Тетяна Оверчук сповнює душі святковістю

Зимові празники завжди асоціюються з казковим дитинством, коли за вікном у легенькому танку кружляє сніг і з нетерпінням чекаєш у гості Діда Мороза, який завжди приносить той самий подарунок, якого найбільше хотілося впродовж року.

А ще прикрашені шибки не тільки візерунками художника-мороза, а й власноруч вирізаними з паперу різнокольоровими сніжинками. Помешкання в цей час пахне ялиною, сосною, а на душі стає так радісно й тепло, що вже в досить зрілому віці віриш у новорічні дива, що обов’язково окрилять і нададуть наснаги у творінні тільки доброго та прекрасного увесь наступний рік.

Впустити на якомога довший у своє серце новорічні та різдвяні свята допомагає малечі керівник гуртка «Орігамі» районного Будинку дітей і молоді Тетяна ОВЕРЧУК, яка навчає вихованців творити власними руками символи зими з паперу. Саме з цього матеріалу невимушено радують око безліч святкових зірочок, об’ємних ялиночок, різних сніжинок і багато-багато інших виробів, що прикрашають наше життя та наповнюють його хорошим естетичним смаком.

Народилася майстриня в райцентрі. В Сарненській ЗОШ № 2, де навчалась урокам мудрості, завжди була активною в усіх сферах шкільного життя. Уже в сьомому класі її обрали головою ради шкільної дружини. А згодом зробила свій перший важливий життєвий вибір – після вручення свідоцтва про закінчення дев’яти класів пішла навчатись у Сарненський педколедж, ставши однією з перших студентів із моменту відкриття освітнього закладу. Коли отримала диплом учителя молодших класів і педагога-організатора, рік працювала за спеціальністю в Глушицькій ЗОШ. Але тяглася до ще більшого спілкування з дітьми, невимушеного діалогу з ними та відкриття чогось нового, потрібного. У той час директор Сарненського БДМ Галина Бікус запропонувала молодому спеціалістові працювати керівником гуртка «Вироби з соломки» й одночасно організатором установи. Робота цянадихала на нові потужні й змістовні творчі звершення. Відтак організувала культмасові заходи не тільки в БДМ, а й у місті та багатьох селах району, що винагородили схвальними відгуками компетентних людей.

Через два роки Тетяна з коханим Русланом стали на рушничок щастя. Народили двійко діток: Ольгу й Артема. Під час декретної відпустки захопилася виробами з паперу, а коли знову поновилася на роботі, вже нинішній директор установи Віталій Круглик довірив працювати в гуртку «Паперовий світ». На творчі успіхи педагога й вихованців довго чекати не довелося, адже у 2008 році вироби з паперу зайняли перше місце в області й призове в Україні. Згодом гурток перейменували на «Орігамі». Свого часу в книжковому клубі придбала видання з цього виду мистецтва, яке й досі слугує для неї першим посібником. Завдяки детальному опису про роботу з папером вдалося створити не один шедевральний виріб. Приміром, минулого року з одинадцяти конкурсних творінь в області сім отримали відзнаки, а серед двадцяти команд посіли четверте загальнокомандне, що теж є досить пристойним і вагомим результатом. Варто врахувати також, що вироби сарненського гуртка «Орігамі» щорічно мають відзнаки різних ступенів на різних рівнях.

Потяг вихованців до цього давнього мистецтва, зародженого в Японії, спостерігається досить давно. Адже коли Тетяна Оверчук тільки-но розпочала гурткову діяльність, уже тоді змусила звернути на себе увагу. Завдяки рідному братові, який живе в Польщі, вдавалося роздобути кольоровий папір, який неабияк доповнював образ конструкцій, що надавало предметам неповторного вигляду, а гурманам – окремої неперевершеності. Разом із гуртківцями, яких приходить на заняття чимало, неодноразово представляли свої вироби на різних заходах міста, а нещодавно майстриня провела майстер-клас із орігамі в Сарненському ліцеї «Лідер», де допомогла школярам опанувати навики праці з паперовим матеріалом.

Коли зайшов поспілкуватися з Тетяною Василівною, то знайшов її в колі діток, що саме готували новорічні витинанки, аби прикрасити оселі святковими атрибутами. А далі проекскурсували повз різдвяними віночками, сніжинками, гірляндами з янголят та іншими геометрично-новорічними об’ємними виробами. Фігури орігамі наповнюють цей світ казковістю і чарівністю, спонукають сприймати побачене лише в піднесеному настрої й надихають казати лише хороші слова. І все це завдяки Тетяні Оверчук, яка сповнює наші душі святковістю протягом тривалого часу.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz