ВЕРНІСАЖна феєрія вражає барвами та смаком

Коли заходиш у торговельний павільйон «Вернісаж», від захвату перехоплює подих: здається, що потрапив у музей декоративно-вжиткового мистецтва, а не до сучасної крамниці.

Очі розбігаються від вишуканих гобеленових картин з різноманітними сюжетами: пейзажі, натюрморти, навіть ікони. Вражає філігранна техніка з використанням люрексу, позолоти, посріблення. Кращого подарунка до визначної дати не знайти, та й ціни демократичні, зважаючи на розміри та якість.

На особливу увагу заслуговують вишиванки: сорочки жіночі та чоловічі, підліткові, сукні, спідниці, навіть футболки – усе вбирає очі багатими орнаментами ручної та машинної роботи. Щодо останньої зауважу: сучасна машинна вишивка хрестиком не поступається ручній, а мережка – то й поготів. Пересвідчилась у цьому особисто. Та й ціни приємно вражають: чоловічі футболки з вишитою патріотичною символікою або козацькою атрибутикою можна придбати від 160 гривень. Жіночі, прикрашені маками, волошками, ромашками, коштують 200 гривень. Погодьтесь, невелика ціна за вражаючу красу.

Сорочки обійдуться дорожче. А їх безліч, і на будь-який смак: шифонові, лляні, з домотканого полотна, сорочкової тканини, помережені, вишиті хрестиком і гладдю для малечі з пологового будинку й поважних пані з солідною фігурою. До речі, якщо виріб припав до душі, а розмір не підходить, господиня владнає це з майстрами, і незабаром ви отримаєте сукню чи сорочку, спідницю чи плахту саме для вашої статури, як-от учасниці творчих колективів з Житомирщини та місцевої гімназії.

Мами юних школяриків оцінять креативний підхід «Вернісажу» до проблеми зі шкільною формою: гаптовані спіднички вишневого, зеленого, синього кольорів прекрасно її доповнять. Вишиті всіма барвами веселки сорочки для хлопчиків стануть святковим одягом не лише на шкільних лінійках, а й на урочистостях до визначних дат, приміром Дня Незалежності України. А чоловіки, певно, зрадіють стильній вишитій краватці.

Подбали у «Вернісажі» про вишиті рушники (як же без них?), скатертини, фартухи, крайки (ткані ремені), чільця (головні убори), віночки зі стрічками, торбинки, схеми українських орнаментів, нитки та полотно для вишивання. Не забули й про прикраси: намиста, браслети, сережки, різноманітні заколки ручної роботи, розписані дерев’яні шкатулочки тощо.

У «Вернісажі» запропонують і глиняний посуд, який можна ставити на відкритий вогонь(!), і різноманітні вироби з дерева, і кошики з лози для яблук і груш (незабаром – Спас) і навіть торбинки з кукурудзяного листя для освячення води на Водохреще. Є тут ляльки-мотанки й обереги: янголята та дзвіночки – виготовлені майстрами авторської кераміки Ольгою та Віктором Кузьменками (батьки покійного Кузьми Скрябіна)

…Ви ще й досі тут? Мерщій до «Вернісажу» (вул. Бєлгородська, 19, біля кафе «Хуторок») адже попереду три Спаси, Успіння Пресвятої Богородиці, День Незалежності та Першовересень. Як же не придбати вишиту сорочку чи принаймні футболку?

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz