На захисті прав й інтересів медійників

Віднедавна на базі редакції газети «Сарненські новини» діє первинна профспілкова організація «Професійна спілка журналістів редакції газети «Сарненські новини».

Таким чином творчі працівники редакції поповнили ряди Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України».

Не секрет, що більшість засобів масової інформації щодня стикаються з безліччю проблем. Із них найболючіша останнім часом – роздержавлення, де грубо порушують права журналістів і працівників редакцій. Не дотримуючись Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» місцева влада в різних містах країни діє подеколи навіть злочинно. І тут без колег-однодумців не обійтися. Тож не роздумуючи почали співпрацювати з медіа-профспілкою.

Незалежна медіа-профспілка України перша Всеукраїнська профспілка працівників медіа-сфери та єдина, що входить до Міжнародної федерації журналістів (IFJ). Вона об’єднала понад 600 журналістів по Україні й фінансується за рахунок членських внесків і благодійної допомоги. Основна мета – захищати професійні, соціальні, економічні, трудові інтереси своїх членів у відносинах із роботодавцями, владними структурами й іншими організаціями. Варто зазначити, що НМПУ вже неодноразово надавала консультативну й правову допомогу «районці», що стало неабиякою підтримкою.

Нині основним завданням вбачають підтримку, зокрема юридичну, колективу редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» у їх прагненні реформуватися в першому етапі, що викликало спротив владного співзасновника – Ківерцівської районної ради, який вдався до рейдерського захоплення редакції. Тож трудовий колектив після багатьох невдалих спроб порозумітися з владою змушений був вибрати останній законний засіб захисту своїх прав – оголосити безстроковий страйк. Голова НМПУ Ігор Чайка та його перший заступник Олександр Тарасов, секретар Національної асоціації українських медіа та президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська привернули також увагу до прецеденту і європейських партнерів. Так, «після оприлюднення випадку про порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом» на Платформі Ради Європи Генеральний секретар РЄ звернеться до посла України за поясненнями щодо цієї ситуації», – повідомив Генеральний секретар Європейської федерації журналістів (ЄФЖ)  Рікардо Гут’єррез під час прес-конференції НМПУ «Чи піде роздержавлення комунальних ЗМІ в Україні вільним шляхом європейського вектору?», що відбулась 19 вересня в Українському кризовому медіа-центрі. Генеральний секретар ЄФЖ зазначив, що європейці солідарні з ківерцівськими колегами, і підкреслив, що, попри дотримання колективом газети всіх необхідних юридичних вимог, керівництво району відмовилося додержуватися закону. Пан Гут’єррез також додав, що якщо місцева влада не поважає закон, то завдання Президента пояснити їм зміст поняття верховенства права в країні. «Саме сьогодні цей випадок порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом» було розміщено на Платформі Ради Європи. Відтак цю інформацію розішлють усім 47 членам Ради Європи». Отож є сподівання, що завдяки таким діям колеги-журналісти газети «Вільним шляхом» зможуть захистити своє право на професію, а Україна не стане країною, де ігнорують свободу слова, нехтуючи європейські цінності.

Завдання медіа-профспілки – об’єднати громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності – журналістів та інших працівників засобів масової інформації, які професійно збирають, одержують, створюють і займаються підготовкою інформації, виконують редакційно-посадові й інші службові обов’язки в ЗМІ. А на основі єдності інтересів дотримувати принципів демократії, законності, самоуправління, гласності. Важливо, що профспілка здійснює діяльність відповідно до Конституції України, Законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про об’єднання громадян», Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів України. Незалежна від органів державної влади й управління, місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ усіх форм власності, політичних та інших громадських організацій, зберігає свою організаційну, фінансову та господарську самостійність.

Шановні колеги-медійники Сарненщини! Якщо ви зайняті творчою та іншою діяльністю, пов’язаною зі збиранням, отриманням, створенням, підготовкою інформації, виконанням редакційно-посадових та інших службових обов’язків у ЗМІ, незалежно від форм власності, й не проти стати членом НМПУ, то, по-перше, ви повинні ознайомитися зі статутом і Кодексом журналістської етики. По-друге, подати заяву із підготовленим коротким описом про свій журналістський досвід або посилання на статті, фото- та відеорепортажі в первинну профспілкову організацію «Професійна спілка журналістів редакції газети «Сарненські новини» за адресою: м. Сарни, вул. Г. Залоги, 14. Адже тільки об’єднавшись зможемо захистити не тільки свої права, а й право наших читачів, усіх громадян України на отримання достовірної інформації, вільну незалежну пресу без цензури й диктатури влади.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz