Творчих і успішних дітей можуть виховати лише творчі й талановиті педагоги

Нещодавно в редакційних справах завітала в Сарненську ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів. І хоч не мала наміру оглядати приміщення, але, вгледівши зміни у фасаді будівлі та на її території, вирішила поспілкуватися з директором Тетяною ВАСИЛЕНКО й дізнатися, чим живе нині школа, які плани на майбутнє.

DSC_1298Тетяна Марківна запевнила, що перемін вагомих, потрібних і корисних дуже багато, тож запропонувала оглянути всі оновлення та надбання, що відбулися останнім часом. Йдучи коридорами школи, й справді помітила нововведення: штори із яскравим, веселим і водночас приємним візерунком і сучасним оформленням, стенди «Інформаційний вісник «Фактик» і «У вирі життя шкільного», де вміщені факти та події як з життя країни, так і навчального закладу зокрема. Не оминули жодної класної кімнати. І в кожній встановили нові меблі, бездоганно оформили інформаційні стенди та додатковий навчальний матеріал. Варто зазначити, що скрізь зроблено акцент на символіку, народність і традиції держави. Упевнено можна констатувати, що учні цієї ЗОШ виростуть справжніми патріотами, а ще цінувальниками «районки», бо зізналися, що читають «Сарненські новини», а найбільше їм подобається дитяча сторінка. Переконалася, що тут дбають про корисне дозвілля школярів, бо в нещодавно заскленому холі закладу встановили тенісний стіл, де діти під час перерви розвантажуються грою, відпочивають, уболівають…

DSC_1348Після екскурсії Тетяна Василенко детальніше розповіла про будні навчального закладу.

Тетяно Марківно, пам’ятаю Ваші перші кроки як керівника школи. Дивлячись на її нинішні здобутки школи, напрошується висновок: Ви вже впевнено та гідно крокуєте і ведете за собою педагогічний і учнівський колективи. Після останнього мого візиту минуло чимало часу й, чесно кажучи, вражена змінами інтер’єру та фасаду ззовні, не кажучи про внутрішні. Цього досягнути нині нелегко як матеріально, так і морально. Хто допоміг у реалізації таких грандіозних планів?

– Плани дійсно масштабні. Адже час вимагає змін. Наш заклад має свою славну історію, яку творили його випускники, і багатьом із них не байдуже, якою школа є нині.

DSC_1373Моральна підтримка в поєднанні з матеріальною відчутна з боку Сергія Євтушка, Ігоря Голяки, Олександра Жовтяка, В’ячеслава Данильченка. Щиро дякую від себе особисто та колективу педагогів, учнів, батьків головам райдержадміністрації Ярославу Яковчуку та районної ради Руслану Серпенінову, депутатам районної та обласної рад, керівництву відділу освіти, молоді та спорту РДА не лише за розуміння, а й реальне вирішення фінансових проблем у впровадженні районних програм і проектів, завдяки яким у закладі замінили всі вікна на металопластикові, поклали плитку на підлогу у фойє першого поверху, облаштували освітлення світлодіодними лампами.

– Те, що Ви дбайлива й справжня господиня, пересвідчилася. Але ж без підтримки й допомоги однодумців, мабуть, не справилися б?

DSC_1404– Переконана, що подати ідею нескладно, значніших зусиль вимагає реальне її втілення. Тож справді горда тим, що маю команду однодумців: члени шкільної адміністрації, вчителі і, звичайно, наші батьки. Разом не лише визначаємо далекоглядні плани, а й шукаємо та знаходимо шляхи та можливості для їх реалізації. Батьки учнів стали для нас партнерами, які із класними керівниками, завідувачами кабінетів осучаснили навчальні приміщення, де втілили креативні підходи та фантазію. Вдається залучити батьків до співпраці голові загальношкільного батьківського комітету Олені Михайловській, за що також їй щиро вдячна.

– Тетяно Марківно, впевнена, є й досягнення у навчально-виховній роботі. Чи не так?

DSC_1321– Звичайно! Гордістю закладу є успішні кроки наших школярів і перемоги славних педагогів, які презентують свої знання в різних олімпіадах, проектах, конкурсах на рівні школи, району й області. Ми створили систему екологічного навчання та виховання. Цьогоріч Юлія Гаврильчик та Анна Назарова вибороли друге місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник». Високий рівень педагогічної майстерності демонструють і педагоги. Так, вчителі Оксана Морозюк, Софія Жук, Оксана Павлюк зайняли перше місце у Всеукраїнській еколого-патріотичній грі «Паросток», третє місце у Всеукраїнському конкурсі «Цікава школа» в номінації «Найоригінальніший навчальний заклад», що проводили Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Інститут проблем виховання академії педагогічних наук України. У Всеукраїнському конкурсі «Проект шкільного куточка живої природи Фельдман еко-парку» заклад нагородили дипломом за четверте місце в номінації «У мене є ідея» з визначенням гранту у сумі 2 тис. грн для придбання обладнання для куточка живої природи. Завдячуємо міському голові Світлані Усик за придбання сучасної інтерактивної дошки та мультимедійного проектора.

DSC_1312Щороку педагоги беруть активну участь у районному етапі конкурсі-ярмарку педагогічних ідей і технологій. Відрадно, що творчі доробки вчителів Людмили Ніколайчук, Софії Жук, Юрія Броварця відзначили перемогами не лише в районному, а й в обласному етапі.

Основним завданням виховної роботи вважаємо виховання патріотизму як базової якості особистості. Для потреб бійців у зоні АТО в ході акції «Допоможи армії» зібрали продукти, теплі речі, засоби гігієни. Провели зустрічі з учасниками АТО – випускниками школи та командиром військової частини Олександром Сварицевичем, якому дякую за співпрацю. Неодноразово на шпальтах районної газети висвітлювали участь наших учнів і вчителів у заходах, спрямованих на виховання свідомого громадянина – патріота України, гордого за приналежність до своєї нації та народу. Найефективнішими та найяскравішими з них можна назвати флеш-моб «Ми за мир у всьому світі», презентації 5-их класів «Ми – нащадки козаків», гру «Я люблю Україну», виставку національних атрибутів «Любове моя, Україно», День патріота, поетичну світлицю «Рідну землю, де живем, Україною зовем». Ініціаторами цієї важливої ділянки роботи є Валентина Александрович, Надія Клевака, Юрій Погуляєв.

DSC_1317– Наближається Ваше професійне свято – День працівників освіти. Тішить, що зустрічєте його вагомими здобутками. Що б побажали освітянам?

– Напередодні свята сердечно бажаю педагогам освітніх установ району, щоб їх заклади були острівцями людяності та гуманізму, творчості та постійного пошуку. Педагоги – скромні, достойні особистості. Тож багатство і щирість їх душ хай зігріває всіх, сила любові захоплює, а краса чеснот вселяє віру в існування вічних істин: Любові, Добра, Справедливості.

– Дякую за змістовну бесіду.

Ось така вона звичайна школа, де працюють самовіддані педагоги на чолі з енергійною, цілеспрямованою, турботливою директоркою Тетяною Василенко.DSC_1379DSC_1370DSC_1398DSC_1383  DSC_1304(1)

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz