«Веретенце» кликало весну

DSC_7503Українському народові притаманні висока культура, шанування звичаїв, традицій та історичної спадщини. Саме тому 8 квітня, на другий день після величного свята Благовіщення, шанувальники та цінителі української народної пісні зібралися в МБК «Залізничник», щоб доторкнутися до глибин народної творчості.

А звів усіх до гурту  концерт «Пісні рідного краю», підготовлений дитячим фольклорним ансамблем «Веретенце» Сарненської дитячої музичної школи.

Цікава програма розпочалась автентичними піснями-баладами у виконанні керівника гурту Галини Куришко, котрі вона успадкувала від бабусі.

Весняного настрою додали глядачам і архаїчні календарно-обрядові та родинно-обрядові пісні Сарненщини.

Також ФА «Веретенце», не припиняючи шукати нові засоби та форми популяризації пісенного фольклору, електронно-музичний супровід, із яким старовинні пісні набули іншого колориту. Присутні почули автентичні твори, інтерпретовані під сучасну електронну музику. Порадував жвавою поліською полькою під акомпанемент баяну  вчитель Сарненської дитячої  музичної школи Олександр Кононець.

Чудовий настрій подарували талановиті солісти естрадного жанру, вихованці вокальної студії «Веретенце»: Валерія Кирилюк та Валерія Заболотна. А родзинкою заходу став виступ найменшої п’ятирічної учасниці Маргарити Маслянчук.

Оскільки свято  народної пісні символічно відбулося  наступного дня після величного християнського празника, насамкінець фольклорний ансамбль «Веретенце» спробував уявно перенести гостей в ті давні часи, коли жили наші предки, щоб пізнати споконвічну культуру прабатьків й урочисто провести архаїчний фрагмент весняного обряду «Зустрічі птахів», що поверталися з вирію. Саме цей день у багатьох місцевостях нашого регіону був початком весняних співів, ігор, танців молоді, що завершувалися після Пасхи. Адже в давнину на Поліссі співати веснянки до Благовіщення забороняли, бо це могло перешкодити пробудженню рослин. Наступним на сцені був «Кривий танок» – символ вічності і, на думку багатьох етнографів, найдавніша веснянка.

На завершення концерту щирі побажання для колективу та його наставника висловили міський голова Світлана Усик, заслужений працівник культури України Віктор Торчик, пісні якого, до речі теж звучали під час концертної програми, та директор Сарненської дитячої музичної школи Дмитро Августовський. Вони з глядачами з цікавістю спостерігали за святковим дійством і нагороджували артистів гарячими оплесками.

DSC_7538
Фото Василя СОСЮКА

DSC_7503 DSC_7392

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz