30-літній ювілей ансамблю пісні й танцю «Троян»

Щедра Люхчанська земля на народні таланти, що примножують прадавні цінності – народну пісню, музику, танець, традиції, звичаї й обряди свого народу.

Минають роки, а народна пісня – щира та мудра – живе вічно. Саме її, невмирущу та милозвучну, впродовж 30 років популяризує прославлений не лише на Сарненщині, а й далеко за його межами народний аматорський фольклорно-автентичний ансамбль «Троян» Люхчанського сільського будинку культури.

DSC_1613

Минулого вівторка колектив відсвяткував 30-річчя. Привітати з ювілеєм засновників й учасників «Трояна» завітали сарненський міський голова Світлана Усик, заступники голови райдержадміністрації Наталія Параниця, районної ради Микола Костецький, начальник відділу культури й туризму РДА Едуард Раковець, завідуюча Сарненським історико-етнографічним музеєм Раїса Тишкевич, заслужений працівник культури Віктор Торчик, учасники ансамблю-ювіляра попередніх років і жителі села.

Урочистості розпочала чарівна ведуча Наталія Жабчик. Відтак  з піснями, що успадкували від своїх батьків, вийшли до гостей ювіляри. Ведуча розповіла про заснування колективу. Ідея створити його виникла, ще коли поважні жіночки ходили на вечорниці. Мати свій ансамбль хотіли, насамперед, щоб збирати, відтворювати, передавати старовинні українські пісні, традиції дітям, онукам. І робота закипіла. Першим керівником «Трояна» був директор Будинку культури Анатолій Мисанець, любов до народної пісні якому прищепила мама Ольга Андріївна. І ось уже 30 літ учасники колективу: прості чоловіки й жінки з Люхчі – прославляють своє село.

DSC_1895

У виступах сільські аматори демонструють старовинний говір, спів, гру на народних інструментах, прадавні танці, атрибутику. Таким чином передають душу народної пісні, що звучала багато років тому в різних містах України й не тільки. У 1996 р. колективу присвоїли звання народного. Повсякчас його цінністю був репертуар. Адже у старовинних піснях відчуваєш душу рідного краю. Свого часу в Люхчу приїздила народна артистка України Ніна Матвієнко. За її та участю «Трояна» зняли фільм «Цвіт папороті». А в цілому колектив побував на сценах не лише України, а й країн ближнього зарубіжжя. Нині ним керує талановита Ірина Вагнер.

Привітали «троянівців» і почесні гості. Звертаючись до ювілярів, міський голова Світлана Усик передала найщиріші вітання від жителів Сарн, розповіла, що була у витоків створення ансамблю й пригадала візит артистів. у Національний палац мистецтв «Україна», коли під танець «Печене порося» весь зал аплодував стоячи. Світлана Борисівна вручила ювілярам подарунки – листівки про місто, родинну ікону й квіти. Начальник відділу культури й туризму РДА Едуард Раковець перш за все висловив подяку фундаторам й усім учасникам колективу, щиро привітав зі славним ювілеєм велику родину народного ансамблю. Микола Костецький передав вітання від усього депутатського корпусу районної ради та голови Руслана Серпенінова, а Наталія Параниця – від голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука. Також вручили подяки, а тих, хто відійшов у вічність, згадали поіменно та вшанували хвилиною мовчання. Від народного депутата Віталія Корчика народні аматори отримали в подарунок постоли. З нагоди ювілею їх ще вітали хрещені батьки колективу – Віктор Торчик і Раїса Тишкевич. До віншувань долучилися секретар сільської ради Сергій Клочко, директор Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Круглик, настоятель Свято–Михайлівської церкви отець Леонід. Дякував за підтримку й просив завжди допомагати колективу перший керівник ансамблю Анатолій Мисанець.

DSC_1980Переплітались урочистості святковим концертом, підготовленим «Трояном». Старовинні пісні виконували Галина Радько, Катерина Білець, Олексій Жабчик, Максим Крамарчук. Гуморескою «Невдалий шлюб» потішив Олексій Жабчик. Танцем «Троян» – учасники ансамблю. До речі, саме від танцю й походить назва ансамблю. На чому наголосила Раїса Тишкевич. Порадував гостей виступ зразкового аматорського фольклорно-автентичного колективу «Оберіг». Його учасники – це юні послідовники «Трояна». Співали гостям і «Хлопці з боку». Одно слово, було на святі весело й цікаво. Завершальним акордом дійства став фрагмент весільного обряду «Ділення короваю», що відтворив «Троян», а ще вгощали ним батьків, кумів, дружків і всіх гостей, які бажали молодятам усіляких земних гараздів. Потім присутні танцювали «Печене порося»  й інші народні танці.

Приємно з нагоди славного ювілею щиро привітати «троянівців» та подякувати за самовіддану, натхненну працю в ім’я відродження й примноження духовних скарбів українського народу, його традицій. Пишаємося вашими творчими здобутками, шановні ювіляри, вас знають, цінують і поважають не тільки в районі, а й за його межами. Нехай ваша творчість і надалі не знає кордонів, лине від серця до серця та єднає нас в ім’я щасливого майбутнього України, щоб на рідній землі панували краса, добро та злагода.

DSC_1933
Фото Василя СОСЮКА

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz