Перспектива – за деревообробкою

Клесівське лісове господарство професійне свято зустрічає в статусі кращого лісогосподарського підприємства Рівненщини за результатами трудового суперництва й підсумками роботи в першому півріччі 2016 року.

Колектив постійно утримує передові позиції завдяки продуманій, злагодженій роботі, в основі якої самовіддана праця й досвід  висококваліфікованих фахівців.

Наш лісгосп єдиний в області й один із небагатьох в Україні, що має деревообробну філію з виробництва меблевого щита, що користується попитом у закордонних партнерів. Зважаємо на заборону вивезення з України круглого лісу, що діятиме вже з початку наступного року, і модернізуємо та вдосконалюємо деревообробку, аби мати можливості триматися на рівні. Готуємо підрозділи до стабільної роботи в осінньо-зимовий період: реконструюємо лісопильний цех, встановили нові круглопильні деревообробні верстати й працюємо над виготовленням нової аспірації, аби забезпечити нормальні умови праці й збільшити випуск готової продукції; плануємо встановити сушильну камеру на 100 кубів, яку замовили в Польщі (нині встановлюємо фундамент).

Основна проблема лісової галузі в районі – масове всихання соснових насаджень. Через це в нас дуже велика кількість технічної деревини, яку потрібно переробляти. Аби вчасно виконувати поставлені завдання, збільшили кількість працівників Відрадно, що серед півсотні охочих працювати – основна частина молодь.

Пишаємося колегою, верстатником цеху виготовлення щита столярного Миколою Бобруком, який гідно відслужив півтора року в зоні АТО. Загалом маємо висококваліфікований колектив, здатний впоратися з будь-якими труднощами. Скажімо, механік Олександр Лазарчук віртуозно ремонтує техніку за власними методами та кресленнями, а зварювальник Олександр Пархомчук дивує всіх майстерною роботою з металом.

лісгоспДля хороших спеціалістів треба створювати відповідні умови праці, тому плануємо встановити нову сучасну лінію деревообробки, що зосередимо саме на виробництві пиломатеріалів. Також намітили обладнати нову стрічкову пилораму, що працюватиме продуктивніше в 4 рази: швидша й набагато точніша, краща якість розпилювання та зручніші умови праці. Завдяки цьому зможемо обробляти додатково 500-700 кубів лісосировини щомісяця.

Отже, підприємство буде у виграші наступного року, коли припинять експорт деревини круглої, адже керівництво робить акцент на вдосконалення роботи деревообробної філії. Разом із цим, якщо припинять експорт, відійдемо від нижньоскладських операцій, пов’язаних із відправленням круглого лісу за кордон. Тому, щоб обійтися без нижнього складу, потрібно робити сітку автомобільних доріг, аби споживача отоварювати відразу на ділянці, прибивши бірку й роздрукувавши товарну накладну. Чим більша кількість якісних доріг, тим легше вивезти продукцію, а значить зменшується її собівартість.

Нині найбільша мережа доріг в Ясногірському лісництві – 45-50 км із твердим покриттям. Ці шляхи дозволяють не тільки відправляти лісопродукцію, а й оперативно вести патрулювання, вчасно реагувати на незаконні рубки, порушення законодавства у сфері лісокористування, проводити оперативно догляди, патрулювання за пожежною обстановкою, тобто вести лісогосподарську діяльність на належному рівні. Інвестування в дороги – це перспектива, що згодом дасть результат.

Загалом розбудова доріг відбувається за планом, після отримання всіх необхідних дозволів. З 2009 року почали розвивати мережу лісових шляхів. У цьому нас підтримали Вирівський кар’єр і ККНК «Технобуд», які завжди йдуть нам назустріч. Спільними зусиллями не лише створюємо необхідну інфраструктуру для лісового господарства, а й людям, щоб зручно потрапити на лоно природи, де з приємністю та користю можна позбирати ягід і грибів чи просто відпочити.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz