Головна мета фармацевтів – допомагати людям

Якщо ви занедужаєте й зайдете до найближчої аптеки, щоб придбати ліки, вас зустріне привітна людина в білому халаті – фармацевт.

Це фахівець в області виготовлення, дослідження та продажу ліків. Він обов’язково розкаже, які препарати краще придбати, як вони діють і дозування, щоб позбутися хвороби. Фармацевти –  люди, яким повсякденно довіряємо найдорожче у світі — власне та здоров’я  близьких і рідних людей.

17 вересня в Україні відзначили День фармацевтичного працівника. Напередодні свята поспілкувалася з провізором із 27—річним стажем, завідуючою аптекою № 16 у м. Сарни Галиною СТЕЦЮК, яка розповіла про багатогранність і специфіку роботи працівників фармацевтичної галузі, особисте життя.

DSC_6823(1)Уродженка Тернопільської області. Галина Тимофіївна в Сарни приїхала з чоловіком і маленькою донечкою Христиною ще в 1989 році. До цього навчалася в Житомирському фармацевтичному училищі, згодом у Львівському медичному університеті здобула диплом провізора. Трудилася завідуючою аптечним пунктом, що діяв на території КЗ «Сарненська районна лікарня». А коли у 2005-ому керівництво ВАТ «Рівнефармація» відкрило аптеку на вулиці Суворова, 7 у райцентрі, очолювати працює там завідуючою. У листопаді святкуватимуть 11-річчя від дня відкриття закладу. І роботою, і колективом Галина Тимофіївна задоволена. Фармація для неї не лише праця, це її життя, проживаючи яке, намагається слідувати ідеалам гуманності, добра й шани.

У розмові з Галиною Стецюк почула багато щирих слів вдячності на адресу колег, підопічних, з якими багато років трудиться пліч-о-опліч, допомагаючи хворим Сарненського й довколишніх районів. Оксана Красько та Любов Климець – фармацевти вищої категорії, на них покладається в будь-якій ситуації. Не відмовить у допомозі й провізор Тетяна Шкодич. Працюють в аптеці й молоді фармацевти Олена Мацелик і Людмила Круглик. Досвід у них невеликий, але працьовиті й совісні. Кожні 5 років проходять курси підвищення кваліфікації, тому в їх професійності сумніватися не доводиться. Завжди готова прийти на поміч і представниця молодшого персоналу, санітарка Віта Горбач. Практикуються в аптеці № 16 студенти Рівненського медичного коледжу.

Хоч би з ким працювала Галина Стецюк, усіх, а тим більше молодь, навчає золотому правилу: «Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе». Завідуюча аптекою вважає, що саме любов, повага до людей і відданість обраній професії є гарантом успіху та кар’єрного росту в фармацевтичній галузі. І попри всі легенди, що робота у фармацевтів не бий лежачого,  переконалася, що працюють вони багато й тяжко, адже аптека налічує понад 5 тисяч найменувань препаратів. Щодня фахівці здійснюють прийом ліків, ведуть чіткий контроль за термінами придатності, дбають про належні умови їх зберігання, при тому обслуговують населення. Доречно зауважити, що в закладі проводять оптовий відпуск медикаментів, зокрема бюджетним установам: школам, дитсадкам. Також тут діє 10% знижка на вітчизняні препарати для багатодітних родин, видають дисконтні картки з накопичувальною системою. Одно слово, аптекарі дбають про покупців у час економічної нестабільності.

DSC_6825
Фото Василя СОСЮКА

З Галиною Стецюк довго спілкувалися про роботу й життя. У розмові завідуюча зізналася, що вже ввечері їде у відрядження в Харків у складі делегації з Рівненської області на Національний з’їзд фармацевтів. Це чудова можливість обмінятися досвідом, поспілкуватися з видатними працівниками і діячами української фармації.

Розповіла й про особисте життя. Народилась у сім’ї колгоспників. Аптекарем стала, бо про таку професію для доньки мріяла мама. І не шкодує, щодня на роботу йде, як на свято. Має й щасливу родину. Її чоловік Микола Стецюк очолює Сарненську дослідну станцію. Разом виховали двох донечок. Старша Христина здобула спеціальність юриста, трудиться в одній із юридичних компаній, а молодша Катерина освоїла видавничу справу. Обоє проживають у Львові. Найбільшою втіхою для Галини Тимофіївни та Миколи Григоровича є онук Данилко.

Завершуючи розмову, Галина Тимофіївна привітала зі святом усіх працівників аптечної галузі, побажала любити свою професію, бути людяними – думати про тих, хто поряд, про колег, бути членом команди. Коли є колектив професіоналів, ось тоді й буде результат, вважає. А ще зичила міцного здоров’я, щасливої долі, здійснення заповітних мрій, нових звершень і перемог.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz