Кузьмівська «Олеся» житиме

DSC_1685Тетяна ВЄТРОВА трудиться в Кузьмівській ЗОШ І-ІІ ступенів майже 25 років. Молоду випускницю Рівненського державного педагогічного інституту ім. Д.З. Мануїльського тодішній керівник закладу Поліна Оліфер запросила на роботу педагогом-організатором, за що їй щиро вдячна.

Минуло трохи часу й Тетяну Станіславівну призначили заступником директора з навчально-виховної роботи, а чотири роки тому вона очолила заклад.

У дружньому колективі педагогів поєдналися досвід і молодість, а ще працьовитість і співочий талант. Так, без виступу народного аматорського ансамблю учителів і працівників місцевого Будинку культури, з якими співпрацюють, не відбувається жоден урочистий захід у селі. А коли треба потрудитися на благо школи, беруть участь усі. Тож із ремонтом справляються власними силами, а будівельними матеріалами допомагає відділ освіти РДА. Підтримують і спонсори, приватні підприємці Віктор Радько, Ігор Позняковський, Олександр Оліфер, брати Юрій і Михайло Борійчуки, Кузьмівське лісництво.

Сама Тетяна, солістка ансамблю, співає з дитинства. За фахом учитель математики та фізики, руйнує стереотипи про поділ учителів на фізиків і ліриків. А якщо щось задумає, обов’язково реалізує. Із гордістю показує осучаснені кабінети історії, англійської й української мов, фізики й математики, класні кімнати початкових класів (школа в окремому приміщенні з внутрішньою вбиральнею для дітей). Майже в усі придбали меблі, замінили вікна на енергозберігаючі. У вересні 2015-го, після ремонту даху, школа стала ще привабливішою. Відновили аварійне перекриття (дерево настільки струхло, що навіть не використали на дрова). Знову посприяв відділ освіти, як і з доріжкою до школи, що виклали плиткою (80 кв. м). Тетяна Станіславівна особисто завдячує вчителям і технічним працівникам, які не шкодують вільного часу для рідної альма-матер.

Нині зайнялися ремонтом кімнати-музею, де відпадала  штукатурка зі стелі. У планах зробити тут учительську, адже 17 педагогів упродовж багатьох років тісняться в маленькій кімнатці за п’ятьма столами. А 360 експонатів відомого літературно-етнографічного музею «Олеся» (керівник Поліна Оліфер) розмістять в окремому приміщенні старої школи. Там є дві окремі світлиці й коридор, і працівники вже розпочали облаштування. Директорка замовила нові вікна та двері в добродійників. Після реконструкції, сподіваються, в музеї знову завирує життя.

Половина експонатів стосуються перебування в селі відомого письменника Олександра Купріна, завдяки якому предки нинішніх жителів увіковічені в чудовому творі. До речі, багатьох прізвищ і прізвиськ автор не змінював. А прототипом Олесі була місцева дівчина-чаклунка Соломія. Як відомо з однойменної повісті «Олеся», Олександр Купрін дуже любив спілкуватися з Ярмолою, від нього багато довідався про людей волинського Полісся та Казимирки (колишня назва Кузьмівки).

Музей функціонує з 1990 року. Педагоги й учні місцевої школи краплинами визбирували факти перебування письменника в їхньому селі, а також предмети побуту того часу. Родичі й музейні працівники з батьківщини Олександра Купріна надіслали фотознімки, деякі документи.

На базі закладу проводили районні й обласні семінари з обміну досвідом роботи. У 2009-ому в Національному музеї літератури України відбулась церемонія нагородження переможців і дипломантів Першого всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей. Його організувала Національна спілка краєзнавців України спільно з Міністерством культури й туризму України та Міністерством освіти й науки України. За роки незалежності такий конкурс проводили вперше. У ньому взяли участь майже тисяча громадських музеїв, 103 із них стали переможцями заключного туру. Кузьмівська «Олеся» посіла третє місце в номінації «Історія рідного краю». Екскурсоводи є щорічними призерами районних та обласних конкурсів.

А директор школи Тетяна Вєтрова не тільки співає. Як і більшість односельців, завжди любила вишивати. Тепер же тішиться двома внучками – Варварою та Євою, яких подарувала донька Оксана. Син Антон закінчив Рівненський професійний ліцей, водій за фахом.

Жінка народилася в родині Ніни Григорівни та Станіслава Мусійовича Ляховчуків. Її мама все життя працювала в колгоспі ланковою, тато трудився екскаваторником. Тетяна найстарша донька з п’яти дітей. Чоловік Василь – водій компанії ТзОВ «Ференс і К»–Рівне, що надає послуги з перевезення пасажирів у межах України та в країни Європи, виконує регулярні рейси на міжнародному маршруті Рівне — Варшава. В усьому підтримує дружину, а як кваліфікований зварник під час ремонту школи просто необхідний. До речі, Василь Васильович теж із   багатодітної сім’ї, десята дитина й наймолодший син. Тож коли на свята збираються разом батьки й діти, брати й сестри, їм є про що поговорити.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz