Свято цілющої Йорданської води

19 січня православні та греко-католики відзначають свято Хрещення Господнього, що є третім великим святом різдвяно-новорічного циклу. Воно пов’язане з хрещенням у Йордані Ісуса Христа.

Після досягнення 30-річного віку Ісус прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Коли вийшов на берег, з небес почув голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм сином, а на нього зійшов святий дух у вигляді голуба. Тому празник також називають Богоявленням, розповів мешканцям і гостям села Немовичі, які зібралися біля річки Руденка,  настоятель храму Святої Параскеви протоієрей Володимир (Зущенко).

Вранці в церкві відбулося богослужіння. Після нього весь народ прийшов до Кашевського мосту, до ополонки у формі хреста. Після недовгої відправи отець Володимир тричі занурив у неї хрест і прочитав молитву. В освячену воду першими зайшли, змиваючи з себе гріхи й заряджаючись здоров’ям на цілий рік, два Миколи – Вакулко та Колядко. До речі, на рахунку Миколи Колядка це вже одинадцяте купання й перше в Немовичах. Звісно, чоловік готується до нього впродовж року, адже веде здоровий спосіб життя й щодня обливається холодною водою.

DSC_9301Сільський голова Віктор Савчин привітав односельців зі святом й запропонував охочим зануритися в воду переодягатися в машині приватного підприємця Віктора Ковпака, що стояла на березі. Також запросив після купелі під супровід співу церковного хору до гарячого чаю та солодощів. До речі, саме з ініціативи підприємців цьогоріч у Немовичах уперше відбулося хрещенське купання. Сергій Кишенко, як справжній морж, ніяк не хотів виходити з води.

Не відставали від чоловіків і жінки. Першою й уперше наважилася зануритися наймолодша – Аня Васильчик, за нею –  Валентина Кичан. Готувалися скоріше морально, розповіли, й вірили, що все в них вийде та буде добре. Уже згодом пірнули в ополонку Алла Васильчик і з сином Віктором, подружжя Федора та Марії Макаревичів, Світлана Мичка й Людмила Колядко.

Усім, хто запасся найактивнішою хрещенською водою (причому не важливо, де її набирали – з водопроводу, відкритого джерела або принесли з церкви) нагадуємо, що пити її треба регулярно, бажано щодня і натщесерце. Вона чудово зміцнює імунітет і робить людину стійкою до багатьох інфекцій. Приміром, якщо дитину регулярно поїти такою водою, вона буде рідше застуджуватися. До речі, корисно не тільки пити хрещенську воду, а й умивати нею обличчя вранці та на ніч.

«Є тільки одна розгадка таємниці хрещенської води – її божественне походження, – говорила колись бабуся. – Нам, смертним, більше знати не належить».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz