Вирощують не лише зернові, а й соняшник, сою, горох…

«Районка» неодноразово знайомила читачів із передовою діяльністю СГПП «Маяк», що в селі Зносичі, зокрема як про найбільшого виробника тваринницької продукції й зернових культур у краї.

Це підприємство гідно можна назвати гордістю Полісся. Адже не зупиняється на досягнутому, а успішно розвивається. Більше того, тут запроваджують практику вирощування нових культур і, як стало відомо, новаторства приносять хороші результати. Та найголовніше, як кажуть самі жителі села, добре, що є де DSC_5798працювати, а керівництво своєчасно виплачує заробітну плату. Цими днями разом з колегою завітали в СГПП «Маяк» і прожили один день із його працівниками.

Насправді це підприємство давно й добре знайоме мені, адже тут колись працювали батьки. Тож пишаюся, що дитинство моє переплелося митями їх роботи. Хоча відтоді минуло майже два десятки літ, досі пам’ятаю моменти, коли в корівник заходив статний чоловік гарної зовнішності й проходився ним, оглядаючи чорно-рябих, спілкувався з доярками, заглядаючи в кормушки, водопої. Це був голова колгоспу. Тоді мені здавалося, що доярки дуже бояться його, з часом зрозуміла, що вони поважають вимоги очільника підприємства до виконання роботи.

Минули роки, багато змінилося в СГПП «Маяк». Нині його керівником є молодий та освічений Ігор Остапчук. Не секрет, що заповзятливість і любов до сільського господарства успадкував від батька, досвідченого аграрія краю Анатолія Остапчука, який був керманичем підприємства багато років. Якщо ж відверто, то з плином часу DSC_5751тут змінилося й чимало працівників. Та й дотепер головним бухгалтером працює Любов Самойлюк. Ця миловида жінка володіє всіма статистичними даними щодо виробництва, а коли раптом щось забуде, їй підкажуть колеги Тетяна Гаврилюк, Оксана Панасюк, Людмила Панасюк. Ось так разом і поінформували про сьогодення «Маяка».

Працюють тут 256 осіб. Є декілька підрозділів. Центральний у Зносичах, ще по одному в селах Кам’яне-Случанське та Тихе. Цей рік видався плідним, на 130 га поля зібрали 1690 тонн зернових. Урожайність пшениці становила 17,3%, жита – 17,4%. Засіяли знову 659 га озимини. До речі, у Тихому цього року вперше посіяли просо, сою, соняшник, горох. Урожай перевершив сподівання. У цьому переконалися, коли завітали до комори, якою завідує Наталія Царук. Від побаченого раділа душа: пшениця, овес, горох, насіння соняшника… Мабуть, усього й не назвати. DSC_5739Світлана Власюк і Ніна Дорошко, детально розповіли, як дбають про порядок у коморі щоденно, перелопачують зерно, засипають його в мішки, мелють на комбікорм і не тільки. А насіння соняшника переробляють на олію. Тож побували в міні-цеху, де відбувається цей процес. Зізнаюсь відверто, приємно вразило побачене, бо й не подумала, що колись у Зносичах виготовлятимуть такий важливий продукт. Отже спершу Ніна Мельник і Оксана Захарчук засипають насіння в сушарку, відтак віджимають його в спеціальному апараті, після цього отриману рідину відстоюють, пропускають через фільтри й отримують натуральний продукт – олію соняшникову. У день виробляють до 80 літрів олії. Одно слово, усе дуже серйозно й надзвичайно цікаво.DSC_5727

– Підприємство не занепадає, як дехто думає, а навпаки, розвивається, – розповідає завідуюча спецгоспом Тетяна Панасюк. – Щороку впроваджуємо нові ідеї. І доказом цього і є ось ці інновації в посівах соняшника, гороху, сої. Безсумнівно, це великий крок уперед.

Тетяна Панасюк завідує спецгоспом  уже понад 5 років. Із підлеглими, а їх у неї 28-ий, це, зокрема, телятниці, свинарки, слюсарі, вантажники, сторожі, доглядають понад 800 голів молодняка ВРХ і 200 свиней. Телиці після відгодівлі віддають на поповнення стада, а бичків і свиней – на забій.

Не оминули й тракторну бригаду, де головує Юрій Кучерук. Цей молодий чоловік мешкає в Зносичах декілька років, народився в Костопільському районі. Уже 4 роки в його підпорядкуванні 24 працівники, які орють, дискують, засівають, збирають урожай, розвозять тваринам корм тощо. Мають 15 тракторів, комбайни, навантажувачі, іншу сільськогосподарську техніку. Нещодавно придбали зернозбиральний комбайн імпортного виробництва Claas Lexion 480 і навантажувач JCB.

До речі, цього року з нагоди Дня працівників сільського господарства Сарненська райрада удостоїла відзнакою тракториста Сергія Пупка. Сумлінно багато років тут працюють також Юрій Супрунов, Федір Цюзь, Руслан Одарчук, Геннадій Боротюк, Віктор Дорошко, Віктор Рудник – це той кістяк трактористів, завдяки якому впроваджують плани керівника СГПП із розвитку підприємства.

DSC_5750Особливо пишаються в СГПП «Маяк» Андрієм Кузьмичем, який доїть корів на фермі у Кам’яне-Случанськом. Чоловік працює доярем уже 12 років. Нині доглядає 52 корови, від якого за 10 місяців ц.р. отримав 122 тонни молока. У 2014 році фахівця нагородили орденом «Заслужений працівник сільського господарства України». Одружений, виховує 3 діток. У Зносичах також великі надої мають Людмила Мельник, Тетяна Вакулко. Як розповіла лаборант Вікторія Сівач, 14 листопада ц.р, до прикладу, усі 11 доярок, які працюють на фермі в Зносичах, надоїли 4513 літрів молока. А в цілому за 10 місяців СГПП «Маяк» виробило 1 млн 860 тонн молока, реалізовують його на ТзОВ «Радивилівмолоко» та ТОВ «БІМОЛ».

DSC_5721
Фото Василя СОСЮКА

Праця трудівника сільського господарства в усі часи була й залишається нелегкою, але важливою та потрібною, бо від неї залежать добробут і благополуччя багатьох людей. Громадян, які працюють на землі, заслужено називають годувальниками. Завдяки їх невтомному працелюбству живе село, колоситься золотиста нива, розвивається сільське господарство, що давно вже стало важливою складовою економіки краю. Цей рік був непростим для підприємства, бо такий нині час в Україні. Однак, своєю невтомною працею люди, які там трудяться, вкотре довели, що спроможні розвиватись і надалі. І дякуючи їх нелегкій праці, умілому господарюванню керівництва, досягнення СГПП «Маяк» є загальновизнаними. Зрештою, відзначення Дня працівників сільського господарства, що святкуватимемо 20 листопада, – це визнання звитяжної хліборобської праці на благо краян, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібові. Велика подяка й низький вам уклін, дорогі трударі, за самовіддану й багаторічну працю.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz