Змагалися лісоруби

Для перевірки майстерності сучасних лісорубів лісівники області щороку проводять конкурси-змагання вальників лісу.

На базі ДП «Клесівський лісгосп» у лісовому масиві Томашгородського лісництва зібралися 19 команд. Під час урочистого відкриття конкурсу «Лісоруб-2016» заступник начальника Рівненського ОУ ЛМГ Анатолій Шинкарьов і директор ДП «Клесівський лісгосп» Михайло Ониськевич побажали учасникам вдалого виступу, а найсильнішому – перемоги.

Для зручності їх розділили на три групи. Комусь дісталося завдання спочатку монтувати на пилку новий ланцюг. Інший конкурсант комбінованим різом відділяв від колоди, що лежала на підпорах, акуратні круги. На третьому етапі проводили точне розкрижування. Ще трохи далі на майданчику лісорубів чекали «наїжачені» колоди з сучками, котрі треба було швидко та якісно відокремити від стовбура. Судді уважно спостерігали, вимірювали та визначали помилки. Та найцікавішим, мабуть, було дійство, під час якого треба було не лише швидко й за всіма правилами зрізати сосну, але й точно «покласти» її в сектор позначений кілочками. Процес фільмували для репортажу телевізійники з РТБ й учасники заходу собі на мобільні телефони. Дерево падало, судді бралися до роботи, а глядачі жваво обговорювали помилки колеги. Від стовбура швидко відділяли гілки й трактор перетягував його у відведене місце.

Липневе сонце добряче припікало, але й робота кипіла. І вже за декілька годин основні змагання добігали кінця. Але залишилося ще одне цікаве – перепиляти на швидкість колоду пилкою-дворучною та перерубати такий же шматок деревини сокирою. Для цього напівжартівливого конкурсу інструмент принесли, м’яко кажучи, не дуже гострий. Тож деякі вальники для зручності змазували його… шматочком сала під підбадьорливі вигуки колег. Лунали оплески й міцним чоловікам, які швидко переполовинювали колоду сокирою. Але коли за пилку взялися дві тендітні жінки з комісії, яка підраховувала очки, мужчини зааплодували ще активніше. У процесі змагань для охочих підкріпитися працювала виїзна торгівля. А ще кілька солідних фірм рекламували новенькі пилки та могутні грейдери.

Змагання завершилися. Суддівська колегія ретельно порахувала результати кожного учасника. Всю інформацію розмістили на спеціальному стенді, тож одразу стало зрозуміло, хто зійде на  імпровізований п’єдестал пошани, виготовлений із колод. Керівники привітали всіх з успішним завершенням турніру та почали вручати грамоти переможцям. Третє місце у Сергія Сайчишина із Зарічного, другу сходинку посів учасник березнівської команди Андрій Стеблюк, а переможцем став Сергій Журавель із Соснівського лісництва того ж ДП «Березнівський лісгосп». Отож, йому дісталась почесна та відповідальна місія – взяти участь у ХІХ Всеукраїнському конкурсі-змаганні вальників лісу, що відбудеться в кінці серпня на Київщині. Переможець якого поїде ще й на міжнародний – у м. Вісла, що в сусідній Польщі.

Команда господарів ДП «Клесівський лісгосп» цього року задовольнилася почесним четвертим місцем. Нагороди від спонсорів, крім переможців, отримали й усі лісоруби. Навіть учасниці, які пиляли колоду, не залишились без подарунків. Тож є стимул брати участь у наступних змаганнях і перемагати.

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2847
Фото Василя СОСЮКА DSC_2705 DSC_2392

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz