10 юних сарненців отримали паспорт громадянина України у вигляді ID-картки

паспортЯк відомо, з 11 січня  міграційна служба Рівненщини розпочала безкоштовне оформлення нових паспортів з безконтактним електронним носієм у вигляді ID-картки  для громадян, які досягли 16-річного віку й отримують їх уперше.

Для інших категорій громадян ця послуга стане доступною після прийняття Верховною Радою України законопроекту № 3224. Але звичайний паспорт громадянина України буде дійсний нарівні з ID-карткою.

Новий паспорт-картка запроваджений на підставі Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр». Він відкриває можливості для розвитку електронного урядування, надання адміністративних послуг онлайн і створення електронних сервісів у банківській, страховій та інших сферах.

На паспорті графічно нанесені чорно-біле фото, персональні дані (прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження), дата видачі та строк дії документа. Цього достатньо для ідентифікації особи, тож зчитування чіпу не потрібно. На чіпі записані всі дані, які нанесені на паспорт, окрім того, там є кольорова фотографія, а також відомості про місце проживання та сімейний стан. Враховуючи те, що не всі установи забезпечені обладнанням для зчитування чіпу, разом із паспортом-карткою видається довідка про реєстрацію місця проживання, завірена печаткою міграційної служби. Тим часом зчитати інформацію з чіпу можуть навіть більшість сучасних моделей смартфонів на системі Android.

Паспорт-картку оформлюють у підрозділі міграційної служби за місцем реєстрації (проживання), термін виготовлення за законодавством – до 30 днів. Діти, які досягли 16-річного віку й отримують паспорт  уперше, подають свідоцтво про народження та копії паспортів батьків, а також повідомляють місце та дату реєстрації. Наступні можна буде одержати за місцем звернення в територіальних підрозділах ДМС, обладнаних робочими станціями.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz