До Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

Шановні колеги!

Секретаріат Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України звертається до вас за допомогою у вирішенні конфлікту,

що дуже швидко назріває між колективом однієї з найуспішніших в Україні газет «Сарненські новини» та її співзасновниками в особах Сарненської районної державної адміністрації, районної та міської рад після того, як набрав сили Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Коротко про суть питання. На виконання вимог згаданого вище Закону 22 лютого 2016 року на розгляд сесії Сарненської районної ради було внесене питання «Про реформування редакції газети «Сарненські новини», співзасновником якої є Сарненська районна рада». Сесія прийняла рішення вийти за складу співзасновників видання. Все ніби нормально. Але за особистим наполяганням голови районної ради Руслана Серпенінова перед тим, як ставити на голосування питання «Про реформування…», в сесійну залу в авральному порядку було внесене питання «Про головного редактора районної газети «Сарненські новини».

Повністю ігноруючи рішення трудового колективу (в тому числі й журналістської його частини), котрий 28 грудня 2015 року на своїх зборах одноголосно обрав на посаду головного редактора газети Світлану Ляшко (вона й до цього упродовж 5 років очолювала видання, щоправда з приставкою в.о.), всупереч ст. 14 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону повністю підконтрольна Серпенінову більша частина депутатів ради (мають спільний бізнес в незаконному добуванні бурштину!!!) прийняла рішення про призначення на посаду керівника газети «своєї» людини – Ірини Баковецької, котра жодного дня в своєму житті не працювала в будь-якій газеті і навіть зеленого поняття не має в газетній журналістиці, не кажучи вже про управлінський досвід (на даний час живе у місті Березне, за 70 кілометрів від Сарн, працює кореспондентом на ФМ-радіостанції «Радіо «Березне». За оцінками колег, її творчий доробок є досить посереднім).

До прийняття аналогічного рішення Руслан Серпенінов спонукає й голову Сарненської міської ради Світлану Усик, а через неї – підконтрольний їй і Серпенінову депутатський корпус. І це притому, що сесія Сарненської міської ради ще три роки тому прийняла рішення при вихід із числа співзасновників «Сарненських новин» (№ 1068 від 28.02.2013 р.). Принаймні, питання «Про головного редактора» вже стоїть у порядку денному сесії міської ради, яка має відбутися у п’ятницю, 4 березня 2016 року.

До цього часу нам не відома позиція голови Сарненської районної державної адміністрації Ярослава Яковчука як ще одного із співзасновників «Сарненських новин». У випадку, якщо й він, як керівник, ігноруючи рішення зборів трудового колективу газети й положення Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» пристане на бік Серпенінова і підконтрольної йому частини депутатів районної та міської рад, ситуація може набрати непрогнозованого розвитку.

Журналісти «Сарненських новин» готові вдатися до найрадикальніших заходів захисту своїх прав, гарантованих Конституцією і законодавчими актами України, не виключаючи тривалий страйк. Треба зауважити, що журналістів у їх прагненні одержати свободу і незалежність від влади активно підтримують читачі, котрих у газети на сьогоднішній день є понад 11 тисяч.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz