Йорданські купання в Сарнах

Свято Водохреща має й іншу назву – Богоявлення. Воно є завершальним у циклі новорічно-різдвяних празників. Саме цього дня люди купаються в Йордані, як було це при хрещенні Ісуса.

DSC_0481Тільки тепер купання супроводжують не лише молитвами, а й варінням кулішу, чаюванням, гучними піснеспівами. Ці традиції щороку урізноманітнюють. Не зраджують їх і сарненці.

Для пірнання цього року облаштували декілька водойм. Уперше масштабне купання відбулося на кар’єрі в селі Орлівка, організувала його Костянтинівська громада, зокрема Василь Камінський, Ігор Прозапас, представники громадського формування «Районна варта» й інші активісти. Намет для переодягання надали та встановили військовослужбовці в/ч А-0153. Настоятелі храмів УПЦ КП отець Андрій, УГКЦ, отецьIMG_2017 Микола, УАПЦ Отець Віталій із хористами освятили купіль. Присутніх привітали зі святом та побажали всіх благ міський голова Світлана Усик, костянтинівський сільський голова Роман Боровик. Був присутній на дійстві й фельдшер Роман Дойчук. Першим сміливцем скупатися став 75–річний Ігор Крилов. Моржуванням чоловік захоплюється з дитинства. Відтоді, як у 5 літ провалився під лід із санками. 20–річна Оксана Бриж уперше наважилася ввійти в крижану купіль. Підтримували дівчину друзі й однодумці. Пірнали того дня на кар’єрі дорослі й діти.

IMG_2095Масштабним виявилося дійство й на Гребному каналі. Освятив купіль настоятель Свято-Троїцького храму отець Миколай. Традиційно привітала присутніх господиня міста Світлана Усик. А дует Яна Куришко-Шаргар і Галина Ковтун порадували колядками. Працівники КП «Трудівник» (Галина Гайкевич) прикрасили купіль хвоєю, встановили два намети для переодягання. До речі, один надала Служба з надзвичайних ситуацій (Сергій Мосійчук). Облаштували й вогнища, аби люди змогли зігрітися. Присутніх пригощали запашним трав’яним чаєм і частували гарячим смачним кулішем. На святі патрулювали карета Швидкої допомоги, IMG_5268-23-01-17-11-03рятувальна служба ДСНС і представники «Районної варти» та військової частини А-0153. Основну увагу приділяли безпеці громадян.

А охочих пірнути було дуже багато. Олена Левчук  зробила це вдруге за життя. Іван Степанець із Карпилівки у 32 роки вперше насмілився подолати крижану купіль. 10-річна Наталія Мірко вже десятий раз пірнула в ополонку, а її 4–річний братик Владислав вдруге. Безсумнівно, до моржування їх привчили батьки. Вдалося поспілкуватися і з учасницею народного аматорського фольклорно–етнографічного гурту «Троян» села Люхча Тетяною Яковець, яка вп’яте занурилася у воду.

DSC_0564
Фото Василя СОСЮКА

У йорданську купіль занурилися того дня й жителі Зносич Анатолій Пархомчук, Анатолій Декальчук, а Юрій Деркач завітав аж із Дубровицького району. Одно слово, людей було багато. Варто згадати, що купалися на Водохреща й на Селянському озері. Облаштували цю купіль для містян депутати райради Анатолій Рудковський та обласної – Ксенія Павловська.

Нагадаю, свято Хрещення відзначали
православні й греко-католики всього світу. За давніми віруваннями,
пірнаючи в крижану купіль, люди засвідчували, що готові йти за Христом, приймаючи хрещення та християнську віру. Утім, рішення про занурення є добровільним. Останніми роками купання в цей день стало дуже популярним. Занурюватися полюбляють навіть не віруючі, бо вважають, що це корисно для здоров’я.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz