В’єтнам. Боротьба за незалежність

Фото з архіву Віктора ГУМЕННОГО.Коли з Шереметьєво до В’єтнаму вилетіла група українських ветеранів бойових дій, в її складі були двоє з 38 бригади кораблів – Віктор Гуменний та Володимир Гришко.

Обидва служили в 19 морському радіорозвідувальному загоні (1970-1973 роки). За фахом – радіотелеграфісти окремої бригади особливого призначення.

Якщо, скажімо, одні члени делегації вже давно отримали статус учасників бойових дій (дехто одержав ще у 2002-ому), то на неодноразові запити до воєнно-морського архіву Гатчини в Ленінградській області Віктор Гуменний не отримав підтвердження. І це при тому, що має низку документів і фото, що засвідчують факт його перебування на борту малого розвідувального корабля. До речі, перелік суден з’явився у 2005 році. Начальник відділення української пожежно-страхової компанії, що змінила тепер назву на UPSK, не втрачає надії. Можливо, ця поїздка щось змінить у його житті.

Делегація українських ветеранів – учасників в’єтнамської визвольної війни – перебувала в Соціалістичній Республіці В’єтнам із 8 по 16 грудня минулого року. Наступного дня після приїзду відбулася зустріч із заступником міністра оборони СРВ Чинг Куанг Тханьом. Ветерани 38 бригади кораблів окремої бригади особливого призначення Тихоокеанського флоту  подарували йому військово-морський прапор Радянського Союзу й пам’ятний знак «45 років 38 бригаді кораблів ОСНАЗ ТОФ». Під час прийому посадовці В’єтнаму висловили вдячність українським учасникам бойових дій, які стояли пліч-о-пліч із в’єтнамським народом у тяжкі часи боротьби за незалежність. Зустрічі з ратними товаришами, які служили в протиповітряній обороні та військово-повітряних силах країни, ще раз засвідчили традиційну дружбу та сприяли зміцненню відносин між народами та Збройними силами двох країн. Увечері 16 грудня в Домодєдово, де приземлився літак із В’єтнаму, ветеранів бойових дій України зустріли друзі-побратими.

Із Віктором Гуменним, якого переповнювали враження після поїздки, зустрілися після його повернення. Насамперед показав запрошення Міністерства оборони В’єтнаму: «Апарат аташе з питань оборони при Посольстві СРВ в Україні засвідчує Вам свою повагу та має честь інформувати про кінцеву програму візиту групи українських ветеранів, які брали участь у в’єтнамській війні». Пан Віктор сказав чимало хороших слів про цю  унікальну програму та велику шану до ветеранів. Він привіз в’єтнамську газету, де на першій сторінці надруковане повідомлення про дві важливі події: візити Президента Республіки Білорусь до В’єтнаму й української делегації, яка поклала квіти до пам’ятника в’єтнамського революціонера, патріота й державного діяча, одного з найвпливовіших політиків XX століття Хо Ши Міна.

Мешкали українські гості в 5-зіркових готелях. Побували в бухті Халонг (назва означає: там, де дракон спустився в море), на острові з іменем космонавта Титова, що належить до найцікавіших місць планети, вечеряли на березі річки Сайгон. Під час екскурсії містом відвідали місце, де підписали угоду про мир на в’єтнамській землі в 1975 році. «Мабуть, В’єтнам чи не єдина держава, що може собі дозволити прийняти безкоштовно людей, яких ушанувала, оплативши все, навіть переліт, – висловив думку Віктор Гуменний. Користуючись нагодою, попросив відгукнутися ветеранів, які брали участь у військових діях у В’єтнамі в 1965-1974 роках і мають про це підтверджуючі документи.

До речі, другий візит українських ветеранів у 2015 організований в’єтнамською стороною за сприяння Посольства України в СРВ.

Фото з архіву Віктора ГУМЕННОГО.
Фото з архіву Віктора ГУМЕННОГО.

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz