Креативна і практична

…І знову випускний. І знову малюки, з якими за чотири роки зріднилася, залишать садочок, щоб сісти за парти. І знову Олександрівна, як називають завідувачку ДНЗ № 7 «Калинка» колеги, діти та їхні батьки, радітиме, і жалітиме, і згадуватиме, як Володька засинав на килимку, а в Софійки випав перший зубчик.

Бо всі вони – її діти, її клопіт, її радість, її біль. І колектив однодумців згуртувала так, що разом працюють над найголовнішим своїм завданням – охороняти життя та здоров’я діток, виховувати їх патріотами. Навіть розваги в групах хлопчики та дівчатка починають із Державного гімну, кладучи рученята на груди.

Завзяті, креативні, сповнені нових ідей вихователі, яких Галина ЄВГЕЙЧУК повсякчас націлює на нові вершини у вихованні та навчанні, проводять заняття у формі розвиваючих ігор, щоб виявити у дітей знання та вміння, пробудити цікавість до пізнання нового, допомогти подолати психологічний бар’єр перед школою. До речі, вчителі початкових класів навчальних закладів завжди підкреслюють високий рівень дошкільної підготовки саме вихованців ДНЗ «Калинка». А Галина Євгейчук стежить за подальшим життям «своїх» діток – хто відмінник, хто закінчив школу з медаллю, хто в якому інституті навчається. Вона глибоко впевнена (і переконує в цьому вихователів і помічників), що дитині, яка переступила поріг садочка, потрібно відразу все: і увага, і поцілунок, і спілкування. Бо дошкільна освіта, на її думку, – це перший, найважливіший щабель у житті майбутнього громадянина, коли необхідно виховувати патріотизм і людяність.

IMG_8996Сама пані Галина досі з душевним трепетом згадує Петра Горкуненка, директора педагогічного коледжу РДГУ, та викладачів, які дали міцну базу знань, прищепили любов до професії учителя початкових класів, озброїли методиками, словом, дали путівку в життя. І, як виявилося, недарма. Бо прикипіла душею до свого улюбленого дітища – ДНЗ «Калинка», усі думки спрямовані на створення душевного комфорту для вихованців і належних умов для вихователів. Тримає в пам’яті і відра, і посуд (щоб крий Боже не було вищерблених тарілок), і пісок, щоб дітки могли бавитися в пісочницях. З останнім допоміг приватний підприємець, екс-депутат міської ради Олександр Поляков. Завдяки йому, до слова, і новий посуд придбали. Щорічну матеріальну допомогу надає «Калинці» Сарненський хлібозавод. Відгукується на прохання завідувачки й Олексій Кірков.

…У 2002-ому все було по-іншому. Приміщення стояло пусткою зо 3-4 роки. Зрозуміло, у занедбаному стані. Після ремонту першого поверху (другий за браком коштів так і був зачинений) прийняли дітей. Силами колективу облаштували музичний зал. Відтак із року в рік щось та й міняли – плиту в харчоблоці, меблі тощо. Скажімо торік батьки та колектив здій     снили капітальний ремонт санвузла. Кошти в сумі 20 тисяч гривень – батьківські внески та спонсорська допомога. У цьому році знову планують ремонт санвузла, адже приміщенню дошкільного закладу вже 50 років, отож потребує невсипущого догляду. Радіє завідувачка, що незабаром приватний підприємець Сергій Лаврущенко розпочне капітальний ремонт покрівлі, вдячна міській раді, що спрямувала на це кошти. Наступним етапом, ділиться радістю Галина Євгейчук, стане ремонт харчоблоку. А в мріях – облагородити фасад, щоб відповідав поетичній назві «Калинка».

…Під недремним оком дбайливої господині вихователі, методист, музичний керівник займаються самоосвітою, вдосконалюють методики та форми роботи, а вихованці зростають в атмосфері любові та людяності. Заслуги Галини Євгейчук у формуванні освіти та патріотизму маленьких членів територіальної громади відзначив орган місцевого самоврядування – портрет здібного керівника, далекоглядної господині, зрештою, красивої жінки занесли на Дошку пошани «Гордість міста». Як зізналась номінантка, було несподівано (каже, у керівника кожного місцевого ДНЗ є чому повчитися), проте дуже приємно. Але, запевняє, успіхом завдячує колективу та батькам, які завжди приходять на допомогу. А я додам – ще й маленьким «калинкам», які з радісним криком «Олександрівна!» біжать наввипередки до улюбленого вихователя (інколи підміняє колег). Бо саме заради них живе і працює Галина Євгейчук – невтомна творча особистість і водночас практична «калинова» хазяйка.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz