Великі здобутки маленького села

У Копищах, що належать до Ремцицької сільської ради, нещодавно відбулась подія, про яку мешканці згадують із радістю та гордістю за своє село. Там відкрили сучасний магазин «Домовичок».

Здавалося б, що тут особливого, адже закладами торгівлі нині нікого не здивуєш. Та в Копищах, де мешкає 176 осіб і нема установ соціальної сфери, про такий мріяли десятиліттями. Звели його місцеві жителі, приватні підприємці Вадим й Олена Наумці, які, до того ж, виховують 5 діток: чотири донечки й синочка.

Копища розташовані за 14 км від райцентру. Це якщо їхати встеленою бруківкою дорогою з Сарн у Яринівку, потім у Тріскині, і лише тоді в Копища. Та мешканці, зокрема ті, хто щодня добирається в Сарни на роботу, скорочують шлях – їдуть навпрошки через ліс. У такий спосіб долають орієнтовно 4-5 км. Так навчилися за роки, адже Копища давно не мають сполучення з Сарнами, тому люди звикли добиратися в райцентр лише власним транспортом. Те, що в село не їздить рейсовий автобус із райцентру, породжує думку, що Копища забуті владою. Тільки той факт, що це маленьке село розбудовується, в ньому народжуються дітки й починають зводити сучасні заклади, додає віри, що воно таки має майбутнє і, можливо, через десятиліття стане європейським.

Перший крок до цього вже зробила сім’я Наумців. Заклад торгівлі, що виріс у центрі населеного пункту, став справжньою його окрасою. Власники облаштовували його в сучасному стилі, як і в Сарнах: торговий павільйон й автобусна зупинка. Хоча й не їздить сюди рейсовий, з понеділка по п’ятницю заїжджає шкільний автобус, яким діти добираються на навчання в Тріскинську ЗОШ. Саме з турботою про найменших мешканців і звели зупинку, щоб було де від дощу чи заметілі школярам заховатися. До слова, у селі також живуть люди, які здійснюють пасажирські перевезення у Київ.

IMG_0730

У «Домовичку» комфортно, сучасний дизайн, нові вітрини, є чималий асортимент продуктів харчування та куточок із побутовою хімією. А також облаштували місце для охочих випити кави, яку одразу там і приготують. Відверто скажу, перебувати в цьому закладі дійсно приємно. Вадим Наумець розповів, що в душі завжди мріяв, щоб село розвивалося. Тому ідею звести в Копищах сучасний торговий заклад виношував давно. Хоча й розумів, що збагатитися на ньому не вдастся, бажання зробити щось корисне людям і рідному селу таки перемогло. І односельці вдячні. Ті, з ким вдалося поспілкуватися, відверто радіють, що населений пункт осучаснюється. Потрібно, кажуть, зробити ще ямковий ремонт на вулицях. Це компетенція сільського голови, а Ремчицьку територіальну громаду очолює Леонід Долід. Зателефонувала йому й розповіла про прохання жителів. Леонід Володимирович відповів, що в найближчій перспективі цю проблему вирішить.

А жителі Копищ поділилися ще однією приємною новиною: цієї весни молодь села згуртувалася й розчистила власними силами старий ставок. Тепер всі охочі мають де покупатися, коли надто спекотно.

Ось такі ініціативні та дієві люди живуть у маленькому селі Копища. Сільський голова Леонід Долід каже, що жителі тут дуже дружні, разом у радості й горі. Приємно було чути таке від очільника громади. Та ще приємніше здивувалися, коли почули від мешканців Копищ, що їх сільський голова дуже порядна й хороша людина, бо не розділяє людей на багатих чи бідних. Хоч би скільки мав справ, кожного вислухає, підтримає, допоможе. Мабуть, у цьому й секрет Леоніда Доліда в його вже 5 каденції на посаді сільського голови.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz