У Сарнах відзначили День Перемоги над нацизмом

DSC_9273У понеділок, 9 травня, у Сарнах на меморіалі Солдатської слави відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги.

Війна завжди починається раптово. У 1939 році почалася найстрашніша – Друга світова. Кажуть, без величезних втрат нацистів було не зупинити. Не щезне з пам’яті людської, не йде в забуття великий подвиг і незабутня трагедія нашого народу – його битва та перемога над фашистами й червоною комуністичною гідрою. Урочистості, приурочені до Дня пам’яті, розпочав голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук. Подякував ветеранам за мужність, проявлену під час оборони рідної землі, і підкреслив, що в ці непрості для України часи їхній приклад дуже важливий для молодих поколінь.

9 травня. Цей день затьмарений гіркотою втрат і осяяний сонцем перемоги. Її наближували, як могли. У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни, які пройшли через горнило битв і дожили до цього світлого дня. Їх подвиги неоціненні. Ярослав Володимирович передав учасникам бойових дій щирі вітання та слова вдячності від голів Сарненської районної ради Руслана Серпенінова, міського – Світлани Усик. Долучилися до подячних слів секретар Сарненської єпархії, архімандрит Феофан, помічник-консультант народного депутата Сергія Євтушка Олексій Лавор, голова Спілки учасників АТО Олександр Ярмошевич.

Друга світова війна – біда, що торкнулася 67 держав, 80% населення земної кулі. Тривала довгих 6 років, і пронеслася величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У ній загинули майже 60 млн. осіб, не кажучи вже про поранених і зниклих безвісти. Лихо й страждання незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил – святинею нашої пам’яті. Отож традиційно на знак пошани поклали квіти до пам’ятника загиблим у боях із нацизмом і вшанували їх  хвилиною мовчання.

Після офіційної частини ветеранів пригостили «солдатською кашею» в кафе «Міраж», вручили учасникам бойових дій відзнаки Президента України й медалі «71 рік визволення України від фашистських загарбників». А ще співали військові пісні, дарували квіти, дякували за мужність, відданість, разом пригадували події Другої світової…

Ветерани. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки обпалена війною молодість, сирі окопи й бліндажі, голод і холод, хвороби та рани. Їхні груди вкриті медалями, а на скронях – сивина. Та досі пам’ятають вони ті страшні часи, хоча часто їм і не хочеться про них згадувати. А День Перемоги був і залишається для них одним із найбільш шанованих. Перемога над фашистським безумством дісталася нам і світові дуже дорогою ціною. Ніхто не забутий, ніщо не забуто.

DSC_9185
Фото Василя СОСЮКА

DSC_9199 DSC_9273 DSC_9277 DSC_9308 DSC_9073 DSC_9130 DSC_9138 DSC_9150 DSC_9156 DSC_9159 DSC_9160

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz