Стали регіонами-побратимами

Півроку тривали різного роду розмови щодо будівництва на Сарненщині льонозаводу китайською компанією «YUYUE Home Textile Co. Ltd», що є однією з лідерів текстильної промисловості в Китаї.

І ось нарешті перемовини, ініційовані головами районної ради Русланом Серпеніновим і райдержадміністрації Ярославом Яковчуком, вийшли на завершальний етап.

Наприкінці червня на запрошення президента текстильної компанії керівники району побували в китайському місті Бінчжоу, у центральному офісі «YUYUE Home Textile Co. Ltd». Під час поїздки не тільки ознайомилися з усіма етапами переробки льону та виробництвом готової продукції, а й підписали договір про співпрацю, про що повідомляли «Сарненські новини». Минулої п’ятниці офіційну урядову делегацію міста Бінчжоу у складі керівників міста та представників державної влади КНР зустрічали вже в Сарнах. Біля приміщення районної ради гостей хлібом-сіллю, за українською традицією, привітали працівники РДА, районної ради, керівники державних контролюючих, правоохоронних органів, голови територіальних громад, представники ЗМІ та громадськості.

У малому залі засідань Руслан Серпенінов представив іноземних гостей: голову народної політичної консультативної ради м. Бінчжоу Цзян Інь Хао, начальника секретаріату народної політичної консультативної ради м. Бінчжоу Фу Хун Бо, президента шаньдуньської нафтохімічної компанії «Го Юй» Ван Ін Цзе. У заході також взяли участь голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, міський голова Світлана Усик, заступники голів РДА і районної ради, які з самого початку беруть участь у реалізації проекту.

З вітальним словом до учасників делегації міста Бінчжоу звернувся ініціатор проекту Руслан Серпенінов. Висловив упевненість, що цей день матиме величезне значення для соціально-економічного розвитку Сарн і всього району, відкриє перспективи і для наших китайських друзів. А такі зустрічі дадуть позитивний результат для обох сторін, які погодилися розвивати взаємовідносини на принципах регіонів-побратимів. Співробітництво в економічній, торговій, культурно-освітній, спортивній та сфері охорони здоров’я, також кадрових питаннях здійснюватимуть на основі домінант рівності та взаємовигоди.

Головна мета співпраці, наголосив голова районної ради, – підписання Протоколу про наміри стати регіонами-побратимами між містом Бінчжоу провінції Шаньдун (Китайська Народна Республіка) і Сарненським районом.

Привітав гостей і Ярослав Яковчук, висловив надію, що зустріч принесе плодотворну співпрацю. Із китайською компанією «YUYUE Home Textile Co. Ltd» уже визначили пріоритети розвитку льонарства в Україні на основі інвестицій цієї компанії. Нещодавно її представники завітали з робочим візитом у Сарненський район. Очолювали делегацію президент текстильної компанії Liu Yuexing та його довірена особа, керівник проекту Lee Jean Yves. На думку голови РДА, в результаті досягнутих домовленостей Сарненський район і місто Бінчжоу стануть регіонами-побратимами і розвиватимуть не тільки інвестиційні проекти, а й здійснюватимуть культурний обмін. А перебування на Сарненщині залишить у них гарні враження.

Представники китайської делегації висловили вдячність за те, що для них зробили:

– Задоволені, що через два місяці знову побували на Сарненській землі. Бачимо, як багато прийшло людей на цю зустріч, тож хочемо розповісти про своє місто, дуже гарне й сучасне. 50 відсотків у ньому займає промисловість, 42 – туристичний бізнес і 8 припадає на аграрний сектор. Дуже популярні виробництво одягу й техніки. У Бінчжоу – 110 компаній, керівники найвідоміших приїхали в Сарни. Уряд міста дуже зацікавлений у співробітництві з українцями, підтримує цей проект і зробить усе можливе для його реалізації. Хотілося б, аби ваша держава також зробила все для спільних проектів. Китайських фахівців приїде в країну небагато, тож хочемо, щоб їм допомогли й підтримали. А якщо виникатимуть проблеми, разом їх вирішуватимемо. Скажімо, забезпечити їх безпеку. Це наш перший проект, потім будуть інші (для прикладу, хочемо розвивати спорт). Нам дуже подобається ваша велика територія і родюча земля. Дуже віримо, що проект стане успішним, а після нього буде багато інших. Також запрошуємо всіх присутніх відвідати наше місто.

Руслан Серпенінов також висловив упевненість в успішній реалізації проекту, в основі якого – ідея і концепція відновлення історичного процесу вирощування льону на Поліссі. Будуть залучені й сусідні райони – Березнівський, Костопільський, Володимирецький, Дубровицький, Рокитнівський. Є розуміння й підтримка місцевої влади й бажання населення отримувати належну та гідну орендну плату за землю, що їм належить, і, на жаль, у більшості випадків не використовується.

Проект реалізовуватимуть на принципі рівності сторін із урахуванням державних національних інтересів, зазначив Руслан Серпенінов. У майбутньому сільгосппродукцію не лише вирощуватимемо, а й перероблятимемо в районі, створюватимемо відповідно нові робочі місця для населення. «Потужність текстильної компанії «YUYUE», її інноваційні підходи, наявність власного науково-дослідного інституту, в якому мали честь побувати з Ярославом Яковчуком, де працюють висококваліфіковані спеціалісти, доктори наук, академіки засвідчують, що хід китайської сторони є надсучасним, гарантує для мешканців Сарненщини і всьому Поліссю реалізацію принципів рівності та взаємовигоди, що покладені в основу Протоколу», – наголосив голова райради.

Руслан Серпенінов подякував усім членам китайської делегації, після чого перейшли до підписання Протоколу про наміри стати регіонами-побратимами. Зачитав його присутнім у залі. Після завершення офіційної частини та обміну подарунками Руслан Петрович запропонував провести екскурсію приміщеннями, де розміщені районна рада та райдержадміністрація. Відвідали гості й місце потенційного будівництва заводу.

Отже, запланований приїзд на Сарненщину офіційної урядової делегації з міста Бінчжоу у складі керівників міста та представників державної влади КНР став черговим підтвердженням не тільки намірів приватного інвестора, а й зацікавленості китайського уряду щодо розвитку довготривалих двосторонніх соціально-економічних та культурних взаємовідносин між країнами.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz