Олександр Мамчур розважає маленьких рівнян

Новорічні празники – найбільш очікувані події для нас, тому що зимові свята сповнені дивом й мимоволі поринаєш у дитинство й продовжуєш вірити в доброго Діда Мороза, який за гарні справи обов’язково винагородить подаруночком, а зелена ялинка засвітиться багатьма різнокольоровими вогнями й серце від цього возвеселиться.

Така атмосфера в цю холодну пору починає гріти душу й занурювати крізь призму часу в ті далекі часи, коли мріяли про лижі й санчата, адже снігу завжди було вдосталь, а біля загаток до вечора лунали крики малих хокеїстів, які саморобними ключками гонили охайно вирізану з каблука батькового старого кирзового чобота шайбу. Проте час змінюється, одне покоління старіє, друге дорослішає, і цей біологічний цикл безперервний. Так має бути. Одні вірять у дива, а для інших це лише порожні слова.

Олександр МАМЧУР, який нині стоїть на порозі між юністю та зрілістю, продовжує не тільки вірити в новорічні дива та Діда Мороза, а й сам активно пропагує серед найменших співвітчизників, що за добро добром і віддячать, а чарівник-дідусь із білою сніговою бородою таки існує. Бо ж уже сьомий рік поспіль одягає костюм символу зимових свят і вітає дітей із Новим роком.

А почалося все ще зі шкільних років, коли дев’ятикласнику Коростської ЗОШ І-ІІІ ст. довірили вітати зі шкільної, а згодом і клубної сцен односельців. І не помилилися, бо в роль Діда Мороза напрочуд гармонійно влився, а голос-баритон відтворював усю правдивість святкового дійства. До цього Олександр був напрочуд активним учнем: з п’ятого класу став членом фольклорно-етнографічного ансамблю «Мазурки», писав вірші, грав за збірну шкільну команду у футбол, баскетбол, волейбол, а також був першим у районі серед школярів із легкої атлетики (біг 3000 м), змагався в районних конкурсах читців-декламаторів, юних пожежників, КВК й ін. Уже в одинадцятому класі йому підкорилася нова вершина – почав проводити дитячі ранки в  Рівненському палаці культури та спорту «Хімік». Випадково потрапив у театральну студію з двоюрідними братами, які там займалися вже декілька літ. Так вийшло, що попередній Дід Мороз пішов на інші заробітки й роль залишалась вакантною. Та побачивши Олександра, його манеру спілкування з маленькими дітками, організатор новорічних свят запропонувала пройти кастинг. Юнак не розгубився і показав власний варіант новорічного персонажа. Виступ експромтом схвалило керівництво і юнака запросили на посаду головного Діда Мороза в Рівненському палаці «Хімік». І ось уже чотири роки підряд під білосніжною бородою та червоним кожухом Олександр Мамчур вітає довгоочікуваними подарунками рівненську дітвору. Працювати доводиться чимало. Впродовж чотирьох днів і по чотири групи дітей. Учить сценарій заздалегідь, адже в цей час потрібно ще й здати чергову сесію, бо ж третій рік навчається в Рівненському національному університеті водного господарства та природокористування на механіко-енергетичному факультеті, а перед цим отримав диплом охоронника в Рівненському вищому професійному училищі департаменту Державної служби охорони при МВС України.

Пробував грати ролі ще й в інших виставах, зокрема «Бідолашний П’єро», «Коли зацвіте полин-трава» й ін. Уроки театрального мистецтва юнаку подобаються, але за браком часу перевагу все ж надає навчанню за спеціальністю. Хоча в майбутньому планує опанувати цей вид мистецтва більш ретельніше. Слова Діда Мороза доводилося вивчати й за два дні до дійства, проте на генеральній репетиції все ж вдавалося вийти на свій рівень і згодом добре провести заплановану новорічну подію, на яку приходять від п’ятдесяти до двохсот малюків і кожен із них отримує святковий дарунок із рук Олександра. А ще пробував сам корегувати сценарії, вносив пропозиції. Тоді з художнім керівником Діною Лукашук та всією трупою обговорювали зміни й приймали оптимальне рішення, що було завжди цікавим й оригінальним. З такими креативними підходами добре зарекомендував себе й на корпоративах, куди все частіше запрошують юнака. Тому сподіваюся, що вже в недалекому майбутньому Олександр Мамчур проводитиме новорічні дійства біля головних ялинок великих українських міст, а ми відкриємо свої душі й разом із Дідом Морозом впустимо щасливу новорічну казку, в якій добро, злагода та любов житимуть повсякчас.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz