100 робочих місць у Сарнах найближчим часом обіцяє створити ТОВ «Морган «Феніче»

Щонайменше 30 швачок отримають роботу вже на першому етапі відкриття швейного цеху ТОВ «Морган Феніче» в райцентрі. Товариство спеціалізується на виготовленні м’яких меблів і є частиною міжнародного холдингу Home Group Holdings.

Його фабрики працюють у Литві, Естонії, Польщі й Україні, зокрема у Квасилові, а продукцію в основному реалізовують у країнах Євросоюзу.

Минулого тижня представники товариства побували в Сарнах. Зустрілись із керівництвом району та презентували інвестиційний проект у районному Центрі зайнятості, який зголосився допомогти підібрати кваліфіковані кадри на нове виробництво, організувавши того дня Ярмарок професій. На нього запросили безробітних відповідної спеціалізації. Адже нині це приваблива пропозиція на ринку праці для фахівців, які з різних причин втратили роботу. DSC_5848Наприклад, після закриття одного зі швейних цехів у колишньому Будинку побуту «Олеся» швачки змушені були стати на облік у РЦЗ, хтось має іншу історію пошуку роботи, але всі зацікавилися можливістю працевлаштуватися. Тому й прийшли на зустріч із потенційними роботодавцями, тим більше, що відразу ж можна було пройти фахове тестування. А проводила його технолог зміни Квасилівської фабрики Тетяна Тишкун тут же – у навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Перед тим розповіла, що працює на фабриці вже понад 3 роки. Роботою та заробітною платою задоволена. Зауважила, що вона залежить в основному від самої швачки, її вміння та бажання працювати. Працівників із інших населених пунктів довозять, харчування організоване безпосередньо в їдальні на виробництві й коштують там обіди недорого.

DSC_5849
Фото Василя СОСЮКА

Голова районної ради Руслан Серпенінов, представивши гостей, зазначив, що одним із основних завдань місцевої влади є залучення інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх. А Сарненщина приваблює інвесторів, адже цей проект уже четвертий. Це, зокрема, будівництво льонозаводу китайцями, лісопильного заводу разом зі шведами, є зацікавленість норвежською фірмою комбінатом хлібопродуктів. Побував голова райради і на меблевій фабриці у Квасилові, яку ТОВ «Морган «Феніче» відкрило там ще 2012 року. Працювало там тоді 120 фахівців, нині – понад 800, із них 200 працевлаштовані цього року. Перемовини з інвесторами ведуть уже 2 місяці. За цей час підібрали для цеху приміщення, що задовольняє всі їх вимоги. Розташоване воно біля автовокзалу в Сарнах, що також дуже зручно для працівників. А отримуватимуть вони в середньому 5 тис. грн і матимуть усі соціальні гарантії офіційного працевлаштування.

Відповіли представники товариства й на запитання присутніх щодо якості й ціни продукції. Зауваживши, що вона, на жаль, поки що в Україні не продається, але має високу якість, бо виготовлена з дотриманням європейських стандартів виробництва. Сировину в основному теж закуповують за кордоном.

Варто зауважити, що 21 швачка того дня пройшла профвідбір. Дівчата трохи хвилювалися, бо не знали, яке завдання отримають. Але й досвіду їм не позичати. Наталія Кардаш, наприклад, працювала свого часу у Львові на італійських і датських виробництвах, шила дитячий одяг із трикотажу, білизну. Та й в інших понад 10-15 років стажу. Тому дефіциту кадрів нове виробництво не матиме. Головне, щоб робота принесла користь і роботодавцям, і працівникам, і місцевому бюджету.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz