За кошти міського бюджету придбали новий сміттєвоз

DSC_1439Минулої п’ятниці відбулося пленарне засідання чергової IV сесії міської ради VII скликання. Традиційно голова Світлана Усик щирими словами й квітами привітала депутатів, які в міжсесійний період відзначили день народження.

Із 34 обранців громади в її роботі взяли участь 33. Затвердивши порядок денний і регламент, приступили до розгляду 18 питань. Серед заяв і звернень заслухали усний депутатський запит Віталія Годунка щодо необхідності покращання стану дороги на перехресті вулиць Кутузова-Челюскінців-Ломоносова. Сергій Кисельов порадив звернутися в департамент ДАІ, щоб посприяли встановити додаткові дорожні знаки поруч зі світлофором на перехресті Бєлгородської-Суворова. Юрій Кабанець зауважив, що потребує реконструкції частина дороги на вулиці Толстого. Василь Потапович говорив про проблеми вулиці Ткача, Руслан Хомич – Куликова. Всі запити й звернення спрямували в міськвиконком.

Приємно здивувала злагодженість дій обранців міської громади, які приймали рішення послідовно й виважено. Вочевидь, позначилася плідна та конструктивна робота на засіданнях постійних комісій. Отож одноголосно схвалили звіти  стосовно виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Сарн і щодо виконання міського бюджету у 2015 році. Обидва питання попередньо заслуховувались і на засіданні міськвиконкому. Затим депутати затвердили зміни до міського бюджету на 2016 рік. Зокрема на утримання дитсадків міста субвенцію з загального фонду районного бюджету в сумі 19037943 грн., на оплату курсів підвищення кваліфікації працівників ДНЗ – 43000 грн., на утримання закладів культури міста – 1206158 грн. Також спрямували залишок із загального та спеціального фондів міського бюджету на реконструкцію покрівлі житлового будинку на вулиці Технічні, 11 (612427 грн.) та житлового будинку на вулиці 17 Вересня (17121490 грн.), капітальний ремонт покрівлі на вул. Бєлгородській, 21 (93983 грн.) і придбання сміттєвоза (1323900) грн. З фонду охорони навколишнього середовища 65291 грн. скерували на купівлю контейнерів для збору твердих побутових відходів.

DSC_1424

Дебати виникли при розгляді змін до рішення міської ради № 1925 від 9 липня 2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів». Голосуючи за ставки податку для об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб, депутати підтримали пропозицію за 1 кв. м залишити суму оподаткування 1% від розміру мінімальної заробітної плати для об’єктів житлової нерухомості та 0% – для об’єктів нежитлової нерухомості в частині господарських будівель, що використовуються без отримання прибутку. Пропозицію для об’єктів нежитлової нерухомості, що отримують прибуток, затвердити оподаткування 2% обговорювали жвавіше. Руслан Хомич і Василь Потапович рекомендували встановити суму оподаткування 1% від мінімальної заробітної плати, за що й проголосувала більшість депутатів.

Схвалили також план природоохоронних заходів міського фонду охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік. Передбачили на його впровадження 65291 грн., з них 47000 грн. – екологічний податок. Міський голова Світлана Усик повідомила, що за кошти міського бюджету вже придбали новий сміттєвоз. Тож є сподівання, що віднині, завдяки спільним зусиллям мешканців міста й комунальників, Сарни стануть чистішими, адже побутові відходи вивозитимуть регулярно, без затримок, після складання їх у спеціально передбачених для цього контейнерах. Затим обранці громади погодили норму харчування однієї дитини на день у дошкільних навчальних закладах міста з 1 лютого 2016 року, що становитиме 18 грн. Надали згоду на передачу в постійне користування, управління та на баланс майна комунальної власності міської територіальної громади 8 дошкільних закладів м. Сарни. Затвердили зі змінами, щоDSC_1426 стосувалися створення об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків, план роботи міської ради на І півріччя ц.р. Також визнали таким, що втратило чинність, рішення міської ради № 1924  від 9.09 2015 року «Про встановлення ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів». Надали згоду на зняття з балансу одноповерхових житлових будинків у м. Сарни у зв’язку з повною приватизацією квартир квартиронаймачами, створили комісії з забезпечення реалізації житлових прав жителів краю,  з проведення інвентаризації нерухомого майна на території міста, з питань розроблення базових документів міської ради. Схвалили зміни до програми розвитку земельних відносин на 2016 рік. Також прийняли рішення про перейменування 25 вулиць (згідно із законом про декомунізацію). Отож тепер у Сарнах є вулиці Соборна, Вишнева, Крива, Вікторова Гора, Незалежності, Миколи Амосова, Леоніда Куліша, Казимира Дубровського, Свято-Троїцька, Костельна й інші. Шістьом повернули історичні назви, решту назвали на честь відомих людей краю або скористалися рекомендаціями їх мешканців.

Розглянули також листи, звернення та заяви громадян, підприємств, установ і організацій із земельних питань. Принагідно повідомлю, що генеральний план забудови міста пройшов усі необхідні експертизи і є сподівання, що незабаром Сарни отримають цей важливий документ. На інших проблемах щодо життєдіяльності територіальної громади й над чим працюють нині акцентувала увагу міський голова Світлана Усик.

DSC_1451
Фото Василя СОСЮКА   

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz