Нев’януча краса Ірини Паньковець

За своєю природою людина прагне до прекрасного. Вигадує й творить щораз нове та дивовижне. А згодом уже красується хата рушниками!

Віднедавна заполонив увагу майстринь бісер. Хоч винайшли його ще древні єгиптяни, та надзвичайно популярним він став тепер. І любиковичанок бісероплетіння чи не найулюбленіше заняття. Хочу виокремити особливий, незвичайний шарм Ірини ПАНЬКОВЕЦЬ.

Першим витвором  Ірини Григорівни стала ікона Христа Спасителя. Досі майстриня згадує, як ішла містом і її зачарував цей образ у вітрині магазину. Далі спробувала вишивку. Важливо, каже, правильно підібрати кольори й сміливо розпочати, а натхнення прийде вже з першим стібком. Щоправда, досі пані Ірина не може пояснити, як захопилася бісероплетінням. Немов невідома сила надихала й підсилювала бажання творити. І хоча займається цим  лише два роки, та кожна кімната в її затишній оселі прикрашена цими виробами. Тут і соняшники, що пахнуть літом, і зимові снігурі на примерзлій калині, привертають увагу закохані лебеді, що не коряться бурхливій морській хвилі. Кожна картина – як жива історія. За минулий рік зшила сім неперевершених шедеврів. Не тільки для себе вишиває Ірина Паньковець, багато робіт дарує рідним, дві картини навіть передала в Польшу для чоловікової сестри Ніни.

Ділиться майстриня роботами і з односельцями, адже часто картини бісером виставляють із нагоди різних  свят у сільському Будинку культури й не тільки. У березні минулого року її вироби представили на виставці майстрів Любиковицького СКДК у Сарнах.

Так, життя в селі мало виділяє часу для хобі. Хоч не має Ірина Григорівна постійного місця роботи, та ніколи не байдикувала. Працювала  і в районі на заводі і листоношею, і навіть їздила на заробітки. Хатнє господарство також потребує уваги й турботи. До того ж, уже 26 років Ірина виконує головне призначення жінки як мама й дружина.

Чоловік Микола всіляко підтримує дружину, також подобається мамине  захоплення бісером молодшому сину Ярославу, а старший Сергій, жартує майстриня, шкодує її, мовляв, «берегли б здоров’я, лягли б відпочити». Нині Ірина планує виготовити дві ікони. На цьому не збирається зупинятися, хоч зізнається, що потихеньку погіршується  зір. Але улюблена справа не тягар. Це не лише відпочинок, а найкращі у світі ліки.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz