Помічені атомом

У вівторок, 26 квітня, світ згадав про відлік глобальної катастрофи, з початку якої виповнюється 30 років. Кажуть, час – найкращий лікар. Тільки не для ліквідаторів, які побували в атомному горнилі. Про їхні проблеми знає не з чуток голова Сарненського громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Валерій НЕСТЕРУК.

– Валерію Івановичу, то скільки ж на Сарненщині ліквідаторів?

– Зараз на обліку в об’єднанні 262 ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цьому році, на жаль, вісім хворих на онкологічні недуги пішли з життя. Натомість додалося два онкохворих. Така сумна статистика наслідків ліквідації аварії, що даються взнаки й через тридцять років.

– Держава, вочевидь, не поспішає виконувати зобов’язання перед ліквідаторами та потерпілими?

– Насамперед позбавили пільг, передбачених Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнорбильської катастрофи», осіб, зарахованих до 4 категорії. Що стосується ліквідаторів, то фінансування є, однак, з огляду на підвищення цін, його все-таки недостатньо.

– А як до проблем Ваших колег ставиться місцева влада?

– Гріх скаржитись. Усі ліквідатори, які зверталися за путівками на оздоровлення, їх отримали. Тепер стосовно медикаментозного забезпечення. У визначених аптеках ліки відпускають за безкоштовними рецептами в межах державного відшкодування.

Зараз на розгляді перебувають 28 заяв на матеріальну допомогу. Сподіваюсь, влада допоможе вирішити це болюче питання. Як і те, що впродовж останніх 15 років ліквідаторам не виділяли земельних ділянок. А тим часом 67 із них перебувають на черзі. Тож, як бачите, проблем вистачає.

– Успіхів Вам в їх подоланні.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz