Крат і педагог-організатор Алла Дідик, педагогічний, учнівський і батьківський колективи роблять разом спільну справу. Сьогодні ж акцентую увагу на патріотичному вихованні, що є пріоритетним напрямком виховання дітей і молоді в національній системі освіти.

Скажімо, у школі переймаються долею воїнів-земляків, які нині перебувають на сході країни в зоні антитерористичної операції. Серед них Зелінський Василь Іванович і Зелінський Василь Миколайович, Олександр Саяпін, Микола Селезень, Руслан Пентило. Учні взяли участь в акції «Зігрій солдата» й передали захисникам до Дня Збройних сил України 51 пару теплих шкарпеток і написали 17 листів. Нещодавно Василь Миколайович Зелінський і Олександр Саяпін побували на зустрічі зі школярами, які знову порадували листами.

Наприклад другокласник Дмитро Савицький пише: «Дорогий воїне, дуже хвилююся за тебе й нашу Україну. Кожну хвилину думаю про тебе, а під час канікул із друзями граємося в мужніх воїнів. Коли виросту, стану таким сміливим, як і ти, солдатом, захищатиму рідну землю й людей. Якщо вчителька розповідає про акції, що допоможуть бійцям, одразу беруся до справи.

Мені 8 років, мешкаю в Іванівці. Дуже хочу, аби ти знав, що десь там у далекому спокійному селі живе хлопчик, який хвилюється за тебе всім серцем і навіть плаче…». Дмитрик зізнався, що йому допомагала сестричка Дарина, яка навчається у 8 класі. Є ще дві сестри. Світлана – семикласниця, а старша Оксана – соціальний працівник сільської ради.

3 січня Олександр Саяпін повернеться в зону АТО й передасть листи побратимам.

Цоьогоріч в офіційному календарі з’явилося нове державне свято – День захисника України. У Костянтинівській ЗОШ провели з нагоди цієї дати конкурс патріотичної пісні. Співали цілими класними колективами й переважно про Україну. Запам’ятався виступ дев’ятикласниці Світлани Слободзян, яка виконала акапельно «Україно, піднімись із колін!» у супроводі однокласниць. Вразили також твори «Музика рідного дому», «Моє ім’я – Україна!», «Молитва за Україну».

Виховати громадянина – означає підготувати підростаючу особистість до участі в розв’язанні перспективних завдань держави, управління її справами і виконання функції громадського діяча та захисника Батьківщини, акцентують педагоги закладу. Для цього потрібно сформувати в нього комплекс особистісних якостей і рис характеру.

Форми й методи патріотичного виховання, що використовують у місцевому закладі  освіти, закладають в учнівської молоді поведінкові норми, що включають уміння міркувати, аналізувати, ставити запитання, шукати власні відповіді. Окрім того, критично та всебічно розглядати проблему, робити висновки, брати участь у громадському житті. Також формують здатність орієнтуватися й адаптуватися в нових соціальних умовах, захищати свої інтереси, поважати права інших, самореалізовуватися тощо.

Патріотичне виховання молоді — складна проблема загальнодержавного рівня, що потребує спільних зусиль державних, громадських, політичних організацій та установ, що опікуються проблемами юні, вимагає від них високої культури, освіченості, активної громадянської позиції.

Тож костянтинівські вчителі сподіваються, що патріотизм, як почуття гордості за Вітчизну, звершеннями знайде відгук у серцях і душах нашої молоді, висловила думку заступник директора Антоніна Крат. А прагнення зробити країну красивішою, багатшою, міцнішою, щасливішою  відобразиться в діях і вчинках підростаючого покоління.

DSC_9587
Фото Василя СОСЮКА

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz