Не воювати, а захищати свою країну

Минулої п’ятниці кореспонденти «Сарненських новин» завітали на день відкритих дверей у Сарненську військову частину А-0153. У колективу був піднесений настрій, адже цього дня вони відзначали 55-річчя створення військової частини.

Біля контрольно-пропускного пункту, як і на всій території, було людно та гамірно. Чимало охочих поласували солдатською кашею, яку роздавала старшина Лариса Ткач. Начальник продовольчого та речового складу особисто погодилася приготувати куліш, адже робочих рук завжди не вистачає, розповів молодший лейтенант, інженер відділення матеріально-технічного забезпечення Олександр Бородавко. А нагодували й напоїли чаєм майже 400 чоловік.

Серед відвідувачів – ветерани військової служби, школярі та керівники початкової військової підготовки навчальних закладів району. Ще за два дні до екскурсії не могли її дочекатися третьокласники Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, які прийшли сюди з учителькою Інгою Свирид. Хлопчики та дівчатка з задоволенням фотографувалися (не кожен день мали таку нагоду) біля зенітно-кулеметних установок, гармат і гаубиць, окупували бойову колісну плаваючу бронемашину й бронетранспортер. Старші намагалися самостійно зарядити станковий гранатомет. Тримаючи в руках справжню бойову зброю, переконались, що сили для цього треба чимало.

DSC_5003Слюсар Валерій Радько та зварник Віталій Боровик із гордістю розповіли про свої обов’язки, адже вони забезпечують життєдіяльність військової частини і створюють комфортні умови для військовослужбовців. Чоловіки помітили, що щороку приходить все більше молоді щороку, цікавляться зброєю, але не з метою воювати, акцентували увагу, а захищати свою країну. Усе ж необхідне для фронту, наголосив Валерій Радько, працівники роблять якісно.

Аби засвідчити свою повагу тим, хто носить військову форму, багато гостей у цей же день прийшли у районний Будинок культури, де відбулися урочистості з нагоди ювілею. Серед них представники органу військового управління Озброєння Збройних сил України, начальник центрального ракетного артилерійського управління Озброєння ЗСУ полковник Вадим Рудницький, командир військової частини А-4559, підполковник Володимир Сторожук, заступник командира цієї військової частини по роботі з особовим складом, підполковник Ігор Красовський, військовий комісар Сарненського райвійськкомату, підполковник Олександр Федорук, депутат Верховної Ради України Сергій Євтушок, голови сарненських райдержадміністрації та районної ради Ярослав Яковчук і Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик. Окрім того, керівники силових структур району та навчальних закладів, священнослужителі, підприємці, ветерани військової служби та праці.

Ведучі повідали про формування, структурні й організаційні зміни, що відбувалися у військовій частині впродовж історичного періоду, перегорнули сторінки її розвитку та представили сучасну бойову історію бази. Так, за час проведення DSC_5108антитерористичної операції крізь горнило війни пройшли 92 військовослужбовці, з яких 80 уже отримали посвідчення учасника бойових дій. Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за мир і свободу в Україні.

Полковник Вадим Рудницький, побувавши у військовій частині п’ять років тому, не подумав, що за короткий час по іншому зазвучать слова «Миру вам!» і «Повертайся живим!», а військовослужбовці опановуватимуть нові професії. За особисті заслуги у професійній підготовці, високі показники бойової готовності військ, самовідданість і стійкість, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди свята нагородив нагрудним знаком Міністерства оборони України «За зразкову службу» начальника бази, полковника Олександра Сварицевича, майстра артилерійського цеху, працівника ЗСУ Валерія Лохвича, а подякою Міноборони України – електрозварника артилерійського цеху причіпної артилерії, працівника ЗСУ Олексія Палія. Ціла низка військовослужбовців різного рангу отримали почесні нагрудний знак «За досягнення у військовій службі», грамоти начальника Озброєння ЗСУ та командира військової частини А-0120.

Командиру Сарненської військової частини Олександру Сварицевичу виявили високу довіру. Одразу наступного дня після свята він вибув у зону антитерористичної операції для виконання важливого завдання як начальник служби ракетно-артилерійського озброєння (РАО) штабу АТО, тож бажали йому повернутися й далі керувати частиною. Полковник зі сцени подякував начальнику центрального ракетно-артилерійського управління за довіру й запевнив, що докладе зусиль, аби її виправдати.

Із вітальним словом звернулися до військовослужбовців Руслан Серпенінов і Сергій Євтушок, який вручив подяки за взірцеве та сумлінне виконання конституційного обов’язку – захист суверенітету держави  особовому складу військової частини А-0153, старшому сержанту Олексію Нагородному та молодшому сержанту Сергію Мінчуку.

Почесні грамоти РДА та райради, подяки й подарунок міського голови вручили Ярослав Яковчук, Руслан Серпенінов і Світлана Усик.  Підполковник Олександр Федорук дякував за співпрацю та нагородив грамотами райвійськкомату за сумлінну та бездоганну військову службу на благо незалежної України полковника Олександра Сварицевича, підполковників Дмитра Яцків, Віктора Слободзяна, Миколу Верзуна, Андрія Дідича, Ігоря Сусіда, майора Олександра Кореня.

DSC_5312
Фото Василя СОСЮКА

Дмитро Яцків зачитав наказ командира, згідно з яким військовослужбовців і працівників військової частини також відзначили грамотами та присвоїли військові звання. Заступник голови первинної профспілкової організації в/ч Людмила Дриганець також нагородила працівників ЗСУ. Олександр Сварицевич зачитав привітання командира військової частини у 1979-1991 роках, ветерана служби, полковника Олександра Загривого й подякував народному депутату Сергію Євтушку, який ніколи не забуває про військову частину, висловив найкращі слова подяки колективу районного Будинку культури. Адже ще раз переконалися, що артисти, які виступали, гідні столичної сцени. А це зразковий аматорський ансамбль танцю «Журавка» (керівник Сергій Галушко) з величними «Духами Єгипту», сестри Яна та Галина Куришки з автентичним виконанням народних пісень, вокальні дуети Людмили Панекало та Сергія Мартинюка, «Білі береги», вокальний ансамбль «Мереживо» міського БК «Залізничник» (керівник Юлія Симончук), ВІА «Хлопці збоку» Будинку культури села Люхча, народний аматорський хоровий колектив Сарненського РБК (керівник Віктор Торчик). Затамувавши подих, слухали пісню про мир у виконанні наймолодшої учасниці Анни Рибак і художнє читання Наталії Антоніч. А винуватці торжества не залишили без презентів запрошених на нього, подарувавши їм добротні чашки з символікою військової частини.

Свято закінчилось, і у всього колективу в/ч А-0153 продовжується копітка, напружена повсякденна праця. Військовослужбовці показують кращі людські та професійні якості, високу вимогливість до себе. Здоров’я вам усім, добра та щастя, щедрої долі та людської доброти.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz