Тернистий шлях до свободи

DSC_6731Вивільнення комунальних друкованих засобів масової інформації від впливу та контролю держави є необхідною умовою для утвердження в країні демократичних цінностей.

На роздержавлення ЗМІ треба дивитися, насамперед, з позиції читача, який хоче (і має право) отримувати всебічну, повну, об’єктивну, по можливості неупереджену інформацію про події та явища, що відбуваються в краї та державі загалом. Ми впевнені, що не можуть існувати ЗМІ, які б підпорядковувалися владі та фінансувалися нею за рахунок платників податків. І готові працювати навіть в умовах жорсткої конкуренції, аби тільки нам не заважали. Адже багато років поспіль дотацій із районного бюджету редакція не отримує. Саме Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» покликаний захистити вітчизняний інформаційний медіа-простір від монополізації з боку органів влади та місцевого самоврядування і є важливим євроінтеграційним кроком держави: у цивілізованому демократичному європейському світі «державних медіа» вже давно немає.

На важливості процесу реформування наголошує і Президент України Петро Порошенко, назвавши його пріоритетним на 2016 рік, доручивши державним адміністраціям сприяти проведенню першого етапу роздержавлення. Так, 12 лютого Президент підписав Указ № 45 «Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2016 рік», яким це визначено. Реформування покликане забезпечити незалежність редакційної політики та менеджменту від втручання органів державної влади та місцевого самоврядування. І хоча Закон набрав чинності з 1 січня 2016 року, редакції комунальних ЗМІ стикнулися з низкою проблем у процесі реформування.

Минулого четверга про тернистий шлях до свободи газети «Сарненські новини» обговорили з шанованими гостями редакції: головним юрисконсультом НСЖУ, президентом Асоціації медіа-юристів, членом Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів і свободи слова при Президентові України Тетяною Котюжинською та головним консультантом Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, секретарем Ради Олександром Бухтатим. Шкода, що з об’єктивних (чи суб’єктивних) причин не вдалося обговорити наболілі питання разом із співзасновниками газети, та розмова в редакції вийшла конструктивною. Колектив отримав відповіді на свої запитання й роз’яснення чинного законодавства з уст фахівців у сфері медіа-галузі. Заручилися їх подальшою підтримкою в процесі реформування.

DSC_6720
Фото Василя СОСЮКА

DSC_6733 DSC_6731

Трудовий колектив редакції газети «Сарненські новини».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz