Працювати на результат в одному напрямку

КолядкоСкільки пам’ятаю Віталія Колядка, він завжди займав активну громадську позицію й був цілеспрямованим і наполегливим. А ще відповідальним сином у своїх батьків.

Коли після школи в нього не вийшло стати студентом-юристом, вступив до   Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей», де здобув професію слюсаря-автомеханіка, рихтувальника кузовів  автомобілів.

Уже тоді був заступником голови осередку Громадської організації « Молодіжний Союз Наша Україна». Познайомився з поміж інших із нинішнім представником політичної партії «Сила людей» Зурабом Кантарія – активним громадським діячем, майданівцем та підприємцем Рівненщини, який тоді очолював обласний осередок ГО. Також Віталієм Шабуніним, який тепер є головою правління Центру протидії корупції – громадської організації, що доклала чимало зусиль до створення Національного антикорупційного бюро і антикорупційної прокуратури в Україні.

Віталій Колядко продовжував утілювати свою мрію й поступив у Рівненський комерційний економіко-правовий коледж на спеціальність правознавство. У навчальному закладі був заступником голови учнівського самоврядування. Про нього тоді навіть опублікували статтю в газеті «Рівненський кооператор». Через деякий час юнак очолив міський осередок   Громадської організації «Молодіжний Союз Наша Україна». Одночасно став засновником і заступником голови Рівненської ГО «Фундація регіональних ініціатив» – однієї з найпотужніших молодіжних громадських організацій у місті Рівне, що за час існування реалізувала культурні, екологічні, правозахисні, освітні, міжнародні та благодійні проекти.

На Сарненщині осередок Фундації очолив Андрій Мичка. Налагодили співпрацю з Молодіжною громадською організацією «Смарт». Серед перших проведених акцій – збір коштів дітям, хворим на лейкемію.

З Рівного Віталій переїхав до Сарн, а через рік став студентом  третього курсу Національного університету «Острозька академія». І досить серйозно став займатись карате у Валерія Остапчука. Слово карате асоціюється з кулаками й ногами, які миготять із запаморочливою швидкістю, ламають дошки, розбивають каміння, розривають ворогів на шматки з одного удару.

Хоча цей опис і показує досить точно, якою небезпечною силою, як каратист, можете володіти, але це ще не все. Насправді справжньою метою карате є не оволодіння новими прийомами знищення неживої чи живої мішені, акцентує мою увагу Віталій Колядко. Навпаки, це бойове мистецтво здатне не гірше сучасної програми самодопомоги дати кожному можливість дізнатися й перемогти свої недоліки. Отримавши кваліфікацію тренера-інструктора, майже три роки навчав дітей у Кузнецовську і був заступником Президента Федерації «Спортивна ліга майстрів карате-до Шотокан». Знає напевне, що займатися з маленькими дітьми карате потрібно й навіть корисно. Адже можна значно розвинути та вдосконалити їхні природні дані – гнучкість, рухливість суглобів. Окрім того, виправити недоліки координації та скоректувати дефекти розвитку опорно-рухового апарату. Крім того, заняття карате під керівництвом кваліфікованого інструктора стимулюють у дітей розумовий розвиток, вчать зосереджувати увагу, розвивають пам’ять. Своїм вихованцям Віталій наголошував, що поваги оточуючих можна домогтися тільки працею та адекватною поведінкою.

Наше карате виховує любов до людей, що не дозволяє образити їх, а мистецтво та сила духу не дають їм образити нас, розповідає спортсмен.

Підопічні Віталія Колядка перейшли в Асоціацію Шотокан карате-до України у Волинській області (Луцьк), є вже серед них і чемпіони Європи, дійти пройшли шлях до світло-коричневих поясів. Однак хлопець не вважає ці досягнення своїми заслугами, хоча, чесно кажучи, внесок його вагомий. А карате для нього не просто вид занять чи спорту, а певний спосіб життя.

Навички тренера-інструктора стали йому в нагоді у міських клубах – «Колос» і по вулиці Толстого, 22б, де майже впродовж року керував гуртками. А з 1 червня став завідувачем «Колоса», хоча ніколи не уявляв себе раніше на цій посаді. Окрім того, Віталій Колядко – депутат Сарненської районної ради, де представляє інтереси немовицької громади, голова постійної комісії з питань освіти, культури і духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму. Він брав участь у роботі штабу кандидата в депутати Верховної ради України Олександра Васильєва. А загалом депутатство дає йому можливість спілкуватися з людьми, допомагати їм. До речі, Віталій має сертифікат про проходження курсу в Школі молодого депутата (освітній проект підготовки молодих лідерів до роботи в органах місцевого самоврядування).

Такі риси характеру як альтруїзм, совість, справедливість, цілеспрямованість успадкував від батька, Миколи Івановича, секретаря Немовицької сільської ради. Мама, Світлана Степанівна, яка посвятила себе дітям, передала йому доброту, турботу і ласку. А старший на 2 роки брат Іван завжди, за словами Віталія, генерував цікаві ідеї.

Та найбільше бажання молодого чоловіка – створити громадську організацію, основними напрямками якої будуть популяризація здорового способу життя, спорту, східних єдиноборств, розвиток карате й фітнес програми тайбо, спортивного туризму, піднесення ролі військово-патріотичного виховання. Аби молоді люди могли усвідомити, що захищати необхідно не тільки свій простір, а й країну, в якій живеш. Навчити їх не просто махати руками й ногами, а мобілізувати свою силу волі та духу. Для цього налагодити співпрацю з відділом освіти й випробувати програму, що вже в процесі розробки, як експеримент спочатку в школах сіл Немовичі, Катеринівка, Тинне. Залучити до цього процесу інструкторів.

Нещодавно Віталій Колядко побував у місті Одеса, де пройшла «Школа Громадських ініціатив України», що реалізується в рамках проекту «Підтримка громадянських ініціатив в Україні».

Упродовж п’яти днів учасники розглянули чимало тем, отримали заряд енергії позитиву та інформації для створення і реалізації нових проектів та ідей. Отож, пріоритети для себе вже визначив. Не хоче розпорошувати сили на багато справ, а зайнятись одною й працювати на результат. Колядко2

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz