Біді легше запобігти

Початок осені 2016 року видався посушливим і з високою температурою повітря. Ті, хто, можливо, не встиг насолодитися літньою спекою, мають можливість і надалі ніжитися на сонці.

Але для працівників Державної пожежно-рятувальної частини № 8, що в Сарнах, та Степанської № 7 – це дуже напружена пора. Незважаючи на п’ятий клас пожежної небезпеки (про що постійно нагадують вогнеборці), чимало громадян продовжують, як і минулими роками, ігнорувати попередження та спалювати суху траву й бадилля на своїх городах, не гасять багаття після відпочинку на природі, а то й кидають недопалки, де заманеться. Через що в багатьох випадках вогонь, вийшовши з-під контролю, нищить усе на своєму шляху.

Минулого тижня, коли готували цей репортаж, у сусідньому Дубровицькому районі біля с. Великі Озера, інтенсивно горіли торфовища, чагарники та лісові масиви. Величезну хмару диму було видно не лише з сусіднього Карасина, а й навіть із Сарн. Через декілька днів  вогнеборці райцентру з самого ранку намагалися якомога швидше ліквідувати чергове загоряння, що виникло за містом. Адже сарненці в цей час були змушені дихати димом, що накрив місто ядучою хмарою.

Працівники ДПРЧ № 8 постійно вдосконалюють методи роботи. Для цього переймають передовий досвід.   Побувавши нещодавно з візитом у колег із сусідньої Польщі, наші вогнеборці побачили багато цікавого та по-доброму їм позаздрили. Нова техніка й умови не лише праці, а й відпочинку там набагато кращі. У нас трохи інша ситуація. Через фінансовий стан в Україні, зокрема й на Сарненщині, нових пожежних авто не вистачає. Вогнеборці району, розуміючи ситуацію, користуються наявним обладнанням. У них у хорошому стані навіть автомобілі, яким уже по 40 років.

DSC_6783
Фото Василя СОСЮКА

Та попри всі негаразди, як розповів начальник ДПРЧ № 8 ГУ ДСНС України в Рівненській області, майор служби цивільного захисту Олександр Шахно, на щоденне чергування постійно заступають вісім чоловік особового складу з трьома одиницями техніки, та ще шість резервних авто. Покращують й умови  для відпочинку. Власними силами нещодавно провели ремонт у побутових приміщеннях. Цього року для тимчасового користування, за розпорядженням голови РДА, в Сарненську частину виділили три мотопомпи для гасіння пожеж у природних екосистемах. Почувши цю інформацію, мимоволі подумав про те, що правоохоронці, мабуть, зберігають чимало конфіскованих у бурштинокопачів мотопомп і рукавів. Чому б не виділити хоча б частину цього обладнання для посилення технічного оснащення наших вогнеборців?

З метою аналізу причин і наслідків виникнення вогнищ, оцінки стану пожежної безпеки населених пунктів і об’єктів, збереження матеріальних цінностей, прогнозування ситуацій і розроблення запобіжних заходів для безпеки людей працівники Сарненського РС ГУ ДСНС України в Рівненській області ведуть постійний моніторинг пожежного стану на території району.

За 6 місяців цього року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого, кількість пожеж зменшилась, але зросла сума побічних збитків. Так, у житловому секторі, за станом на 1 липня, на території району виникло 38 пожеж проти 77 у 2015-ому. Прямі матеріальні збитки від вогню зросли на 3% та становлять майже дві з половиною тисячі гривень. Пожежі знищили та пошкодили 22 будівлі та споруди, а ще 4 одиниці техніки проти 53 та 13 у порівнянні з минулим роком.

Не обійшлося, на жаль, і нині без людських жертв. У квітні в Ремчицях, через необережне поводження з вогнем, згорів дерев’яний житловий будинок, у полум’ї загинув його мешканець.

Сумна статистика свідчить, що від вогню найбільше страждають літні, хворі й одинокі громадяни та ті, хто входить до так званої групи ризику.

Працівники Державної пожежно-рятувальної частини  постійно проводять роз’яснювальну роботу, як-то кажуть, серед старих і малих. Але громадяни не завжди уважно ставляться до порад і застережень вогнеборців. Тож рятувальник завжди на посту, щоб запобігти, врятувати й допомогти.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz