«Муляжний туалет» за 200 тисяч гривень

DSC_4002На п’яту сесію Сарненської районної ради декілька десятків мешканців Карпилівки, стурбованих долею своїх дітей, приїхали з колишнім сільським головою Ганною Карпець. Понад 5 годин на ногах очікували, коли ж нарешті дозволять Ганні Свиридівні звернутися до представників влади й обранців громад, присутніх у залі.

Не стримуючи емоцій, жінка просто кричала про лихо, що в буквальному сенсі слова звалилося на голови учнів і вчителів школи (обвалилося ліве крило приміщення). Після засідання карпилівці запросили журналістів редакції районної газети «Сарненські новини» в місцевий заклад освіти. Минулої середи побували там разом із головою Клесівської об’єднаної територіальної громади Василем Гриником і кореспондентом газети «Вісті Рівненщини» Світланою Тубіною.

У школі на першому поверсі було людно й гамірно. Нас зустріли не тільки вчителі, а й чимало жителів населеного пункту, переважно жінки. «Нам не треба відправляти своїх синів в АТО, а об’єднатися й захищати свою територію», – вигукували.

У другому крилі, що почало стрімко руйнуватися через вологу, теж зібралася група людей. Розмовляли з депутатами районної ради Ніною Жилкою й Олександром Серпеніновим та обласної – Олександром Васильєвим. За словами Ніни Іванівни, ще в листопаді минулого року вона звернулася з цією проблемою до начальника відділу освіти Геннадія Аврамишина. У відповідь почула: «Ви ж ідете в об’єднану громаду, то про що ведемо мову? Звідти й очікуйте грошей». От і дочекалися. Бо не сьогодні почали затікати й цвісти стіни у шкільній бібліотеці, спортивному залі, падати стеля в коридорі. А з вулиці видовище дуже непривабливе. Із 2006 року адміністрація закладу зверталася з проханнями у відділ освіти вирішити питання, про що свідчить ціла папка зібраних документів. Частину даху відремонтували у 2006-ому, потім у 2007 і 2009-ому, та й по всьому. І це в той час, коли залишок освітньої субвенції у 2015 році становив 1,7 млн. грн. (із розрахунку на одну дитину вже об’єднаної територіальної громади).

Ніна Жилка нагадала, що така ж біда й у сільському клубі, що потребує шатрового накриття й обвалюється. Окрім того, упродовж п’яти років у селі очікують автомобіль швидкої допомоги. Є амбулаторія, лікар, медичні працівники, але як їм дістатися, скажімо, з Карпилівки до Карасина? 20 кілометрів пішки? За два роки так і не створили обіцяний пункт швидкої допомоги, бо, як завжди, не вистачило коштів. На думку депутата районної ради, якщо громада об’єдналася, то це не означає, що всі проблеми треба звалити на людей.

Стурбовані жителі й тим, що декому з них медики районних медичних закладів відмовляють у прийомі, тож аби туди потрапити, кажуть, доводиться за це платити. Олександр Васильєв закликав повідомляти про подібні випадки, й тоді, запевнив, такі цілителі позбудуться місця роботи.

Депутат обласної ради наголосив, що в ситуації, що виникла в школі, не варто робити людей заручниками. Повідомив, що з області надійде півтора мільйони гривень, ще 500 тисяч дадуть із районного бюджету. Сам же пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб добитися громаді все необхідне. Попросив звертатися до нього письмово й усім охочим повідомив номер телефону. Від нього особисто виборці багато чого чекають.

Не коментуватиму будівництво внутрішніх вбиралень, якими так ніхто з дітей жодного разу й не скористався. Виявляється, вихід каналізації є лише до першого люка. Труби (1985 року) просто забетонували. І все через підвальне приміщення. Де-юре воно там є, а де-факто – його просто не існує. Але ніхто цього не перевірив, починаючи від замовника проекту (відділу освіти) закінчуючи заступником голови РДА, що відповідав у той час за капітальне будівництво. Тож і виконали, і прийняли роботи з порушенням, а витрачені майже 200 тисяч гривень просто змили в унітаз. А в школі тепер можна відкрити ще один музей. Як влучно висловилась одна із мам, дуже дорогий «муляжний туалет». І головне, не єдиний такий у Карпилівській ЗОШ, зауважила Ніна Жилка. Є і в інших навчальних закладах Сарненщини, наприклад, Кричильській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Клесівська об’єднана громада – одна з перших на Сарненщині, кому доводиться долати перешкоди на шляху впровадження нової територіальної реформи. І дах – не єдина проблема в Карпилівській школі, сказав Василь Гриник. Треба утеплити заклад, зробити фасад, поміняти вікна. Нагальним є також питання підключення опалення до шкільної майстерні. Адже збільшується кількість учнів, яких не буде де розмістити. А ще ж є й інші населені пункти: Карасин, Рудня-Карпилівська, Клесів…

Аби зняти соціальну напругу, голова Клесівської об’єднаної територіальної громади роз’яснив, які етапи мусить проходити община, щоб реалізувати той чи інший проект. А їх вже є з десяток. Закликав не вбачати винуватців серед учителів у тому, що сталося, не перекривати дороги, пускати дітей у школу, адже закінчується навчальний рік. Запросив усіх на святкування Масляниці в Клесові, де виступатиме й карпилівський хор.

DSC_4003
Фото Василя СОСЮКА

DSC_3982 DSC_3993 DSC_3995

DSC_3968

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz