Любов до Божої Матері

Зібрала вірян і гостей у храмі Почаївської ікони Божої Матері УАПЦ м. Сарни. 5 серпня, попри літню спеку, до храму Почаївської ікони Божої Матері УАПЦ м. Сарни поспішали святково вдягнені люди.

Саме цього дня православна церква вшановує пам’ять цієї ікони, що понад 400 років своєю чудотворною силою посилає благодать Божу. Всі, хто звертається до Неї зі щирою вірою та молитвою, отримують допомогу та зцілення.

На престольне свято храму, освяченого на честь цього образу, в Сарни завітали парафіяни, гості й багато священиків. Божественну літургію очолив митрофорний протоієрей Володимир Садовський, канцлер Рівненсько-Волинської єпархії УАПЦ, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Кораблище Млинівського району. Співслужили йому митрофорний протоієрей Юрій Толочний, настоятель храму Рівноапостольного Великого князя Володимира смт. Красне Буського району Львівської області, протоієрей Микола Комар, настоятель храму Перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у м. Бар УПЦ КП с. Карпилівка, протоієрей Назарій Мамотюк, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Березне, протоієрей Андрій Гаврилюк, настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці УПЦ КП м. Сарни, протоієрей Микола Бердник, настоятель храму Рівноапостольного Великого князя Володимира УГКЦ м. Сарни, о. Владислав Лукасевич, настоятель костелу Преображення Господнього РКЦ м. Сарни, о. Анджей Вальчук із костелу Преображення Господнього РКЦ м. Сарни. Шанованих гостей привітно зустріла громада храму на чолі з його настоятелем, ієреєм Віталієм Ковригою.

DSC_3340

Не передати словами відчуття, що наповнювали душу, коли віряни та священики багатоголоссям зверталися до Божої Матері, прославляючи Її. І хоча були тут настоятелі різних конфесій і сповідувань, єднала всіх віра в Її милосердя й захист, а ще в те, що тільки в єдності наша сила.

До свята парафіяни готувалися заздалегідь. Разом із настоятелем прикрасили храм, пофарбували стіни, підлогу й стелю, оновили на ній написи тощо. Тож стало тут ще затишніше і якось по-домашньому тепло. Отець Віталій хоча й недовго служить у Сарнах, встиг завоювати повагу й любов парафіян. Адже не цурається будь-якої роботи, що людям на користь. Своїм ентузіазмом, власним прикладом веде за собою громаду, добре усвідомлюючи свою місію в суспільстві, відповідальність перед ним. Тому в храмі завжди багато громадян: і літніх, і молоді, і дітей. Саме для найменших своїх парафіян організував недільну школу. Незабаром уроки духовності проходитимуть у новому приміщенні, зведеному на церковній території.

…То неквапно, то надто швидко минають роки. Здається, ніби нещодавно почали зводити храм, а до того службу проводили в пристосованих приміщеннях, а вже минуло з того часу майже 20 років. Про це може багато розповісти перший наставник громади УАПЦ у м. Сарни митрофорний протоієрей Юрій Толочний. Хоча доля розпорядилася так, що, збудувавши церкву, згуртувавши парафіян, нині служить Богу на своїй малій Батьківщині. Але при нагоді завжди приїжджає в Сарни, де його знають, поважають і чекають. Не міг не завітати й на престольний празник храму, якому віддав не один рік свого життя.

DSC_3256

Привітав усіх присутніх зі святом протоієрей Микола Бердник. Слова його проникливої проповіді та повчання на честь Пресвятої Богородиці, без сумніву, торкнулися серця кожного. По завершенню святкової літургії разом пройшлися хресним ходом навколо храму, піднесли молитву за мир в Україні. А ще кожен охочий міг преклонитися й попросити зцілення у великомученика та цілителя Пантелеймона. Ікону з мощами святого привіз протоієрей Назарій Мамотюк із Березного. До речі, вона ще й досі перебуває в храмі Почаївської ікони Божої Матері УАПЦ м. Сарни.

Святкове богослужіння закінчилося, але люди не поспішали розходитись, хоча на вулиці стояла неймовірна спека. Її дещо остудили священики, щедро окропивши вірян свяченою водою. Ієрей Віталій щиро подякував гостям за те, що прийняли запрошення й приїхали разом помолитися Божій Матері, парафіянам, міській раді в особі міського голови Світлани Усик – за допомогу в ремонті храму, усім, хто своїми пожертвуваннями підтримує його, побажав Божого благословення, яке завжди перебуватиме над тими, хто повсякчас вірить у Нього. А Почаївська ікона Божої Матері завжди оберігатиме нас, якщо цінуватимемо Її і прославлятимемо, як робили це наші предки.

DSC_3449
Фото Василя СОСЮКА

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz