Майстрів пера висоти й терни

Понад три десятки нарисів-спогадів про відомих журналістів Рівненщини опублікували колеги на чолі з головою ОО НСЖУ Дмитром Тарасюком у щойно виданій книзі «Добрий слід на землі». Унікальний збірник презентували минулої середи в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.У ньому найбільше творчих портретів особистостей, які працювали в нашій газеті. Відповідно й авторів публікацій теж.

Це вже друга книга з серії «Золоті імена Рівненщини», започаткована в червні минулого року з ініціативи секретаріату Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України. «Добрий слід на землі» – колективна розповідь про майстрів пера краю, чиї імена добре знані читачам газет і радіослухачам. Чи не вперше в державі акцент поставлений на творчому та життєвому досвідах редакторів обласних і районних газет, котрі навіть у роки так званих застою й перебудови зробили свої видання успішними та популярними серед читачів.

Тут вміщені спогади колег про колишніх начальника управління преси й інформації обласної державної адміністрації Михайла Шевцова, відповідального секретаря обласної організації НСЖУ Володимира Шишкова, редакторів районних газет Сарненської – Івана Кузьменка, Острозької – Валерія Баталова, Гощанської – Євгена Плахова та Євгена Лановця, Березнівської – Олександра Матвієнка та Бориса Боровця, Володимирецької – Костянтина Маринченка, Рокитнівської – Андрія Гречка, Здолбунівської – Володимира Дрозюка та інших. Є тут також розповіді про колишніх керманичів обласних газет: Михайла Горопаху та Миколу Камінського, Івана Сподаренка, Георгія Сербіна, нині успішно працюючих керівників «районом» – Тамару Алексіюк із Зарічного, Надію Ярмолюк з Березного.

Представлені цікаві штрихи до портретів знаних в області й далеко за її межами журналістів Сарненської «районки» Катерини Гомонець, Петра Радчука, Раїси Бричкової, гощанця Ростислава Журомського, млинівчанина Євгена Цимбалюка, березнівчанина Павла Рачка. Також повчальний шлях до висот професійної майстерності доцента МЕГУ, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного, наставника багатьох газетярів, у тому числі з Сарненщини.

Кладезем журналістського досвіду є розповідь про головну справу життя Івана Кузьменка, який півтора десятка років очолював нашу газету – найбільше з усіх редакторів часопису. Автор статті, теж досвідчений керівник ЗМІ Георгій Александрович, вдало розкрив не тільки тему плідної творчої діяльності колеги, а й рельєфно показав характерні риси тієї радянської епохи, а відтак – і організацію високопрофесійної праці колективу «Сарненських новин». А ще добрим словом згадав усіх її редакторів, кореспондентів, у тому числі й позаштатних, які пройшли гарт Івана Кузьменка та разом із ним самовіддано, чесно служили читачам і слову. Детальніше про це ж йдеться вще одному нарисі Георгія Борисовича, присвяченому фотокореспонденту Петру Васильовичу Радчуку. Серед іншого автор зазначає, що й за старих технологій фотографування наша газета визнали однією з найкращих серед «районок» у державі за поліграфічним оформленням. І не в останню чергу завдяки світлинам Петра Васильовича. Назву книги «Добрий слід на землі» доречно підтверджують і статті нині працюючих колег про двох інших ветеранів «Сарненських новин». Нарис «Взірець справжньої жінки» відповідального секретаря редакції Вікторії Колядич висвітлює сорокарічну творчу діяльність Катерини Гомонець, теж сумлінного майстра слова й газетної справи.

І майже все трудове життя непересічного журналіста та письменниці Раїси Бричкової тісно пов’язане з натхненною роботою в нашій газеті. Недаремно нарис нинішнього очільника видання Світлани Ляшко про неї названий «Слово – її доля». Донині примножує свій багатолітній творчий доробок Раїса Степанівна, за що й автор розповіді про неї, і численні герої її матеріалів, і читачі щиро вдячні.

Книга «Добрий слід на землі» відкривається нотами й текстом пісні «Ми – журналісти» на слова Петра Велесика, відомого письменника й журналіста, який теж розпочинав свою трудову діяльність на посаді кореспондента сарненської газети. Новинкою у виданні є те, що про кожного з співавторів подана коротка біографічна довідка з зазначенням здобутків на журналістській ниві.

Власними враженнями від нової збірки під час презентації поділилися з присутніми голова обласної організації НСЖУ і голова редакційної колегії «Золотих імен Рівненщини» Дмитро Тарасюк, заслужений журналіст України Микола Кривий, дочка колишнього головного редактора обласного часопису «Вільне слово» Михайла Горопахи Наталія, заслужений працівник культури України Микола Свердлюк, герої та співавтори книги Юрій Береза, Тамара Алексіюк, Віктор Мазаний, Всеволод Ковальчук, Олег Горопаха, Євген Цимбалюк і директор видавництва «Волинські обереги» (саме тут видрукувана книга) Віталій Власюк. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять видатних журналістів, які пішли з життя. Ще всі піднялися, коли звучали пісні про героїв Небесної сотні й АТО. Адже хвилюючі спогади співавторів нової книги вдало доповнили виступи професійних і самодіяльних митців Рівного Ярослава Карнасевича, Любомира Пастушенка та Назара Власюка, котрі доволі майстерно виконали низку творів рівненського композитора Андрія Пастушенка на слова місцевих поетів.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz