Захисники незалежності

День Незалежності – одне з патріотичних й очікуваних свят серпня. Через події на сході, як ніколи до цього, зріс патріотичний дух громадян держави.

Свято є особливе для військовослужбовців Сарненської військової частини А-0153, про що розповів її командир, полковник Олександр СВАРИЦЕВИЧ:

– Пишаємося тим, що в системі Збройних сил України Сарненська військова частина – єдина. Готові до будь-якого розвитку подій, що відбуваються в нашій країні. Якщо говорити про контрактну службу, то ввели новий підрозділ, здійснили набір постійного складу, тож повністю забезпечені контрактниками. Єдина проблема – звертається дуже багато жінок, але вже всі посади зайняті. Напередодні Дня Незалежності у військовослужбовців оптимістичні настрої. Вони отримали все необхідне і з гідністю виконують поставлені завдання. Останнім часом на схід України, окрім «Сарненських койотів», виїжджає бригада ремонтників, яка постійно пересувається по передовій, ремонтуючи артилерію. Хоча з фронту, як і раніше, везуть ремонтувати зброю також і безпосередньо у військову частину.

Нещодавно в рамках чергової (дев’ятої) ротації особового складу повернулися дві групи військовослужбовців. Перша – зведений підрозділ супроводу військових колон із боєприпасами, охорони й оборони військових складів у зоні проведення АТО, які понад три місяці виконували там завдання. Друга – виїзна ремонтна бригада, що базувалась у Краматорську й відремонтувала не один десяток артилерійського озброєння в районах відведення підрозділів.

DSC_3728

Як завжди, на рідній Сарненщині їх чекали військовослужбовці, працівники військової частини та рідні. Наймолодшій серед зустрічаючих, Даринці, ледве виповнилося два місяці. Її тато, Микола Васильчик, поїхав на схід країни 13 травня, а вона народилась 11 червня. Дружина Наталія, мама й теща, тітка Марія, яка працює у військовій частині, з нетерпінням чекали повернення багатодітного татуся. Родина виховує також двох синочків дев’яти й двох років – Дениса та Владислава. Тож радості не було меж.

Щиро вітали прибулих заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця та секретар міської ради Тамара Палієнко. Бажали, аби скоріше довгоочікуваний мир прийшов на українську землю, а наші захисники повернулися до мирного життя в колі коханих, рідних і друзів. Працівники культури передали хліб-сіль, Сергій Мартинюк виконав пісню про батьків і всі разом обдарували воїнів і ремонтників букетами жовто-блакитних квітів. А заступник командира, підполковник Дмитро Яцків вручив грамоти керівника АТО солдатам Олександрові Кроту, Іванові Пригарському, Володимирові Симончуку, старшому солдату Сергію Пігалю, прапорщику Василю Пилці за розумну ініціативу, старанність, якісне виконання службових (бойових) завдань, високий професіоналізм, проявлені під час безпосередньої участі в проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Таку ж грамоту отримав майор Віталій Шевчук у штабі АТО. Старшину Сергія Набухотного призначили на посаду командира взводу.

Поспілкувалася з Василем Пилкою, керівником підрозділу виїзної ремонтної бригади, яка майже п’ять місяців виконувала завдання з відновлення та ремонту артилерійської та стрілецької зброї. Хоча дислокувалися в Краматорську, розповів прапорщик, але пересувалися від Луганська до Маріуполя і Криму. Жили в польових умовах. Харчуванням були забезпечені, але дуже хотілося пити. Попри те, що отримували на день по півтора літра води на кожного, в сорокаградусну спеку, що трималася постійно, вона не рятувала.

Відгуки про свою роботу мають найкращі. Щойно почувши, що хлопці з Сарн, кожен із командирів хотів їх забрати в першу чергу до себе. Та й місцеві жителі стали набагато привітніші, ніж раніше, розповів Василь Пилка. Допомагали ремонтники й місцевим дітлахам – ділилися з ними пайками, купували морозиво.

Далеко пішла слава й про головного «койота», як його називають, командира зведеного підрозділу (друга ротація) старшого прапорщика Михайла Котяша. Бувало по-різному, розповів, адже ситуація на сході країни напружена. Чесно зізнався, що минулий рік видався набагато легшим. Хлопці дуже сумували за родинами. Якщо, скажімо, вийшла з ладу техніка, її можна полагодити, а тут живі люди, у кожного свій настрій, і без довіри один до одного не обійтись. Перебування у військовій частині – це одне, а на фронті все по-іншому. Щиро раділи, коли дізналися, що в кулеметника, старшого солдата Миколи Васильчика народилася донька, вітали його. На Миколу, поділився Михайло Котяш, завжди й у будь-яку пору доби можна покластися. Одно слово, надійний чоловік.

Не забули військовослужбовці подякувати підприємцям: Сергію Лаврущенку, Леонідові Кравчуку й Ігорю Голяці – які забезпечили їх продуктами й необхідними засобами гігієни. А також перевізнику Іванові Бігуну, який уже не першу ротацію надає безкоштовно комфортабельний автобус і водіїв.

Отож, Сарненська військова частина А-0153 живе, розвивається й виконує завдання в зоні антитерористичної операції. Особовий склад у пункті постійної дислокації в цехах відновлює озброєння, за потреби працює і у вихідні, адже завдань вистачає. Приємно констатувати той факт, що артилерія, яка пройде Хрещатиком у День Незалежності, відновлена в цехах Сарненської військової частини. Жодну техніку із зони АТО на парад не вивозили. Натомість усю відремонтовану після святкування відправлять на фронт.

Насамкінець, є Указ Президента України про відзначення державними нагородами сарненських військовослужбовців. А саме за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня отримає майор Олександр Ярмошевич, медаль «За бездоганну службу» ІІІ ступеня – старший прапорщик Віталій Куришко, медаль «Захиснику Вітчизни» – прапорщик Олександр Бородавка та старший солдат Олександр Ревич. Тепер чекаємо, коли відзнаки знайдуть своїх героїв.

DSC_3712
Фото Василя СОСЮКА

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz