Долучатися до розвитку населених пунктів

Упродовж 2016 року Любиковицька сільська рада плідно працювала, спираючись на ідеї та звернення жителів населених пунктів, вирішувала їх проблеми.

А тому досягнення та прорахунки, успіхи й невдачі сільської влади є спільними. У підсумку, зауважила сільський голова Оксана Саванчук, можна стверджувати, що минулий рік був задовільним. І хоча в державі триває економічна нестабільність, невелика напруга виникла у зв’язку з високими ставками земельного податку для фізичних осіб, соціально-економічні показники в цих населених пунктах все ж вказують на успішність роботи територіальної громади, стабільність надання послуг для населення та юридичних осіб. «Те, що ми прожили цей рік дружно й ефективно, підтверджують різні проекти спільного фінансування громадян, бюджету, підприємців. Зокрема придбання паркану на кладовище в Любиковичах, сітки для огорожі кладовища в Мар’янівці (встановити  планують весною). Крім того, замінили 3 вікна в Будинку культури в Любиковичах. Придбали 20 стільців у ДНЗ «Сонечко». Для учасників антитерористичної операції надали земельні ділянки у власність», – розповіла очільниця.

Доречно зауважити, що сільські футбольна та волейбольна команди щороку беруть активну участь у районному чемпіонаті. Команда богатирів сільської ради з богатирських ігор (кущові змагання в с. Стрільськ) привезла переможний кубок. До всіх релігійних і державних свят упродовж року проводили масові спортивні й урочисті заходи. До слова, на празник святого Миколая в дитсадок організували святкові ранки з врученням солодких подарунків дошкільнятам. На новорічні та різдвяні свята всім дітям також подарували солодкі набори. У цій добрій акції допомогу надали депутати районної ради та благодійники Микола Клевака й Микола Костецький.

Гордістю для громади села Мар’янівка було відкриття й освячення престолу Свято-Успенського храму. Проте залишиася низка невирішених питань, що стосуються благоустрою населених пунктів: аварійна ділянка дороги Любиковичі-Білятичі, Любиковичі-Мар’янівка, а також сполучення між селами Любиковичі–Бережки. Ще однією проблемою є те, що, на превеликий жаль, залишилася без клубу громада Мар’янівки. Через аварійний стан приміщення довелося списати й ліквідувати. У перспективі жителі села бажають отримати в позику будівлю магазину КГХ й облаштувати там  клуб. Наріжним каменем спотикань залишається продаж підакцизних товарів без ліцензії. При тому зберегли та дещо навіть розширено мережу закладів торгівлі, власники яких наповнюють сільський бюджет. Активно долучаються до фінансування як бюджету сільради, так і розвитку сіл підприємці. Велику вдячність, висловила сільський голова приватному підприємцю Віктору Катериничу, який із братом Володимиром встановили ковані металеві ворота на кладовищі в Любиковичах. У цілому, як зауважила Оксана Миколаївна, за рік люди показали себе свідомою і активною громадою, зросла участь і допомога в управлінні сільськими справами. Селяни стали вимогливіші не тільки до сільського голови, а й до себе. Уже стає чистіше не тільки в приватних дворах, а й біля них, мешканці бережливо ставляться до спільного майна.

Подальша співпраця, упевнена сільський голова, залежатиме від свідомості кожного виборця та жителя сіл, адже лише критикою та бажанням отримати блага від сільської влади багато не досягнеш. Необхідно активно включатися в процеси розвитку населених пунктів на рівні будинку, вулиці. Ось так разом:  влада, громада і бізнес – ставлячи завдання та приймаючи рішення, довіряючи один одному, крок за кроком обов’язково вдасться досягти успіху, зробити села дійсно красивими та затишними.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz