Надломити «Граніт» не вдалося

«Граніт» (Клесів) – «Темп» (Корост) – 3:0. Фінал. Кубок району. 24 серпня 2016 р. Стадіон «Мрія» м. Сарни. 600 глядачів. Голи: Ігор Никончук, 13; Дмитро Кузьмич, 33; Ігор Алімов, 35. Судді: Олександр Мірко, Юрій Крат, Олег Красько.

У фіналі Кубка району зійшлися дві принципові команди, які по закінченні першого кола чемпіонату І ліги посідали в турнірній таблиці перше («Граніт») і друге («Темп») місця. Кожна була готова відстоювати свою честь до фінального свистка. А тому кубкові матчі за своїм сценарієм були ще драматичніші. На шляху до основної перемоги клесівський «Граніт» націлився на Кубок району ще з 1/8 фіналу в райцентрі, де по пенальті 4:5 обіграв місцеву команду «Фаворит», а в основний час дуель закінчилася результативною нічиєю – 2:2. Ця гра не була легкою прогулянкою для майбутнього володаря трофею, адже футболісти «Фаворита» були зовсім  не хлопчиками для биття, проте в цій грі зазнали поразки.

У наступній стадії клесівські футболісти в домашньому матчі переграли степанську «Горинь» із рахунком 3:0. У півфіналі «Граніт» вирвав перемогу в додатковий час у стрільського «Колоса» – 2:1. І ось у фінальному матчі в суперники отримав коростський «Темп», який також почергово обіграв на різних стадіях селищенський «Арсенал» (2:4), кричильський «Колос-2» (3:2 у додатковий час) і костянтинівську «Чайку» (1:3).

Багато шанувальників цього виду спорту приїхали на стадіон підтримати свої команди. Перед стартовим свистком коментатор поєдинку Микола Антонюк надав слово першому заступнику голови облради Миколі Драганчуку, який у промові згадав героїв Небесної сотні, воїнів АТО та подякував командам за розвиток сільського футболу в краї. Також словами підтримки та вітальними з Днем Незалежності України обидва колективи-фіналісти поздоровили мер м. Сарни Світлана Усик, заступник голови районної ради Микола Костецький та очільник коростської громади Олександр Климець.

кубок району

З перших хвилин поєдинку гравці «Темпу» кинулись атакувати суперника й створили декілька гольових моментів біля його воріт, але м’яч їх уперто оминав. Через деякий проміжок часу клесівські футболісти провели дві контратаки, що закінчилися ударами по воротах суперників. Обидві команди демонстрували швидкий атакуючий футбол й обмінювались прицільними ударами в рамку воріт. Тринадцята хвилина стала справді нещасливою для номінальних гостей, адже після чергового лівого флангового навісу в карний майданчик корощан Ігор Никончук зіграв на випередження й поцілив під поперечину. Рахунок став 1:0 на користь клесівського колективу.

Після пропущеного гола футболісти «Темпу» активізувались і центр поля взяли під свій контроль, віддаючи діагональні передачі на своїх форвардів. Але м’яч рідко до них доходив. Непогано грав захист «Граніту», відтираючи суперників від плямистого. Наступного гола у ворота спортсменів Короста нічого не віщувало, але пройшла розрізна передача з глибини поля й знову першим від оборонців на лінії воротарського майданчика вдало зіграв Дмитро Кузьмич. Гол датується 33 хвилиною. А через два повні оберти годинникової стрілки зі стандарту відзначився ще один гравець «Граніту» – Ігор Алімов. Варто зазначити, що в обох команд була велика кількість порушень і пробиття стандартів. Проте забити гол зі штрафного пощастило лише гравцеві із селищної команди. За декілька хвилин до закінчення першого тайму футболіст «Граніту» Валентин Криницький отримав другого «гірчичника» й змушений був полишити поле.

кубок району2
Фото Василя ТИТЕЧКА

У другій сорокап’ятихвилинці корощани спробували зменшити гандикап у різниці пропущених м’ячів, але до стовідсоткових гольових моментів справа не доходила. Гра клесівських футболістів також потьмяніла на фоні першого тайму, адже команда вела в рахунку і їй потрібно було для перемоги лише зберегти потрібний результат, а оборонятися набагато легше, ніж атакувати. Хоча й декілька разів спробували підловити суперника на контратаці, але забити у ворота до кінця матчу не вдалося нікому. Рахунок так і закінчився – 3:0 на користь колективу з Клесова, яка показує досить зрілий футбол на всіх турнірах упродовж останніх років. Тож переможцем Кубка Сарненського району 2016 року став «Граніт» із Клесова!

По закінченні фінального поєдинку грошовими преміями нагородили кращих, за голосуванням уболівальників, гравців обох команд – Василя Комара («Темп») і Вадима Омельчука з Клесова («Граніт»). Медалі та грамоти переможцю та фіналісту вручили депутат Верховної Ради  Сергій Євтушок, заступник голови облради Микола Драганчук та очільниця райцентру Світлана Усик.