Артур СТЕЛЬМАЩУК: «Забезпечити дотримання законності»

Досьє

Артур Володимирович Стельмащук народився в с. Рокитне Костопільського району.

Після закінчення Національного університету «Одеська юридична академія» у 2012-ому обійняв посаду помічника прокурора Володимирецького району.

У 2015 році посів крісло начальника Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури.

25 квітня ц.р. призначений заступником керівника Сарненської місцевої прокуратури.

Одружений. Виховує сина.

– Артуре Володимировичу, для Вас очолити прокуратуру – заохочення чи стягнення?

– Так склались обставини, що мушу виконувати обов’язки керівника Сарненської місцевої прокуратури, подобається це мені чи ні.

– На останній сесії районної ради Ви озвучили інформацію, що рівень кримінальних правопорушень у районі нижчий за загальнодержавний. Що конкретно це означає?

– Це означає, що значно зменшилось число кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і їх аналогів або прекурсорів. Кількість злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, групою осіб, у стані алкогольного сп’яніння, теж зменшилась. Як і число кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми або за їх участю.

– То, виходить, криміногенна обстановка в районі найблагополучніша?

– Якби ж то. Попри позитивні тенденції, удвічі зросла кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень. Збільшилось і число кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, грабежів.

– Знаю, що внаслідок законодавчих змін від наглядової діяльності вам залишили лише представництво інтересів громадянина або держави в суді…

– Це дійсно так після набрання чинності окремими положеннями Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року.

Тим часом вживаємо заходи, спрямовані на вдосконалення та підвищення ефективності наглядової діяльності на пріоритетних напрямках. Це насамперед захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, наприклад під час закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. А також у сфері земельних правовідносин, охорони навколишнього середовища, відшкодування шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями. Стосовно останнього прокуратура заявила 8 позовів на суму 15 тис. грн. До речі, 7 з них, на суму 12 тис. грн, задоволено. Один (на 3 тис. грн) перебуває на розгляді. За результатами виконання судових рішень за позовами стягнуто 79 тис. грн, з яких 20 тис. грн – відшкодування шкоди, завданої злочином, 53 тис. грн – з питань земельних відносин. Але це стосується лише Сарненського району.

– А за органами, які здійснюють правосуддя, ви наглядаєте?

– Ні, за органами правосуддя, як це було за радянських часів, нагляд не здійснюємо. Наглядаємо за органами, які провадять досудове розслідування. За тим, як вони додержують законів.

– А вони їх порушують?

– Посудіть самі. Прокуратура виявила й облікувала 5 кримінальних правопорушень, які раніше не були обліковані, скасувала 14 постанов про закриття кримінальних проваджень, надала 79 письмових вказівок. Прокурори взяли участь у розгляді 30 скарг на дії слідчого та прокурора. До слова, суд задовольнив лише три з них. Під час здійснення оперативно-розшукової діяльності наші працівники перевірили 82 оперативно-розшукових справи, надали 11 вказівок, внесли доручення.

– Нині, коли Україна інтегрується в Євросоюз, постає логічне запитання: як у районі слідкують за дотриманням прав затриманих та ув’язнених?

– Повірте, забезпечили принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених й інші випадки нехтування законом. Наприклад, у Катеринівській ВК № 46 провели 2 комплексні перевірки, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнули 5 осіб. Крім цього, здійснили низку перевірок щодо додержання вимог законодавства при проведенні соціально-психологічної та виховної роботи, кримінально-виконавчого законодавства в частині нарахування та виплати засудженим заробітної плати, внаслідок чого чотирьох осіб притягнули до відповідальності, а також щодо медичного забезпечення засуджених.

Результативну перевірку провели в райвідділі кримінально-виконавчої інспекції, внесли дві вказівки, одного працівника притягнули до відповідальності. Також перевірили стан виконання адміністративних стягнень у Костянтинівській і Люхчанській сільрадах, де двох осіб притягнули до дисциплінарної відповідальності.

– Не можу не запитати про бурштиновий камінь спотикання…

– Ну чому ж спотикання? Враховуючи специфіку регіону, активно проводили роботу, спрямовану на протидію незаконному видобуванню бурштину. Завдяки скоординованим заходам правоохоронні органи виявили 136 фактів незаконного видобутку бурштину, 13 кримінальних проваджень цієї категорії скерували до суду. За результатами їх судового розгляду 14 осіб засуджено, проте більшість покарань – із застосуванням положень ст. 75 Кримінального кодексу України зі встановленням іспитового строку, 12 осіб – до покарання у вигляді штрафу на суму понад 81 тис. грн.

– У чому вбачаєте призначення прокуратури?

– Забезпечити дотримання законності в умовах загальнодержавного впровадження реформ із урахуванням специфіки повноважень, що нині передбачені законодавством для органів прокуратури.

– Успіхів Вам і Вашій команді.

Залиште коментар

1 Коментар на "Артур СТЕЛЬМАЩУК: «Забезпечити дотримання законності»"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
trackback

[…] Начальник Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури Артуру Стельмащук народився в селі Рокитне Костопільського району у грудні 1987 року. Одружений, виховує сина. (Джерело) […]

wpDiscuz