Микола Драганчук: «Я прийшов в обласну раду працювати на благо громади»

Минулого четверга відбулася сесія обласної ради. Серед багатьох важливих для Рівненщини питань порядку денного було й обрання голови.

Адже Рівненська обласна рада була то двоголовою, то безголовою. Саме так розвивалися події останніх місяців. Переповідати їх не варто, вони добре відомі. І ось усі полегшено зітхнули: без бійок, скандалів і сварок депутати більшістю голосів обрали головою облради першого заступника Миколу Драганчука, який останні місяці й виконував обов’язки її очільника. Іншої кандидатури не пропонували. Проте, як з’ясувалось згодом, не все так просто. Того ж дня Інтернет заряснів повідомленнями про те, що Юлія Тимошенко незадоволена таким розвитком подій у Рівному і керівник обласної організації ВО «Батьківщина» та фракції в обласній раді Микола Кучерук позбувся не тільки своєї партійної посади, а й перестав бути членом партії, а Миколі Драганчуку народний депутат Сергій Євтушок нібито телефоном передав рішення політбюро партії з вимогою скласти щойно отримані повноваження. Причиною цьому журналісти зі своїх джерел називали ту, що місце голови Рівненської обласної ради мала посісти Оксана Лозова з Радикальної партії, про що була домовленість між Юлією Тимошенко й Олегом Ляшком. Правда це чи ні, але, на жаль, повторюється ситуація, коли облраді нав’язали радикала Володимира Ковальчука. Чим це закінчилося, знаємо.

Деякі факти підтвердив і Микола Драганчук під час брифінгу, що відбувся минулої п’ятниці. Микола Миколайович розповів журналістам, що дійсно народний депутат Андрій Лозовий активно просовував кандидатуру мами Оксани Лозової на посаду голови обласної ради. Він був присутній і на засіданні сесії. Чому не висунули її кандидатуру? Мабуть, тому, що більшості в обласній раді вона не мала, тобто не набрала б необхідної кількості депутатських голосів. Про моральність такого підходу до виборів не варто й казати, адже майже всі народні обранці засуджували донедавна сімейні клани принаймні у Верховній Раді.

Хоч би як там було, але писати заяву про складання повноважень Микола Драганчук поки що не має наміру: «Депутатський мандат мені надала громада одного з виборчих округів у Сарненському районі. Варто зазначити, що на всіх шести округах району перемогли висуванці від ВО «Батьківщина». Із керівництва цієї політичної сили до мене ні офіційно, ні неофіційно ніхто не звертався з пропозицією написати заяву та скласти повноваження. Окрім того, вже одинадцятий рік ми йдемо одним шляхом із «Батьківщиною». За цей час двічі був депутатом районної ради, головою районної ради, першим заступником голови обласної ради, а наразі її головою, тобто я гравець командний», – наголосив Микола Драганчук. А ще зазначив, що прийшов в обласну раду працювати на благо громади. «Ситуація навколо цього голосування в засобах масової інформації та кулуарах ради склалася досить неоднозначною. Зрозуміло, що депутатська спільнота не є однорідною: кожен має власні амбіції та бачить свій шлях подальшого розвитку громади Рівненщини. Тому основне моє завдання наразі – це консолідувати зусилля депутатів для подальшої плідної співпраці на користь області. Дуже прикро, що за останні десять місяців наша рада й область «прославилися» перипетіями навколо крісла голови не лише в межах краю, але й на всю країну. У своїй роботі намагатимусь зробити все, аби припинити ці скандали та налаштувати діяльність ради на результативність і конструктив», – наголосив голова обласної ради Микола Драганчук. Як надалі розвиватимуться події, покажуть збори однопартійців області, але поки що Микола Драганчук сповнений бажання плідно працювати разом із депутатами ради, щоб про Рівненщину знали не тільки через скандали, а як про успішний регіон України.

P.S. Щодо Миколи Кучерука, то, як повідомляє «Рівне вечірнє», після отримання новини про те, що обрання не того голови розлютило київське керівництво, в нього погіршилося здоров’я. Журналістам видання він повідомив, що почувається краще, а заодно прокоментував, що відбулося в раді. За його словами, наразі офіційного підтвердження з Києва про те, що його усунули з посади голови обласного осередку, немає.

Окрім того, у п’ятницю в Рівне не приїздив нардеп Іван Кириленко, як подейкували, стверджуючи, що він має призначити нового керівника рівненської «Батьківщини» – депутата міської ради Галину Кульчинську. Втім, пан Кучерук не заперечує, що наразі в Києві вирішують, чи залишати його на посаді і що повинен робити Микола Драганчук – писати заяву на звільнення чи ні.

Микола Кучерук розповів, що фракція «Батьківщини» перед засіданням у четвер таки мала рішення підтримати на посаду голови обласної ради радикалку Оксану Лозову, як ішлося в київських домовленостях і як просив у «Батьківщини» нардеп Андрій Лозовий, син пані Лозової. «Син приїздив у Рівне, щоб агітувати за матір, – розповідає Микола Кучерук. – І ми на фракції вирішили підтримати Оксану Лозову. Але ж радикали її кандидатуру не висунули на засіданні. Я чув, як Лозовий говорив по телефону Ляшку, що не хоче підставити свою маму. Оскільки Лозову радикали не висунули, ми підтримали нашого кандидата – Миколу Драганчука. Хоча нам ці вибори взагалі не були потрібні. Моя вина тільки в тому, що я сам не висунув кандидатуру Оксани Лозової. Але як це пояснити: Ляшко критикує в парламенті Порошенка, який привів до влади сина, а натомість дозволяє своєму другому номеру в списку привести до влади власну матір. Ситуація з Радикальною партією в області зводиться до кумівства, братства та сватовства», – цитує пана Кучерука «Рівне вечірнє».

А ось як прокоментував призначення нового керівника обласної ради депутат ы голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків облради Юрій Благодир: «Діюча формула, яка склалася в Рівненській обласній раді, дає надію на стабільну більшість прагматично налаштованих депутатів. Мінімум політики, максимум конкретних справ». Крім того, наголосив, що нарешті обласні депутати змогли поступитися власними амбіціями та прийняти рішення для початку активної роботи головного представницького органу Рівненщини. Повідомив, що більшість фактично сформована і головною її метою є вирішення проблем та розвиток Рівненщини. «Сподіваюсь, що з сьогоднішнього дня у нас почнеться конструктивна нормальна робота» – резюмував Юрій Благодир.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz