Приміське село Дубки розвивається

Ще понад 20 років тому цей населений пункт не мав навіть статусу села. Сьогодні Дубки – одне з найпопулярніших сіл району.

І свідченням тому є факти, що тут хочуть будуватися люди з різних куточків не лише району, а й області. З кожним роком воно осучаснюється завдяки будинкам, що зводять місцеві жителі й не тільки. Більше того, здається, що Дубки ось-ось об’єднаються з Сарнами. Чим живе громада, кому дякують селяни і про що мріють – про це говорили, завітавши цими днями в одне з наймолодших сіл Сарненщини.

Спільно дбають про село

Секретар Люхчанської сільської ради Сергій Клочко, до складу якої входить село, порекомендував завітати в Дубках до завідуючого ЗОШ І ст. Віктора Калюхова. Буцімто він розкаже багато цікавого про населений пункт і людей, які в ньому проживають. У селі про завідуючого кажуть: «Народжений вчити дітей». Отож передусім навідалися до школи, де освіту в навчальний період здобувають 30 діток. Побачене приємно здивувало. Біля ЗОШ, розташованій на центральній вулиці села, батьки зводили новий паркан. Кошти на нього отримали з відділу освіти РДА. Також за сприяння тодішнього начальника Геннадія Аврамишина мають нові двері в комп’ютерний клас і парти. Планують встановити й сучасні ворота. Школа в Дубках хоча й невеличка, але чепурна, з гарними класами, великим подвір’ям. Побудували її в 1963 році сільські жінки. Однією з таких є Валентина Бунечко.

Цей маленький храм науки має душу. І нею тут є колектив, про який Віктор Оксентійович говорить із особливою гордістю і вдячністю. Як, зрештою, і про батьків. Вони завжди готові прийти на допомогу. Біля освітнього закладу трудяться Сергій Тимошицький, Вадим Бунечко, Володимир Лотоцький, Олександр Литвинчук, Валентин Велігдан, Павло Дмитришин, Олег Радько, Валентин Костюк й інші. Зрештою, не лише про школу дбають, а й у вирішенні інших питань, що назрівають у селі, сприяють. Є і приватні підприємці, які переймаються проблемами глибинки. Як-от, скажімо, Дмитро Дебелий. Він подарував ЗОШ 3 дерев’яних дверей, які встановили в класах. Допомагає будувати храм на Дослідній станції.

DSC_3035

До слова, свого часу підприємець разом із братом Валентином пережили воєнні дії в Афганістані. В обпалену війною країну потрапили в 1979 році, додому  повернулися аж через півтора року. Чоловік довгий час трудився в Сарненському лісгоспі, згодом продовжив деревообробну справу в одному з приватних підприємств, відтак пішов на власний хліб. Виготовляє з якісної деревини двері та сходи. Дружина Валентина Семенівна також приватний підприємець, працює на місцевому ринку. Донька Ольга нині перебуває в декретній відпустці, до цього трудилась в управлінні Пенсійного фонду України в Сарненському районі. Марина викладає математику в Немовицькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Служить громаді Василь Дебелий

Люди в Дубках стверджують, що новообраний сільський голова Василь Дебелий про село та його мешканців не забуває. Навідується сюди раз у два тижні. Так робити пообіцяв на громадських слуханнях ще восени. Цікавиться проблемами людей, сприяє їх вирішенню.

– Жодне звернення не проігнорує. Одразу шукає шляхи вирішення тієї чи іншої проблеми, – розповідає Віктор Аксентійович. Пригадав, як разом ліквідовували стихійні сміттєзвалища. Крім того, за сприяння директора ДП «Сарненський лісгосп» Сергія Белелі й місцевих жителів розкопали канави, де живність рятується від спеки. Через засуху вони вже давно опустіли. Селяни вдячні всім, хто долучився й вирішив цю нагальну проблему.

Дорога в населений пункт заасфальтована, чим не можуть похвалитися такі великі села, як Тутовичі чи Тинне. Ще донедавна тут був тільки один торговий заклад Стрільського споживчого товариства. Тепер є два магазини, почав працювати ще приватний. Мріють жителі Дубків, щоб у село підвели голубе паливо. Хоч і ціни на нього нині космічні, усе ж буде тепліше в оселях взимку. Потрібні і дитсадок, і для молоді заклад відпочинку. Ймовірно, що колись такі установи тут побудують, адже Дубки розвиваються стрімко.

Однією з найболючіших проблем для селян стала земля. Раніше ділянки для будівництва індивідуального житла тут брали всі, кому не лінь, писали заяви громадяни з сусідніх Дубровицького, Зарічненського, Володимирецького районів, Сарн. Проте новообраний сільський голова Василь Дебелий разом із депутатським корпусом вирішили забезпечити землею спершу жителів с. Дубки, а решту ділянок залишити в резерві для учасників АТО. Тож є сподівання, що ця проблема таки вирішиться.

Усі в Дубках сподіваються, що життя тут зміниться на краще. Адже сільський голова має чисте серце та добру душу, по-людськи, по-совісті робить свою оботу.  Тому ніхто й не сумнівається, що буде скрізь порядок. Виважені, мудрі підходи до вирішення нагальних питань жителів цього маленького села забезпечують Василю Дебелому довіру людей. Він чує селян, не ховається від проблем, про які вони говорять, чим здобуває собі авторитет розумного та мудрого керівника.

DSC_3025
Фото Василя СОСЮКА

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz