Не міліє «Джерело» тинненських талантів

У районі продовжується акція «Обереги духовності й краси». На початку вересня КЗ «Сарненський районний Будинок культури» відбулася презентація виставки Тинненського сільського культурно–дозвіллєвого комплексу «Джерело».

Тинне – село особливе, багате своїми звичаями й традиціями, ремеслами й працьовитими людьми. Про сьогодення населеного пункту розповіла ведуча заходу – завідуюча публічною бібліотекою Наталія Співак, відтак запросила присутніх оцінити виставку творчих доробків земляків. Секретами своєї майстерності народні умільці Тинного не раз ділилися з учасниками наукових історико-етнографічних експедицій (адже село перетнуло 500-річний рубіж свого існування),  брали участь у зйомках циклу передач «Полісся моє чарівне», є учасниками районних виставок ужитково-декоративного мистецтва.DSC_6509

Гості ознайомилися з творчістю вишивальниці Тетяни Омельковець. За фахом учитель, та у вільний час займається рукоділлям, вишиває картини бісером, що є справжнім шедевром вишиваного мистецтва. Молода майстриня Неля Гудімова привезла власні композиції та букети з бісеру. Пані Неля виховує четверо діток, тож за турботами часу обмаль, але знаходить вільну хвилинку для улюбленого заняття, навчає цьому ремеслу й старшу доньку, яка завжди допомагає матусі.

Художня вишивка в селі дуже поширена. Довгими зимовими вечорами тинненські вишивальниці діляться візерунками, заглиблюються в шиття, вкладаючи в кожен стібок свою душу, уміння, любов до рідного краю. Представила вишиванки й Ніна Бакунець, яка гаптує з юнацьких років, нині ділиться секретами ремесла уже зі своїми онуками. Справжньою окрасою виставки стали вишиті ікони Надії Момотюк, яка залюблена у світ духовного та прекрасного, охоче дарує роботи друзям, знайомим, прищепила любов до творчості й доньці Галині. Пані Надія не тільки вишиває, але й займається дизайном – створює красу та затишок довкола себе. Візерунки майстрині розповідають про думки й почуття, сподівання та мрії.

Володимир Омельковець – знаний у селі майстер різьби по дереву, структуру якого серцем, знає характер кожного виду й уміло використовує це у своїй творчості. Любов до дерева передалась пану Володимиру від батька, який був бондарем. Двір і будинок родини Омельковців вказують на те, що тут живуть талановиті творчі господарі, привітні, з відкритою душею. Приваблюють оригінальні оформлення квітників, куточка відпочинку. Кажуть, що краплини таланту обов’язково передаються молодшому поколінню. У родині Омельковців хист до живопису отримала молода представниця роду Діана Володимирівна. Її малюнки відразу привернули увагу присутніх на заході. Талановита художниця проводить за улюбленим заняттям увесь вільний час. Найбільше любить малювати портрети. «Це моє життя. З олівцем і папером я відпочиваю душею», – каже дівчина, хоча свого часу закінчила факультет журналістики Одеського національного університету ім. Мечнікова. Працює Діана на приватній фірмі «Мінерал», вкладаючи в роботи всю душу й талант художника.

DSC_6497
Фото Василя СОСЮКА

Усі, хто відвідує сільську бібліотеку, звертають увагу на майстерно розмальовані стіни. Яскраві пейзажі, казкові герої ніби кличуть до себе, піднімають настрій. І все це творча робота молодої майстрині.

Апофеозом святкового дійства став виступ вокального квартету, який майстерно виконав народну пісню «Журавлі». Учасниці гурту Єва Корінець, Марія Дорошко, Ольга Бакунець і Галина Коток любов до вокалу леліють усеньке життя. Співали удома, за роботою, в гостях, а п’ять років тому створили   вокальний ансамбль «Мальви» під керівництвом Ольги Булейко. Отож співом тішать односельців, виступають перед жителями сусідніх сіл.

Нині народну творчість і мистецтво розглядають як важливу художню цінність з пізнавальною, виховною, естетичною та іншими функціями, що сприяє вихованню молоді в любові до своєї Батьківщини.

Господиня КЗ «Сарненський районний Будинок культури» Любов Царук подякувала голосистим аматорам сцени за хорошу українську пісню, наголосила, що кожен майстер своїми неповторними творіннями робить життя красивішим і цікавішим.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz