Святковий настрій своїми руками

Про творчість Раїси АВРАМИШИНОЇ вже писали в «Сарненських новинах». Жінка розмалювала під’їзд будинку, в якому мешкає. Тоді з нею жили її маленька внучка з племінницею.

Дівчина виходила гуляти на вулицю і, як усі діти, любила порушувати правила, яких так дотримуються дорослі. Тобто, якщо є стіна, то об неї треба потертися. Тож поверталася додому завжди в брудному одязі. Тому й вирішила зробити стіни красивими. Спочатку не всі розділили захоплення Раїси Петрівни, зрештою, залишилися задоволеними, а в під’їзді відтоді стало чистіше.

Наступним захопленням молода жінка називає вироби з пластикових пляшок. Саму ідею взяла з Інтернету, але не копіює все підряд, а, як справжня майстриня, бачить майбутній витвір, щойно бере в руки фляжку. Результати її творінь також можна побачити на подвір’ї біля будинку. Особливо приємно, коли люди фотографуються біля них, хоча трапляються й інші випадки.

А потім Раїса спробувала виготовляти картини з краваток, що дарувала. А прикраси з них до сукні виходять дуже оригінальні, навіть дизайнерські. Уважно придивіться до світлини майстрині й самі в цьому переконайтеся. Мабуть, у вашій шафі також без діла висить декілька галстуків, що вже давно втратили актуальність для коханого чоловіка, батька, брата чи дідуся. В умілиці достатньо ідей для використання старих метеликів. Деякі з них навряд чи будуть практичними, проте, завдяки фантазії та вправним рукам, із колекції непотрібних самов’язів можна зробити стильну жіночу сумочку, намисто, вінок, букет, іграшки тощо. Роботи Раїси Аврамишиної побачите й у міському дитсадку № 6. Вона виготовила дві великі картини з краваток для брата, дарує їх. Також у соціальних мережах дають таку можливість. Там, у різних альбомах є 18 тисяч світлин.

Подобається Раїсі Петрівні виготовляти й новорічні костюми, що дає напрокат безкоштовно тим діткам, які не можуть їх придбати. Навіть із газет, переконує, можна зробити цікаві речі, що здивують будь-якого поціновувача ручної роботи. Цей дешевий матеріал знайдеться, мабуть, у кожному домі. Вироби з газет допомагають розвивати фантазію дитини, яка робить корисні речі з непридатного матеріалу.

Майстриня народилася в селі Підлісне Дубровицького району в родині простих робітників. Тато працював у Дубровицькій пересувній механізованій колоні, а мама все життя – у шкільній їдальні. Після восьми класів дівчина поїхала навчатися у Львів у технікум зв’язку. Була начальником поштового відділення у своєму селі, а згодом переїхали в Сарни.

Раїса Аврамишина трудиться інспектором квиткового бюро у виробничому підрозділі «Сарненська дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця» майже 30 років. У залізничників є така пільга як безкоштовний квиток. Саме їх вона виписує, обслуговуючи три тисячі чоловік (кожному по два білети). Толерантна й ввічлива, любить свою роботу й працювати з людьми, яких шанує. Вони теж її дуже поважають і цінують і як жінку, і як професіонала. Упевнилась у цьому, коли тяжко захворіла.

Із чоловіком Володимиром прожили разом 33 роки, виховали доньку, видали заміж. Володимир Володимирович відомий не лише в автошколі Товариства сприяння обороні України (ТСОУ), а й за її межами як кращий стрілець. Дружина йому вишила особливу сорочку, не схожу на інші – одну полу й рукави. До речі, вишивка – ще одне захоплення Раїси Петрівни.

Пані Раїса й дрова вміє рубати, й у ліс за ними їздила, коли мама в селі жила. Тепер неньку забрали в Сарни. Має й 90-літню бабусю, Ніну Євтухівну, яка дає сама собі раду. У день свого ювілею перетанцювала всіх до півночі, не пропустивши жодного танцю. Брат живе в Яремчі, а сестра – в Сербії. Раїса ж не тільки справляється зі своїми основними професійними обов’язками, а й, як переконалися, дуже творча особистість й опікується всіма. Уже стало традицією відзначати свята з родиною в Раїси та Володимира Аврамишиних. Підтримують один одного й допомагають у всьому, бо так має бути, акцентує увагу Раїса Петрівна. Одно слово, родина живе дружно. Жінка любить готувати й експериментувати з м’ясними стравами, та й чоловік, який їх полюбляє, часом дичину приносить.

Святковий настрій людина створює собі сама, а елементи декору, зроблені з особливою любов’ю власноруч, додають помешканню особливого комфорту, ділиться думками майстриня. Тож до зимових свят її  оселя перетворюється на казкове помешкання. А вироби вирізняються витонченістю, елегантністю, акуратністю й ніби випромінюють тепло та життєдайну енергетику власниці. Звичайно, до новорічно-різдвяних свят умілиця дбає і про подарунки рідним, знайомим, близьким і друзям.

І насправді немає кращого сувеніра, ніж той, що виготовлений власноруч, хоча часто, аби зробити ексклюзивну річ, потрібно витратити чимало часу. Проте навіть у зимові дні на робочому місці Раїси Петрівни завжди пахне сонцем і трояндами, а святковий настрій створюють її вироби.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz