Солодке життя від Оксани Бегай

Напевне, немає таких людей, які б не хотіли поласувати смачним апетитним тортом, адже смаколики завжди додають приємного настрою впродовж певного часу.

Від солодких кондитерських виробів відмовитись часто неможливо, а найбільшими шанувальниками ласощів, звичайно, є діти, які готові смакувати ними увесь час. Тому п’ятнадцятирічному Владиславу, дев’ятирічному Максимові та п’ятирічній Софійці Бегаям пощастило неабияк. Окрім того, що мають хорошу, люблячу матусю Оксану, яка не тільки вправна домогосподарка, то ще й регулярно частує своїх рідних  різними смачними витребеньками.

Потяг до створення чогось смачного та неординарного з’явився в Оксани Бегай після того, як вийшла заміж. Частенько готувала для коханого чоловіка Сергія десертні страви, а коли лелека приніс діточок, той і вони почали хвалити маму за її вміння перетворити звичайний буденний день на святковий.

Пані Оксана народилась у сусідньому Костополі. Після закінчення дев’яти класів місцевого навчального закладу в 1997 році стала студенткою Сарненського педагогічного коледжу РДГУ. Обрала професію вчителя початкових класів. Ще з раннього дитинства любила малювати, відвідувала художній гурток при Костопільському БДМ. Деякі картини юної художниці були представлені на виставках міста, а за пейзажну працю «Будиночок у селі», виконану олійними фарбами, компетентне журі удостоїло першим місцем під час одного із конкурсів. Коли вчилась у коледжі, також знадобився хист художнього мистецтва, адже вміло оформляла стінгазети, елементи банерів, плакатів до різних свят і подій. Вміння малювати однозначно  успадкувала від тата Анатолія Васильовича, який обожнює творити прекрасне, але, щоправда, тільки для себе, родини. Свою художню творчість часто присвячує дружині Тетяні Георгіївні, яка трудиться вчителем української мови та літератури в Костопільській школі-інтернаті для дітей із фізичними вадами.

Ще одна пристрасть – до готування смачних наїдків та випічки тортів -передалась від великої родини, яка ще в Костополі часто збиралася за розкішним столом і ласувала смачними українськими стравами. Бабуся Оксани, Софія Аврамівна, часто казала: «Хто тяжко працює, той повинен смачно їсти». Вона сама пекла дуже смачні короваї, готувала на весіллях, хрестинах, родинах та інших сімейних празниках.

Підтримуючи сімейні та родинні традиції, Оксана Бегай прагне приносити задоволення від споживання своїх кондитерських виробів. Її талант уже оцінили багато друзів і знайомих. Тому з вуст у вуста передають про неабияке вміння випікати торти, котрі, зазвичай, різної тематики. Для дітей готує здебільшого у формах героїв із різних мультфільмів. Іноді дівчатка замовляють у вигляді улюблених  речей, хлопчики здебільшого полюбляють автомобілі різних моделей. Тут також неабияк допомагають навички з художнього мистецтва, тому оформлення виходить досить реалістичне.

«Щодо  форм, то старші за віком люди хочуть бачити щось українське, класичне: млинок, річечка, поле пшениці й т. д., – говорить пані Оксана. – Знайомому військовослужбовцю приготувала виріб у формі танка, інший – любитель футболу – отримав на день народження солодкий стадіон. Тож із кожним намагаюсь поспілкуватися, довідатися про його смаки й уподобання, аби згодом зробити для них приємний сюрприз», – підсумувала співбесідниця.

Для приготування одного торта затрачає два, а то й три дні. Спочатку випікає тісто, яке теж може бути солодким, напівсолодким, а згодом ліпить і кріпить допоміжний матеріал, для якого також потрібен час, щоб підсушувався. Також багато чого залежить від складності конструкції. Інколи нові формочки та вирубки для тіста, а також харчові барвники  доводиться замовляти в Інтернет-магазинах.

Останнім часом кулінар для прикраси тортів експериментує з мастикою, з допомогою якої кондитерські вироби набувають різних форм і перетворюються в справжній витвір кулінарного мистецтва. З цієї солодкої  маси виходять різні фігурки й, окрім смаку та аромату, вони ще й радують око красивим зовнішнім виглядом. Не цурається готувати також і запашні короваї, коли надходять пропозиції,  а тому кулінарні вміння Оксани Бегай допомагають бути не тільки ситим і в чудовому настрої, а й солодко крокувати по життю.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz