Нести людям світло й тепло

Мало замислюємося над тим, хто забезпечує нам безперебійне енергопостачання. І відразу згадуємо, тільки-но стається будь-яка аварія.

Електромонтери оперативно-виїзної бригади (ОБВ) – професіонали, які першими реагують на повідомлення про неї. Це своєрідний спецназ української електроенергетики. Юрій БУНЕЧКО – електромонтер ОБВ Сарненського району електромереж ПАТ «Рівнеобленерго». Трудиться в Сарненському РЕМ упродовж 33 років. Символічним є той факт, що чоловік улаштувався на роботу одразу після служби в армії в день професійного свята – 22 грудня.

Сьогодні вся країна відчула, наскільки знакова професія енергетиків. Якщо раніше їх згадували раз у ік при планових ремонтних відключеннях світла, то нині вони, по суті, є нервом держави. Від того, як злагоджено працюють, залежить її життєзабезпечення. Напевно, Бог дає складні часи, перевіряючи нас на міцність. У зоні АТО люди творять дива, щодня роблячи все можливе, щоб у будинках були світло й тепло, а це багато чого варте, з гордістю про своїх колег каже Юрій Миколайович.

Електромонтер дуже любить свою професію попри те, що вона небезпечна. Кожен робочий день бригади пов’язаний із ризиком, вимагає уважності, знання засобів захисту від ураження електричним струмом, способів надання першої допомоги потерпілим. Не випадково так часто працівникам доводиться проходити технічну перепідготовку, пов’язану в основному з технологічним оновленням електрообладнання та комунікацій, перевіряти та закріплювати знання правил електробезпеки. Адже кожен рух  може стати або помічним, або роковим. Порушив правила, потрапив під напругу, не перевірив її відсутність – призвів до аварійності. Треба все знати, нічого не пропустити, бути уважним, бо, як кажуть, електрик помиляється лише один раз.

Забезпечити безперебійне електропостачання – завдання, що під силу сарненським енергетикам, каже Юрій Бунечко. Для цього проводять реконструкцію та ремонт електромереж, технічне обслуговування, капітальний ремонт, чистку траси. У бригаді трудяться 12 чоловік у свята й будні, Новий рік, нічну зміну та власний день народження всупереч заметілям, ожеледиці та поривам вітру, що особливо впливають на стан електромереж.

Олександр, старший син Юрія Бунечка, теж працював у Сарненському РЕМі електромонтером-контролером. Чоловік уже й двох онучок діждав, якими тішиться. А родина шанує чоловіка за те, що в хаті може все відремонтувати. Та й майже половина мешканців Стрільська вдячні йому за допомагу у проведенні світла в їхні хати. Є будинки, у яких понад 30 років тому підключав світло.

 

Зекономити просто

Хто такі енергетики? Це фахівці багатьох професій, єдина мета яких – нести людям світло і тепло. Радісна місія робить спеціальність романтичною й водночас дуже відповідальною, переконаний керівник комерційної групи Сарненського району електромереж ПАТ «Рівнеобленерго» Петро КОВПАК. Під його керівництвом працюють контролери та комерційні інженери. Окрім того, заміна електролічильників, робота з боржниками, тобто має справу зі споживачами, яким без спеціальної підготовки складно розібратися навіть у термінології, що використовують фахівці. Тож професіонал у своїй справі розповідає про все доступною мовою. Трудність полягає в тому, що різні люди неоднаково сприймають інформацію – дехто з розумінням, інші – у штики.

Прошу Петра роз’яснити проблему, що називається «прогнозований аванс» при оплаті за спожиту електроенергію, на що нарікають чимало наших читачів. Адже багато хто платив його, а переплата просто пропала. Петро Мусійович наголосив, що прогнозований аванс є обов’язковий для юридичних осіб. А людина сама обирає, чи сплачувати.

Також акцентував увагу на нових лічильниках обліку й рекомендував, аби заощадити сімейний бюджет, маючи електричне опалення, включати його на більшу потужність уночі. Так само зекономите й коли пратимете після одинадцятої вечора. До речі, упродовж року було найбільше звернень із приводу непрацюючих лічильників. Після ремонту в будинках споживачі часто виносять їх на вулицю для зручності перевірки контролерів. Застеріг населення, аби не провокували перенавантаження мереж. Не включали всі електроприлади в домі одночасно. Так, можна спочатку попрати, а вже потім включити електроплиту чи камін, або навпаки.

Не оминули в розмові, яку перервав дзвінок про аварійну ситуацію в селі Орлівка (обрив дроту), й порушників, яких виявляють переважно вночі. Злодії різними способами намагаються красти електроенергію. Подякував Петро Ковпак свідомим громадянам, які повідомляють про ці випадки.

Поспілкувалися і з начальником Сарненського РЕМ ПАТ «Рівнеобленерго» Борисом БОГДАНЦЕМ. Традиційно, відзначаючи День енергетика, він підсумовує енергетичний рік і розповідає про плани на наступний. Сьогодні може стверджувати, що попри всі проблеми, що існують у галузі, енергетики Сарненщини гідно закінчують цей рік. У 2017-ий дивляться з оптимізмом. Планів багато, працювати є над чим, наголосив Борис Богданець.

Вірить, що й надалі енергетики вирішуватимуть питання, від яких залежить повноцінність, надійність, стабільність й ефективність енергетичної Сарненщини, добробут у кожній оселі мешканців району та міста. Борис Миколайович щиро побажав усім енергетикам та їхнім рідним міцного здоров’я, нескінченного добра й радості, родинного тепла та затишку, благополуччя, миру та спокою.

Хочу особисто побажати вам, дорогі наші енергетики, у ваше чудове свято, щоб тепла й світла вистачало і у вашому домі, родині, душі. А найголовніше – щоб праця була гідно оцінена.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz