Що вдягнути: куртку чи кожуха – підкажуть синоптики

Сьогодні, напередодні професійного свята, метеорологи області зібралися в Рівному, щоб відзначити 65 річницю з дня заснування Рівненського центру з гідрометеорології та вшанувати кращих працівників.

До його складу входять метеостанції Сарни та Дубно й авіаметеостанція Рівне, що здійснює метеорологічне обслуговування авіації та готує прогнози погоди на наступні дні.

Як минув рік у метеостанції Сарни, розповіла її керівник Лідія Собченюк. Трудяться тут 9 працівників. Весною, зазначила, прийняли на роботу техніка-агрометеоролога Ірину Леончик, яка закінчила Львівський аграрний університет. Тож колектив поповнився молодим фахівцем. Більшість робіт на метеостанції комп’ютеризовані, занесення даних про спостереження проводять за допомогою спеціальних програм. А ще додала, що нарешті вирішать одну з наболілих проблем. Так, на 27 році існування станції зі столиці виділили кошти, щоб зробити на приміщенні шатровий дах.

Підсумуймо, якою ж була погода в нашому краї? Рік, що минає, видався дуже посушливим. Дві декади з серпня по жовтень майже не було дощів. Бо 6 мм опадів у вересні – хіба ж це волога? А беручи до уваги, що максимальна температура повітря в червні-серпні сягала +33,5°С, то грунт у багатьох місцях перетворився на пил, сохнули ліси, виникали пожежі. Через нестачу вологи сільськогосподарські підприємства змушені були змінити терміни посіву озимини аж до 8 жовтня, що не дуже добре вплине на майбутній урожай. На жаль, знизився й рівень грунтових вод, обміліли річки. В р. Случ при нормальному рівні води 180 см цього літа він становив лише 144 см! Добре, що нещодавно все ж випали довгоочікувані дощі. Тож, за станом на 9 листопада, гідролог Роман Радько зафіксував його на позначці 203 см. Та все ж опадів торік випало лише 433 мм, це при 550-700 у порівнянні з минулими роками. Цьогорічна посуха знизить цей показник, вважають спеціалісти, ще щонайменше на сотню міліметрів. Усе це наслідки кліматичних змін. Науковці всього світу зазначають, що чималу частку відповідальності за це несе людина, яка, на жаль, не дбає про свій дім – планету Земля.

А якою ж, на думку метеорологів, буде нинішня зима? Вдень, коли готувався цей репортаж, Сарни вже були вкриті тонкою (до 3 см) білою ковдрою. У сусідніх Рівному та Дубні випало до 20 см снігу. У грудні варто чекати 20-градусних морозів, а надалі має потеплішати. А от народні прогностики обіцяють сувору зиму. Поживемо – побачимо, хто з них точніше визначив, що готує нам матінка-природа.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz